03 / 07 / 2022

Mesut Sancak biyografi

Mesut Sancak biyografi

Saya Grup şirketi olan Folkart Yapı’ın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak kimdir? Mesut Sancak, inşaat sektörüne ne zaman atıldı? Mesut Sancak hangi projelere imza attı?

Folkart Boyalık Çeşme’de teslimler başladı!

Folkart Boyalık Çeşme’de, denizin kıyısında seçkin bir hayat başlıyor. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, konuya ilişkin açıklamasında “İzmir’de bir projeyi daha tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Folkart Boyalık Çeşme, en güzel butik projelerimizden biri oldu” diye konuştu.

Folkart'tan yeni proje atağı!

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, inşaatı devam eden projelerle ilgili konuştu. Sancak, gelecek projelerini de anlattı.

Folkart Vega'nın silueti ortaya çıktı!

Alsancak ile Halkapınar arasında inşa edilen  Folkart Vega’nın zarif silueti belli olmaya başladı. Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, yeni yatırımların yapılacağını dile getirdi. 

Öldüren deprem değil, kuralsız binalar!

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İzmir depreminde meydana gelen yıkımlara, kuralsız inşa edilen binaların neden olduğunu söyledi.

Folkart'tan 0,64 faiz oranı ve 12 ay ödemesiz planla konut sahibi olma fırsatı!

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, faiz oranları ve Folkart in kampanyalarıyla konut edinmenin kolaylaştığını açıkladı...

İzmir yeni yatırımlarla yükseliyor!

Folkart Yönetim Kumlu Başkam Mesut Sancak, son 5 yılda İzmir’de gayrimenkul yatırımı yapanların yüksek gelir elde ettiklerini ve tüm verilerin bu ivmenin hızlanarak süreceğini işaret ettiğini söyledi...

İzmir'in cazibesi katlandı! Konut fiyatları arttı!

Hürriyet’ten Elif Ergu, Folkart’ın patronu Mesut Sancak ile İzmir’deki gayrimenkul piyasasıyla ilgili röportaj gerçekleştirdi. Sancak, İzmir-İstanbul otoyolunun İzmir’in değerini katladığını söyledi…

İzmir gayrimenkul sektöründe hızla büyüyor!

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İzmir’in gayrimenkul sektöründe öncü bir hale geldiğinin altını çizdi. Global Metro 2014 raporu sonuçlarına göre, İzmir hızla büyüme gösteren kentler arasında ikinci sırada yer alıyor...

Kriz, inşaatta çürük elmaları ayıkladı!

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak yaptığı açıklamada “2019’un ilk 9 ayı, en şiddetli kriz aylarıydı. 1 Eylül’den itibaren bu şiddet azalmaya başladı. Piyasa, faiz indirimi kararıyla birlikte umut buldu” diye konuştu.

Mesut Sancak: Üç yeni projeye başlıyoruz!

Kısa süre içerisinde üç ayrı projeye başlayacaklarını söyleyen Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Sancak, "2020 için şu andaki görüşmelerimiz hariç 3 projemiz var. Arsalar hazır, hatta iki tanesinin görselleri bile hazır" dedi...

Otoyolun açılması İzmir konut sektörünü yüzde 40 hareketlendirdi!

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "Otoyolun açılması ve faizlerdeki indirimle İzmir'de gayrimenkul piyasası yüzde 30-40 hareketlendi" dedi...

Folkart Vega, şehrin yeni yıldızı olacak!

Folkart Yapı, İzmir'de 850 milyon liralık yatırımla Folkart Vega projesine başladı. Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, "İzmir'in merkezinde, Alsancak ile Halkapınar arasında İzmir Körfezi'nin tam karşısında yer alan Folkart Vega, şehrin yeni yıldızı olacak" diyor.

Mesut Sancak öğrencilerle bir araya geldi!

Mektebim Okulları tarafından geliştirilen M-Lead (Mektebim Liderlik, Girişimcilik ve Gelişim Modeli) Eğitim Modeli kapsamında öncü isimleri Kariyer Günleri Seminerleri kapsamında öğrencilerle buluşturuyor.

Mesut Sancak biyografi Haberi

Mesut Sancak biyografi

Mesut Sancak kimdir?

Mesut Sancak, 1974 yılı Siirt doğumlu. Yaşamının ilk on yılı Van’da geçen iş adamı Mesut Sancak, bugün Saya Grup şirketi olan Folkart Yapı’ın Yönetim Kurulu Başkanı.


Van'dan sonra 20 yıl İstanbul'da yaşayan Mesut Sancak, 2004 yılından itibaren de İzmir’de yaşıyor.


İlkokuldan itibaren çalışmaya başlayan Mesut Sancak, Van’dayken toptan gıda işi yapıyordu. 15 yaşında 200 kişinin çalıştığı ilaç depolarından birinin personel müdürü olan Mesut Sancak, Ağrı Doğubayazıt’ta terörün en şiddetli olduğu yıllarda askerlik yaptı. 


2004 yılında Hedef Alliance’ın Ege Bölgesi’ni toparlamak amacıyla bir yıllığına İzmir’e geldi. Yaklaşık 20 yıl İstanbul’da yaşadıktan sonra; İzmir’i tercih eden Mesut Sancak, İzmir’e aşık oldu ve gitmek istemedi.


2007 yılında; Futbol Federasyonu eski Başkanı merhum Hasan Doğan ve o günkü ikinci başkan olan Mahmut Özgener’ in isteği...