Merkezi Finans ve İhale Birimi

Merkezi Finans ve İhale Birimi

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi’nin Köseköy-Gebze etabının yapım ihalesi 8 Ekimde gerçekleştirilecek

Ankara-İstanbul YHT Projesi için yapım ihalesine çıkılacak

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi'nin Köseköy-Gebze etabı için ay sonuna kadar yapım ihalesine çıkılacak

İstanbul'u İslami finans ve ekonominin merkezi yapmayı hedefliyoruz!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, "İstanbul'u İslami finans ve ekonominin merkezi yapmayı hedefliyoruz" dedi.

Çin, Hainan’ı Asya’nın yeni finans ve ticaret merkezi yapacak !

Çin'in Hainan için hazırladığı plana göre serbest ticaret ve yatırımın kolaylaştırılması için 2025 yılına kadar kurulacak pilot bölge 2035 yılına kadar finans merkezi olacak.

Dumlupınar Gençlik ve Spor Merkezi açılışa hazır!

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün'ün çocuklar ve gençlere armağanı olan Dumlupınar Gençlik ve Spor Merkezi'nde çalışmalar hız kesmeden sürüyor. Dumlupınar Gençlik ve Spor Merkezi, çocuklar ve gençlerin kullanımına hazırlandı.

Belediyeye ait sağlık alanı, ticaret ve konut alanına mı çevrildi? 

Ümraniye’deki devasa İstanbul Uluslararası Finans Merkezi, park ve yol alanında kalan yapıların kamulaştırılması için Ayfer Soyak Sengir Sağlık Merkezi de feda edildi. Sağlık merkezi, ticaret-konut alanı yapıldı...

İstanbul'da Kuzey Makedonya Kültür Merkezi açıldı!

Kuzey Makedonya Kültür Bakanı Hüsni İsmaili, "Kültür merkezi, dostluk ve iş birliği köprüsünü ortaklaşa inşa edeceğimiz bir ev olacak" dedi...

Katar Finans Merkezi ile İstanbul Finans Merkezi arasında iş birliği sağlandı!

Dünyanın en hızlı büyüyen finans merkezleri arasında yer alan Katar Finans Merkezi ile İstanbul Finans Merkezi arasında iş birliğini kapsayan mutabakat zaptı, Katar Finans Merkezi İdaresi ve Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi arasında imzalandı.

Esenyurt Modern Sanayi Merkezi yerli ve yabancı yatırımcıları hedefliyor!

Alzamil-Etiman-Haliç Sanayi Kooperatifi işbirliğiyle Esenyurt'ta gerçekleştirilen Modern Sanayi Merkezi, yerli ve yabancı yatırımcıları hedefliyor...

Kare Steel Global Construction Yapı Merkezi Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kare Steel Global Construction Yapı Merkezi Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi  Bahçelievler'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Nuri Işık tarafından kuruldu.

Bayrampaşa yeni yatırımlarla ulaşımın merkezi olacak!

AK Parti Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Atila Aydıner, “Gerçekleştireceğimiz yeni projelerle Bayrampaşa’yı teknolojinin üssü, çilesiz ulaşımın merkezi, bilim ve sanatla dolu bir ilçe haline getireceğiz." dedi

Yozgat Ticaret Merkezi'nin yüzde 90'ı tamamlandı!

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, yapımı devam eden Ticaret Merkezi'nin ve otopark projesinin inşaat alanını inceledi. Arslan, Yozgat Ticaret Merkezi'nin yüzde 90’ının tamamlandığını açıkladı.

Plenus Yapı Üretim Merkezi Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Plenus Yapı Üretim Merkezi Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün 100 bin TL sermaye bedeli ile Ümraniye'de Bülent Şensoy tarafından kuruldu. 

Bamax Pvc Gergi Tavan Sistemleri Baskı Merkezi Pazarlama Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Bamax Pvc Gergi Tavan Sistemleri Baskı Merkezi Pazarlama Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Sancaktepe'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Erdal Başkara tarafından kuruldu. 

Ankara'da icradan satılık otel, AVM ve arsası!

Ankara 22. İcra Dairesi tarafından Çankaya Kazım Özalp Mahallesi'nde yer alan arsa ve üzerinde otel, alışveriş merkezi, otopark ve spor tesisleri satışa çıkarıldı. 25 Eylül'de gerçekleşecek ihalenin bedeli 237 milyon 385 bin 862 TL.

Merkezi Finans ve İhale Birimi

Merkezi Finans ve İhale Birimi Merkezi Finans ve İhale Birimi

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, projenin son yapım ihalesine, AB tarafından finanse edilen programlar çerçevesinde gerçekleşen hizmet, mal, iş ve hibelere ilişkin ihalelerin genel bütçeleme, ihaleye çıkma, sözleşme imzalama, ödeme, muhasebe ve mali raporlaması bakımından tek sorumlusu olan Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) çıktı. İhale ilanına göre, Ankara-İstanbul YHT Projesi’nin Köseköy-Gebze etabının alt ve üst yapı işlerini kapsayacak ihale 8 Ekimde yapılacak.

"Açık" usulle yapılacak ihale kapsamında, altyapı inşasında gerçekleştirilecek toprak işleri, altgeçitler, menfezler, sanat yapıları, drenaj işleri, üstyapı inşasında gerçekleştirilecek balast ve demiryolu hattı döşeme işleri ile elektrifikasyon, sinyalizasyon ve haberleşme sistemlerinin kurulumu işleri yapılacak. İhalede, projenin yapım süresi ise 900 gün olarak belirlendi.

Köseköy-Gebze etabının yapım bedelinin yüzde 75’i "Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA)" kapsamında AB Fonlarından, yüzde 25’i ise "ulusal katkı payları"ndan sağlanacak.

 -DEMİRYOLU KAPATILACAK-
 Köseköy-Gebze...