05 / 07 / 2022

Mevlüt Çavuşoğlu kimdir

Mevlüt Çavuşoğlu kimdir

İnşaat sektörünün da canlanmaya başladığını belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yabancıların mülk alımlarının artması için oturum verme, vatandaşlık verme gibi teşvik edici düzenlemeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Antalya Gazipaşa'nın turizm imar planı onaylandı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın 5 yıldızlı oteli olmayan tek sahil ilçesi Gazipaşa'nın imar planının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca onaylandığını belirtti.

Rusya Türkiye'ye boru hattı inşa edecek!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ile ilişkilerin normalleşmesiyle yeni projelerin hayata geçirileceğini belirtti. Çavuşoğlu, ''Rusya iki boru hattı inşa etmek istiyor'' dedi.

Ağaç evler Türk turizminin çıkış çözümü!

Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alan EMITT devam ediyor. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgi gösterdiği EMITT Turizm Fuarı'na Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katıldı.

Antalya'daki projelerimiz Türkiye'nin önünü açacak!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti iktidarları döneminde hayata geçirilen projelerin Türkiye'nin önünü açtığını, bundan sonra da açmaya devam edeceğini söyledi.

İnşaat sektörü ne kadar güçlenirse ekonomide o kadar büyür!

Antalya ve Gazipaşa'daki havalimanlarını hızlı tren sayesinde birbirine bağlayacaklarını söyledi. Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ALTSO) işadamlarıyla düzenlediği kahvaltılı toplantısına Dışişleri eski Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.

İnşaat sektörünün 170'den fazla sektöre etkisi var!

İnşaat sektörü ne kadar güçlenirse ülke ekonomisinin de o kadar dinamik olacağını ve büyümeye devam edeceğini ifade eden Çavuşoğlu, "Çünkü inşaat sektörünün 170'den fazla sektöre doğrudan ya da dolaylı etkisi ve katkısı var." dedi.

Antalya'nın 2015 projeleri açıklandı!

Salı Grubu'nun bu haftaki konuğu olan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, EXPO 2016, G-20 zirvesi, NATO ülkeleri Dışişleri Bakanları toplantıları, Antalya'nın turizm alternatifleri ve ulaşımı hakkında açıklama yaptı.

Mevlüt Çavuşoğlu: TANAP bizim için vazgeçilmez bir projedir!

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin, Türkiye için vazgeçilmez bir proje olduğunu ve üç sene içinde projenin tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Mevlüt Çavuşoğlu kimdir?

Kabinede yapılan bakan değişikliklerine göre, Yeni Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu oldu. Peki, Mevlüt Çavuşoğlu kimdir? Yeni Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı?

Kabinenin yeni bakanları!

Kabinenin yeni bakanları belli oldu. Yeni kabinede AB Bakanı ve Başmüzakereci görevine Volkan Bozkır, Dışişleri Bakanlığına Mevlüt Çavuşoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına Nurettin Canikli getirildi.

Alanya'dan Kayseri ve Konya'ya hızlı tren yapılacak!

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Alanya'dan Kayseri ve Konya'ya kadar, diğer taraftan Burdur üzerinden İstanbul'a kadar hızlı trenler olacak. İki havaalanını hızlı tren projesiyle birleştirmek istiyoruz" dedi...

Mevlüt Çavuşoğlu: İzmirli belediyeler AB projelerine başvurmuyor!

Kruvaziyer Turimi ve Avrupa'daki Liman Güvenlik Uygulamaları'nın açılışı için İzmir'e gelen AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, yerel yönetimleri eleştirdi. Çavuşoğlu "İzmirli belediyeler AB projelerine başvurmuyor" dedi

Kartal Çavuşoğlu Mahallesi 1/5000 ölçekli plan tadilatı askıya çıkarıldı!

Kartal ilçesi, Çavuşoğlu Mahallesi, 655 ada, 9 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli 24.03.2022 tasdik tarihli Nazım İmar Planı askıya çıkarıldı.

Türkiye'nin de içinde olduğu tahıl koridoru nasıl işleyecek? Bakan Çavuşoğlu açıkladı

Türkiye, Rusya ve Ukrayna arasında tahıl koridoru kurulması için çalışma başlatıldı. Koridor için bir general görevlendirildi. Tahıl koridorunun nasıl işleyeceğine ilişkin açıklamayı ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu açıkladı. İşte detaylar...

Eşref Hamamcıoğlu kimdir?

Galatasaray Kulübü başkan adayı Eşref Hamamcıoğlu kimdir? Eşref Hamamcıoğlu daha önce hangi görevlerde bulundu? İşte Eşref Hamamcıoğlu'nun biyografisi....

Mustafa Helvacıoğlu kimdir?

Adese Gayrimenkul Genel Müdürü Mustafa Helvacıoğlu kimdir? Mustafa Helvacıoğlu daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Mustafa Helvacıoğlu'nun biyografisi...

Tolga Bıyıklıoğlu kimdir?

Inhouse Global’in Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su olan Tolga Bıyıklıoğlu kimdir? Tolga Bıyıklıoğlu daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Tolga Bıyıklıoğlu'nun biyografisi...

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan 103 emekli amiralin Kanal İstanbul açıklamasına tepki!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı emekli amirallerin imzasıyla yayımlanan açıklamaya tepki gösterdi.

Çavuşoğlu Yemenler Yapı Anonim Şirketi Marangozhane Şubesi açıldı!

Çavuşoğlu Yemenler Yapı Anonim Şirketi Marangozhane Şubesi bugün Pendik'te 25 milyon TL sermaye bedeli ile Recep Yeşilyurt tarafından açıldı.

Şahap Kavcıoğlu kimdir?

Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu kimdir? Daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Şahap Kavcıoğlu'nun biyografisi...

Mevlüt Çavuşoğlu: Konut inşaatlarında Türk firmalarını öneririm!

Hırvatistan Dışişleri Bakanı Radman'la ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bakan Radman'a konut inşaatların Türk firmalarını önerdiğini dile getirdi.

Mevlüt Çavuşoğlu: Türk inşaat firmaları dünyanın en iyilerinden!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı açıklamada Türk inşaat firmalarının dünyanın en iyilerinden olduğunu söyledi.

New York'taki Türkevi inşaatının yüzde 90'ı tamamlandı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dakka Büyükelçiliğinin yeni kançılarya binasının açılışı için gerçekleştirilen törende açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, New York'taki Türkevi'nin inşaatına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mevlüt Çavuşoğlu: Türk inşaat sektörü Çin'den sonra ikinci sırada!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Endonezya düzenledikleri ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Türk şirketleri, pandemiye rağmen Endonezya'ya yatırım yapma ilgililer. İki ülke arasında özellikle inşaat alanında kamu-özel işbirliği modelini de konuştuk" dedi.

Türk inşaat firmaları İsveç’te projeler hayata geçirecek!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsveçli mevkidaşıyla düzenlediği ortak basın toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Türk inşaat firmalarının İsveç'te bazı projeleri üstlendiğini söyledi.

Mevlüt Çavuşoğlu kimdir Haberi

Mevlüt Çavuşoğlu kimdir

Antalya'nın Alanya ilçesinde temaslarına devam eden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Oceanman Türkiye, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği ve Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen "Oceanman Açık Su Yüzme Yarışları"nın ödül törenine katıım gösterdi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; dereceye giren sporculara ödüllerini veren Çavuşoğlu, büyük bir organizasyon gerçekleştirildiğini ve bunu geleneksek hale getirmek istediklerini ifade etti.

Burada, Çavuşoğlu'nun, Antalya'da yapılan NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) toplantısında Fransız Parlamenter Sonia Krimi'nin 1915 olaylarına tepkisine verdiği yanıtın video gösterimi yapıldı.

Bakan Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada, Alanya'nın ihtiyaçlarını ve sorunlarını çok iyi bildiklerini, çözümü için çalışma içinde olduklarını söyledi.

Alanya'ya hizmet için çok çalıştıklarını vurgulayan Çavuşoğlu, "Bundan sonraki süreçte el ele hep beraber, çalışacağız." dedi.

Türkiye'ye gelen turist sayısının giderek arttığını belirten Çavuşoğlu, 2023...