mersin Kentsel dönüşüm

mersin Kentsel dönüşüm

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kenti güzelleştirmek adına “Kent Merkezi Kentsel Tasarım Projesi”ni başlatıyor. 

Mersin'de kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı!

Cumhurbaşkanlığı tarafından Mersin'e bağlı Akdeniz İlçesinde bulunan Barış Mahallesi’nin riski alan ilan edilmesi üzerine Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, kentsel dönüşüm çalışmaları için kolları sıvadı.

Mersin’deki metruk binalar yıkılıyor!

Mersin Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından terk edilmiş metruk binaların yıkım çalışmaları başladı.

Mersin'de 5 katlı bina çöktü!

Mersin'de 5 katlı bir bina çöktü. İlk belirlemelere göre olayda ölen veya yaralanan olmadı. Ekipler enkaz altında arama çalışmalarına devam ediyor.

Mersin'de kimse mağdur edilmeden dönüşüm başlayacak!

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Gaziler Mahallesi İbrahim Kozacıoğlu Orta Okulu bahçesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantısına katılım gösterdi. 

Akdeniz Belediyesi kentsel dönüşüm için imzaları attı!

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, TOKİ ile imzaladıkları anlaşma çerçevesinde ilçede kentsel dönüşümün saha çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

Mersin'de kaçak yapılaşmaya geçit yok!

Mersin Akdeniz'de kaçak yapılaşmaya geçit verilmiyor. Belediye tarafından Naçarlı Mahallesi'ndeki iki katlı bina yıkıldı.

Mersin'de dere yataklarındaki binalar yenilenecek!

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısı gerçekleşti. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, dere yataklarındaki binalarda kentsel dönüşümün gerçekleşebileceğini söyledi.

Mersin'de imar ve kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı!

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, plan altlıkları ve ürettiği imar haritaları ile kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdi.

Mersin'de kentsel dönüşüm şart!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Mersin Valiliği ve Mersin Biiyükşehir Belediyesinin içinde bulunduğu geniş bir kurumlar arası işbirliği ile tasarlayacağız. El ele verip kentsel dönüşümü başaramazsak Akdeniz sıradan bir kent olarak kalmaya devam eder."

Mersin'de kentsel dönüşüm hızlandı!

Mersin’de gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazandı. Mersin Valisi Özdemir Çakacak, ilgili kurum temsilcileriyle birlikte yaptığı toplantıda, planlanan kentsel dönüşüm çalışmalarını ele aldı.

Mersin'de 13 milyon TL'lik kavşak 3 ayda tamamlanacak!

13 milyon lira bütçeli kavşak, yaklaşık 3 ayda tamamlanacak. Kentsel Tasarım ve Yenileme Projeleri kapsamında yapüan çalışmalarla da, kente yeni bir çehre kazandırılıyor.

Mersin için yeni liman planlanıyor!

Bir sahil ve liman kenti olan Mersin’in Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Alt yapı ile başladık, hedefimiz Mersin’i turizmle yeni bir kimliğe kavuşturmak. İnşallah Mersin bir barış, huzur ve kardeşlik şehri olacak” dedi.

Sezai Çimiş: Mersin'de kentsel dönüşüm şart!

Işkın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Çimiş, yıllardır devam eden yanlışlar nedeniyle nefes alamaz hale gelen Mersin'de kentsel dönüşümün şart olduğunu söyledi.

Akdeniz'de kentsel dönüşüm hızla sürüyor!

Akdeniz Belediyesi Eşbaşkanı Fazıl Türk, 4 mahallede bazı alanları kapsayan kentsel dönüşüm projesiyle ilgili toplantı yaptı.

Mersin Akdeniz Belediyesi'nin gündemi kentsel dönüşüm!

Mersin Akdeniz Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı gerçekleşti. Toplantıda konuşan Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak kentsel dönüşüm konusunda destek çağrısında bulundu. 

 Mersin Akdeniz için kentsel dönüşüm çağrısı! 

Mersin Akdeniz Belediye Başbakanı M. Mustafa Gültak, ilçe için kentsel dönüşüm çalışmalarının bir an önce hayata geçmesi gerektiğini dile getirdi. 

Tarsus'ta kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı!

Mersin Tarsus Belediyesi, İsmet Paşa Mahallesi'nde kentsel dönüşüm çalışmalarına başladı. 

Mersin'de kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı!

Cumhurbaşkanlığı tarafından Mersin'e bağlı Akdeniz İlçesinde bulunan Barış Mahallesi’nin riski alan ilan edilmesi üzerine Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, kentsel dönüşüm çalışmaları için kolları sıvadı.

Mersin'de kentsel dönüşüm kararı!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı gereğince Mersin Akdeniz'de bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olarak ilan edildi...

Mersin Akdeniz'de kentsel dönüşüm tamamlanıyor!

Mersin'in Akdeniz ilçesinde 5 mahallede başlayan kentsel dönüşüm çalışmalarında sona gelindi.

Tarsus'un 13 mahallesine kentsel dönüşüm müjdesi!

Mersin Tarsus Belediyesi Belen Mahallesi'nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Şevket Can, 13 mahallenin kentsel dönüşüm alanı ilan ettiğini söyledi. 

Antalya Akdeniz'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Mersin Akdeniz İlçe Belediyesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'ni 3 mahallesinde başlatıyor.

Mersin'de kentsel dönüşüm bir fırsattır!

Işkın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Çimiş, kentsel dönüşüm ile ilgili hem Mersin’de hem de ülke genelinde önemli atılımların olduğuna dikkat çekerek, kentsel dönüşümün bir fırsat olduğunu söyledi.

Türkiye'de kentsel dönüşüm yanlış anlaşıldı!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, kentsel dönüşümle ilgili bilgiler verdi. Madenli, kentsel dönüşümün eskiyi yıkıp, yerine yenisinin yapılması olmadığını belirtti.

Mersin'de imar ve kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı!

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, plan altlıkları ve ürettiği imar haritaları ile kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdi.

Mersin Yenişehir'deki kentsel dönüşüm sınırları belirlendi!

Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, plan altlıkları ve ürettiği imar haritaları ile kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdi.

Sezai Çimiş: Mersin'de kentsel dönüşüm kaçınılmaz!

Işkın Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Çimiş, kentsel dönüşümün artık kaçınılmaz bir hal aldığını söyledi. Çimiş, ''Binalarımızı kentsel dönüşümle depreme dayanıklı hala getirmeliyiz'' dedi.

mersin Kentsel dönüşüm Haberi

mersin Kentsel dönüşüm

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentin yüzünü güzelleştirmek ve bölgeleri ruhuna, yapısına, tarihi özelliklerine ve işlevselliğine uygun olarak dönüştürmek için projeleri hayata geçiriyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere;Etüt ve Projeler Dairesi’ne bağlı Tarihi Çevre Koruma Şube Müdürlüğü koordinesinde Tarsus’ta “Kent Merkezi Kentsel Tasarım Projesi” çalışması yürütülecek. Akdeniz’de ise 1. Etap Proje Alanında “Mekansal Değerlendirme, Yenileme Modeli, Yenileme Avan Projesi” hazırlanıyor. 

Akdeniz ilçesi 1. Etap Alanı için ön proje çalışması yapılıyor 

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararıyla belirlenen Akdeniz ilçesi 1. Etap Proje Alanı’nda Yenileme Avan Projesi hayata geçecek. Bu alan Kasaplar Çarşısı, Büyük Hamam, Zafer Çarşısı, Kırmızı Lacivert İşhanı, İl Özel İdaresi İşhanı ile Azak Han’ın doğusundaki Eski Belediye Hizmet Binası’nın yer aldığı yapı adasını (71 Ada) kapsıyor.

Yenileme Avan Projesi koruma, iyileştirme, yenileme...