Meteoroloji Genel Müdürlüğü Keçiörendeki binası

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Keçiörendeki binası

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı yönettiği ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne devredilen bina boşaltılıyor. Meteoroloji binası, şehrin göbeğinde, büyük kısmı orman olan 136 dönümlük arazide bulunuyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kadıköy Belediyesi’nden yer istedi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kadıköy’de Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu kurmak için Kadıköy Belediyesi’nden yer istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Keçiören'deki binasından taşınıyor mu?

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı yönettiği ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne devredilen bina boşaltılıyor. Meteoroloji binası, şehrin göbeğinde, büyük kısmı orman olan 136 dönümlük arazide bulunuyor.

İSU Genel Müdürlüğü yapım ihalesi tamamlandı!

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü 2014/ 106056 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi..

Orman Genel Müdürlüğü taşınmazları satıp kiraya verebilecek!

ORMAN Genel Müdürlüğü'nün "OGM Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre Orman Genel Müdürlüğü taşınmazları satıp, kiraya verebilecek..

Orman Genel Müdürlüğü'ne satış yetkisi!

Orman Genel Müdürlüğü'nün "OGM Taşınmazlarının İdaresi Hakkında Yönetmeliği" Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik, Genel Müdürlüğe özel mülkiyetindeki taşınmazların satışı ve kiralanmasıyla ilgili yetki veriyor.

Orman genel müdürlüğü taşınmaz kiralama işlemleri!

Orman genel müdürlüğü özel mülkiyetinde olan taşınmazların satış ve kiralama işlemleri, yönetmelik kapsamında açıklanıyor. Orman genel müdürlüğü taşınmazları nasıl kiralanır? İşte orman genel müdürlüğü taşınmaz kiralama işlemleri...

Orman genel müdürlüğü taşınmaz ihaleleri!

Orman genel müdürlüğü özel mülkiyetindeki taşınmazlar hakkında tapu sicilinde işlem yapmaya orman işletme müdürü yetkili oluyor. Peki, Orman genel müdürlüğü taşınmaz ihaleleri nasıl yapılır? İhale koşulları nelerdir? İşte yanıtı..

Orman genel müdürlüğü taşınmazlarının idaresi hakkında yönetmelik tam metni!

Orman genel müdürlüğü taşınmazlarının idaresi hakkında yönetmelik 2 Mayıs 2015 tarihinde 29343 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte Genel Müdürlüğün özel mülkiyetindeki taşınmazlara ilişkin usul ve esaslar..

Vakıflar Genel Müdürlüğü Enez Fatih Camii'ni restore ediliyor!

Vakıflar Genel Müdürlüğü, Trabzon ve Bursa'nın İznik ilçesindeki Ayasofya camilerinin ardından Yunanistan sınırında bulunan Enez'deki "Fatih Camisi" olarak bilinen Ayasofya Camisi'ni de restore edecek.

Serbest göçmenlere ilişkin işlemler Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü ile İç İşleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü arasında yapılan görüşmeler neticesinde serbest göçmenlere ilişkin işlemlerin Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yürütülülecek.

Orman Genel Müdürlüğü döner sermaye işletmesi yönetmeliği!

Orman Genel Müdürlüğü döner sermaye işletmesi yönetmeliği 22 Mart 2015 tarihinde 29303 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmelik, Döner Sermaye İşletmelerinin faaliyet alanları, görev, yetki ve sorumluluklarını düzenliyor...

Spor Genel Müdürlüğü yapım ihalesi gerçekleşti!

SPOR Genel Müdürlüğü Gençlik Tesisler Dairesi Başkanlığı Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar 2014/76563 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi..

Veysel Eroğlu Orman Genel Müdürlüğü Kampüsü'nü inceledi!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Yenimahalle ilçesi Söğütözü mevkiindeki Orman Genel Müdürlüğüne ait arazi üzerinde yapımı devam eden “Orman Genel Müdürlüğü kampüs inşaatını inceledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Keçiörendeki binası

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Keçiörendeki binası Meteoroloji Genel Müdürlüğü Keçiörendeki binası

Ulu Önder Atatürk’ün mirası ranta kurban mı ediliyor? Ankara’yı karıştıran bu soru Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tarihi binasından taşınmasıyla gündeme geldi.


Meteoroloji binası, şehrin göbeğinde, büyük kısmı orman olan 136 dönümlük arazide bulunuyor. Kurum, Keçiören’deki binasını boşaltmaya başladı. Personelin büyük kısmı Beştepe’deki bakanlık binasına gönderildi.


100 DÖNÜMÜ AĞAÇLARLA DOLU

Ankara Keçiören’de bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü 136 dönüm araziye sahip. Bunun 100 dönümü yeşil alan, 10 dönümü ise binalardan oluşuyor.


‘SONU İSTANBUL GİBİ OLMASIN’


Bu gelişme üzerine rant alanı yaratılacağı endişesi başladı. Binadan ayrılan personel, Meteoroloji İstanbul Bölge Müdürlüğü’nün Göztepe’deki arazisinin yerine gökdelen yapıldığını hatırlattı ve şöyle dedi, “TOKİ’nin buraya bina yapacağı konuşuluyor. Kurum rant politikasına kurban mı edilecek? İstanbul’da yaşananların tekrarlanmasını istemiyoruz. Meteoroloji arazisi boşaltılacak. Bu arazi sonra ne olacak?”KURTULUŞ SAVAŞI’NIN KARARGAHI


Halen Meteoroloji Genel Müdürlüğü...