metro sızıntı

metro sızıntı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2,6 milyar TL’ye yaptığı Kadıköy-Kartal metrosunda, su sızıntılarına istasyonlara konulan kovalarla önlem alınıyor...

Mersin Akdeniz’in imar sıkıntıları çözülecek!

Mersin Akdeniz'de sanayi tesisleri arasında kalan imar sıkıntısı yaşanan yerler için binlik planlar hazırlandı.

Salih Yıldız: Çanakkale’nin imar planı sıkıntılıdır!

Elazığ ve Malatya’daki depremden sonra Müteahhitler Birliği ve İnşaat Mühendisleri Odası açıklama yaptı. Açıklamada Müteahhitler Birliği Genel Sekreteri Yıldız, Çanakkale’nin imar planının sıkıntılı olduğunu söyledi...

Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu'nun durması söz konusu bile değil!

Kalyon Holding'in Yönetim Kurulu Üyesi Kalyoncu, "Metro, AYGM tarafından yapılıyor. Çalışmaların durması gibi bir şey söz konusu bile değil. Hatta günlük ilerlemede 65 metre ile dünya rekoru kırdı" dedi...

Şırnak'ta imar barışıyla yaklaşık 26 bin kişinin sıkıntısı çözüldü!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, imar barışıyla yaklaşık 26 bin kişinin sıkıntısını çözdüklerini söyledi...

Mansur Yavaş'tan Siteler esnafına metro sözü!

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Esenboğa Havalimanı metro projesine öncelik vereceğini söyleyerek, Siteler esnafına metro sözü verdi.

İzmir Kemalpaşa'nın konut alanı sıkıntısı çözülmeli!

Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, "Geri Kazanım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi"nin hayata geçmesi için her türlü desteği vereceğini belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na ise, ilçedeki konut alanı sıkıntısını çözme çağrısında bulundu. 

İstanbul'un sürücüsüz metrosu yerli yazılıma emanet!

Yerli ve milli imkanlarla geliştirilen SCADA yazılımı, megakent İstanbul'da yakında açılması planlanan Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey sürücüsüz metro hattının idaresini sağlayacak.

Öğrencilerin kiralık ev sıkıntısı çözülecek!

Univa ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından üniversite öğrencilerinin konaklamasına yönelik beklentilerini ortaya çıkaran bir araştırma yayınlandı. Araştırmaya göre öğrencilerin yüzde 70'i kiralık ev sıkıntısı yaşıyor.

Yenikapı-Halkalı Metro Hattı sürücüsüz olacak!

Yenikapı-Halkalı Metro Hattı, sürücüsüz metro hattı olma özelliğine sahip olacak. Metro hattının çalışmalarında sona geliniyor...

Gebze'ye sürücüsüz metro geliyor!

Son teknolojinin kullanılacağı Gebze metro hattının ihalesi 1 Şubat’ta yapılacak. Metro hattı sürücüsüz olarak hizmet verecek.

Türkiye'nin ilk sürücüsüz metrosu açılıyor!

Türkiye'nin ilk sürücüsüz metrosu olarak hayata geçirilen Üsküdar-Ümraniye Metro Hattı yarın saat 15:00'de hizmete açılacak. 

İnşaat sektöründe demir sıkıntısı yaşanıyor!

İnşaat sektörü temsilcileri demir bulmakta zorlandıklarını dile getirdiler. Demir sıkıntısı çözülmezse şantiyelerin duracağını söyleyen temsilciler, “Demirin alternatifi yok. İnşaat ve yan sektörler zarar görür” açıklamalarını yaptılar.

Kilis Elbeyli'de konut sıkıntısı TOKİ ile çözülüyor!

Kilis Elbeyli Belediyesi tarafından TOKİ projesiyle bölgedeki konut sıkıntısına son veriliyor. Belediye Başkanı Süleyman Şimşek konuyla ilgili açıklama yaptı.

metro sızıntı Haberi

metro sızıntı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2,6 milyar TL’ye yaptığı Kadıköy-Kartal metrosunda, su sızıntılarına istasyonlara konulan kovalarla önlem alınıyor. Metro duvarlarında ve tavanlarında sızıntı ve akma izlerinin görüldüğü metro hattında, vatandaşların kaygan zeminde düşmemesi sarı renkteki ‘Dikkat Kaygan Zemin’ yazılı işaretler göze çarpıyor.


Günde yaklaşık 1.5 milyon yolcuya hizmet veren Kartal-Kadıköy metrosunda, su sızıntıları nedeniyle bazı istasyonlara kovalar konuldu. 2012 yılında açıldığı sırada, "dünyanın en hızlı kazılan tüneli" şeklinde basında yer alan 22 kilometrelik hatta 16 yolcu istasyonu bulunuyor.Kadıköy-Kartal metrosunu kullanan vatandaşlar karşılaştıkları manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Görevlilerin herhangi bir kaza yaşanmaması için kovaların yanına uyarı levhaları koydukları görüldü


CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ SORU ÖNERGESİ VERDİ


Konuyla ilgili olarak İBB CHP Pendik Meclis Üyesi Süleyman Tarık Balyalı soru önergesi verdi. Balyalı, Belediye Başkanlığının yanıtlaması istemiyle verdiği...