Milyarderlerin serveti

Milyarderlerin serveti

Dünya genelinde ne çok milyarder uzun bir süre Amerika'da yaşıyordu. Fakat bu durum 2020 yılı itibariyle değişti. Dünyan genelinde milyarderin en çok olduğu yerler Çin'de bulunuyor. 

Milyarder sayısında Pekin, New York'u solladı!

Çin ile ABD arasındaki ekonomik yarış milyarder sayılarında da kendini gösteriyor. 21 milyon nüfuslu Pekin'de ikamet eden dolar milyarderi sayısı son bir yılda 33 kişi yükselirken, 8,4 milyon nüfuslu New York'taki artış 7 kişiyle sınırlı oldu.

ABD'li milyarderler Kovid-19 dinlemedi! Servetlerini katladı!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle ekonomi ve sağlık alanında zor günler geçiren dünyanın en büyük ekonomisi ABD'de, milyarderler servetlerine servet kattı. 

Milyarderlerin serveti 2013'ten bu yana ilk defa geriledi!

Dünyadaki milyarderlerin varlıkları, beş yıllık büyümenin ardından geçen yıl 388 milyar dolar düşüşle 8,5 trilyon dolara geriledi.

Milyarderler listesinde dikkat çeken veriler!

2000 yılında milyarderler listesindeki ilk 10 kişinin serveti yaklaşık 900 milyar dolar iken bu rakam yaklaşık 9 kat arttı ve 2021'de 8 trilyon dolara yükseldi. Milyarder sayısı da 2000 yılına göre 4.5 kat arttı.

Türkiye'deki milyarderlerin serveti 127 milyar TL arttı!

Koronavirüs salgınında Türkiye'deki dolar milyarderlerinin serveti 127 milyar TL yükseldi. Bu artış dolar bazında yüzde 39'a denk geliyor. Türkiye'deki dolar milyarderi sayısı da bir yıl içinde 23'ten 26'ya ulaştı.

Milyarderlerin varlıklarını yöneten aile ofisleri mercek altına alındı!

Toplam 6 trilyon dolar değerinde servet yöneten “aile ofisleri”, ABD’li Archegos’un iflasının ardından otoritelerin radarına girdi. Aralarında SEC ve ABD Vadeli İşlemler Komisyonu gibi otoriteler ABD’de varlıklı birey ve ailelerin kişisel varlıklarını yöneten aile ofisleri mercek altında...

Dünyanın en zengin 20 milyarderinin serveti katlandı!

Koronavirüs salgını sırasında küresel ekonomi İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en derin resesyonunu yaşarken, dünyanın en zengin 20 milyarderi servetini yüzde 68 arttırdı.

Hintli milyarder Gautam Adani'nin serveti 2.5 ayda 16.2 milyar dolar arttı!

Hintli milyarder Gautam Adani, 2021'in başından bu yana 16,2 milyar dolarlık servet artışıyla Jeff Bezos ve Elon Musk gibi isimleri geride bıraktı. Adani, yıl başından bu yana dünyada servetini en çok yükselten isim oldu.

Aleyna Tilki gayrimenkul servetini açıkladı!

Yeni parçasıyla dünyaya açılan şarkıcı Aleyna Tilki merak edilen serveti hakkında açıklama yaptı. Şarkıcı İngiltere ve Amerika'da evi olduğunu dile getirdi.

ABD'li milyarderler servetlerine servet kattı!

ABD'li 660 milyarderin Kovid-19 salgınının etkili olmaya başladığı Mart 2020'de 3 trilyon dolar civarında olan toplam serveti, Ocak 2021 itibarıyla 4,1 trilyon dolara çıktı. 

Kim Kardashian ile Kanye West'in gayrimenkulleri ne olacak?

Kim Kardashian ve Kanye West 6 yıllık evliliklerini bitirmeye hazırlanıyor. 105 milyon dolarlık emlak sahibi olan çiftin bu serveti ne yapacağı merak konusu oldu. 

Kovid-19 milyarderlere yaradı! Servetlerine servet kattılar!

Kovid-19 salgını başladığı günden bu yana dünyanın en zenginleri listesinde olan 10 kişinin toplam serveti yaklaşık 450 milyar dolar yükseldi. Servet konusunda en hızlı yükselişlerden birini Tesla ve Space X'in kurucu CEO'su Elon Musk yaşadı. 

Ivanka Trump ve Jared Kushner Miami'de 31.8 milyon dolara arsa aldı!

Ivanka Trump ve Jared Kushner'ın "Milyarderlerin Sığınağı" olarak bilinen yüksek güvenlikli Miami'de 30 milyon dolara (yaklaşık 234 milyon TL) arsa satın aldı...

Maradona'nın serveti açıklandı! İşler karıştı!

Maradona geçtiğimiz hafta 60 yaşında hayata veda ettiğinde arkasında hayatının karmaşıklığını ve dönem dönem yaşadığı sıkıntıları da yansıtan bir miras bıraktı. İşte Maradona'nın serveti...

Dolar milyarderlerinin serveti 10,2 trilyon dolara yükselerek rekor kırdı!

Kovid-19’un sebep olduğu küresel ekonomik resesyona rağmen "süper zenginler" servetlerini dörtte bir oranında artırdı.

Dolar milyarderlerinin serveti 10,2 trilyon dolara yükselerek rekor kırdı!

Koronavirüsün neden olduğu küresel ekonomik resesyona rağmen "süper zenginler" servetlerini dörtte bir oranında artırdı

Milyarderlerin serveti Haberi

Milyarderlerin serveti

Uzun yıllar boyunca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kentler dünyada en çok milyardere ev sahipliği yapma unvanını sahipti. Milliyet'te yer alan habere göre; 2000'li yıllar sonra bu durum değişti. Statista'nın yaptığı araştırmaya göre 2020 itibarıyla dünyada en çok milyarder Çin'in başkenti Pekin'de yaşıyor. Bununla birlikte ilk 10 içinde Şangay, Şenzen, Hangzhou gibi Çin kentlerinin yanı sıra Hong Kong da yer alıyor. İlk 10'da Çin'in dışında 5 şehir. yer alıyor. 

San Francisco, ABD  

ABD'nin en renkli şehirlerinden biri olan San Francisco aynı zamanda dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinin de yönetim üslerine de ev sahipliği yapıyor. Bilişim dünyasının da kalbinin attığı San Francisco hal böyle olunca refah bakımında yüksek seviyede. 

California eyaletinin en önemli kentlerinden biri olan bu göçmenler şehriaynı zamanda dünyanın en çok...