Mersin Kurşuncu Hanı kira

Mersin Kurşuncu Hanı kira

Manisa Kırkağaç Belediyesi Kurşuncu Hanı'nda restore edilen iki binadan birini toplam 3 bin 900 TL'ye vatandaşa, diğerini de 525 TL'ye AKP’ye kiraladı.

Özcan Kaçar'dan Manisa Kırkağaç'taki Kurşuncu Hanı'nın kiraya verilmesine tepki!

Manisa Kırkağaç Belediyesi Kurşuncu Hanı'nda restore edilen iki binadan birini toplam 3 bin 900 TL'ye vatandaşa, diğerini de 525 TL'ye AKP’ye kiraladı.

Mersin'deki 600 yıllık Azakhan'da moloz ve çirkin beton yığınları birikti!

Mersin’de bir zamanlar kent ticaretinin kalbi olan ve iş hanı yapılmak üzere yıkılan kent merkezindeki tarihi Azakhan’ın beton yığını oldu. 600 yıllık olduğu tahmin edilen yapının yerine 90’lı yıllarda iş hanı yapılmak istenmesi Mimarlar Odası Mersin temsilciliği sayesinde engellendi.

Tarihi Kurşunlu Han Türkiye'nin desteğiyle restore edilecek!

Üsküp’teki en önemli Osmanlı eserleri arasında yer alan Kurşunlu Han’ın kullanım hakkı bugün Yunus Emre Enstitüsüne devredildi. Kurşunlu Han Türkiye’nin desteğiyle restore edilip tarihe kazandırılacak.

Tarihi Kurşunlu Han restore ediliyor!

Geçtiğimiz 2015 yılında terör örgütü FETÖ’ nün elinden alınarak restorasyon karşılığı 25 yıllığına Şehzadeler Belediyesine teslim edilen Tarihi Kurşunlu Han’da yapılan restorasyon çalışmaları sürüyor.

Safranbolu Sadiye Hanım Camii'nin temeli atıldı!

Sadiye Hanım Camii ve Abdurrahman Efendi Kur’an Kursunun temeli Safranbolu Belediye Başkan Vekili Halil Aydın'ın da katılımıyla atıldı...

Manisa Şehzadeler'deki Kurşunlu Han restore ediliyor!

Şehzadeler Belediyesi tarafından 25 yıllığına restorasyon karşılığında kiralanan Kurşunlu Han’daki çalışmalar yerinde incelendi. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, çalışmaların bir buçuk yılda tamamlanması hedeflediklerini ve maliyetinin 4 milyon 71 bin TL olacağını söyledi.

THK'dan Mersin'de satılık 5 katlı işhanı!

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı, Mersin'de bulunan işhanı binasını satışa çıkardı. Altında 7 dükkanı olan 5 katlı kargir apartman nitelikli işhanının ihalesi 3 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Manisa'daki Tarihi Kurşunlu Han restore edilecek!

Manisa'nın büyükşehir belediyesi olmasının ardından merkezde kurulan iki ilçeden biri olan Şehzadeler Belediyesi, tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni'nin ardından şimdi de Kurşunlu Han'ı Manisa'ya kazandırmak için çalışmalara başladı.

Ay Vadisi projesi Mersin'de yükseliyor!

Mersin'de konut inşaatı alanında önemli projelere imza atan Yapı Türk, yeni projesi Ay Vadisi'nde 500 dairelik konutun yanı sıra 5 ayrı iş hanı da inşa edecek.

Mersin Büyükşehir'in gayrimenkullerine Kur'an kursu yapılabilecek!

Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an kursu bulunmayan yerlerde ticari amaç gütmeyen kullanımlar doğrultusunda mülkiyeti belediyelere ait taşınmazları bedelsiz olarak kullanabilmeleri hususundaki rapor Meclis tarafından kabul edildi.

Manisa'da tarihi binalar yeniden canlanıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil ile birlikte Kurşunlu Han ve Cumhuriyet Hamamı civarında devam eden sokak sağlıklaştırması çalışmalarını inceledi.

Ercan Topaca Kurşunlu Han'daki restorasyon çalışmalarını inceledi!

Yaklaşık 450 yıllık Kurşunlu Han'daki restorasyon çalışmalarını inceleyen Hatay Valisi Ercan Topaca, yapının halkın odak noktası olacağını söyledi.

Manisa Kurşunlu Han’da çevre düzenleme çalışmaları başladı!

Yaklaşık 500 yıl önce 16. yüzyılda Gedik Ahmet Paşa Manisa’nın Alaşehir ilçesine yaptırılan Kurşunlu Han’da çevre düzenleme çalışmaları başladı.

Mersin Kurşuncu Hanı kira Haberi

Mersin Kurşuncu Hanı kira

Manisa Kırkağaç Belediyesi Kurşuncu Hanı'nda restore edilen iki binadan birini toplam 3 bin 900 TL'ye vatandaşa, diğerini de 525 TL'ye AKP’ye kiraladı.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; Osmanlı'dan kalma Manisa Kırkağaç'taki Kurşuncu Hanı, AKP ilçe binası yapıldı. CHP İlçe Başkanı Özcan Kaçar, belediyenin binayı AKP'ye kiraladığını dile getirerek, “İki katlı koca binaya 525 lira kira ödeyecekler” dedi.

Kırkağaç'ta geçtiğimiz yıl iki tarihi bina restore edildi. AKP'li belediye restore edilen binayı kendi bünyesine aldı. Geçtiğimiz ay bir bina için ihaleyle kiralama gerçekleştirildi. Girişteki dükkan kasap olarak 1.500 TL'ye, pastane ise bin 300 TL'ye kiraya verildi. Üst kat ise turizm şirketine 1.100 TL'ye kiralandı. Bina toplamda 3 bin 900 TL'ye kiralandı.

İkinci bina ise AKP Kırkağaç ilçe başkanlığına verildi ve aylık kirası da...