Moodys kararı

Moodys kararı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Ömer Cihad Vardan, Moody's'in Türkiye'nin kredi notu açıklamasına ilişkin, "Türkiye gerçekliği yüksek yatırım notu seviyesinde. Moody's’in açıklamış olduğu not düşürümü adil değil, Türkiye'ye haksızlık ediliyor" ifadelerini kullandı.

İbrahim Çağlar'dan Moody's kararı değerlendirmesi!

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, "Türkiye artık aralarında Moody's'in de yer aldığı üçlü not çetesinin çıkar oyunlarıyla yatırımcıların gözünde gelgitler yaşayan bir ülke değil." değerlendirmesinde bulundu.

Moody's Türkiye'deki düzenlemelere gözlerini kapattı!

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in, Türkiye'deki reform niteliğindeki düzenlemelere gözlerini kapattığını belirtti.

Türkiye, gelecek dönemde pozitif aksiyonlar alabilir!

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in cuma günü yapacağı değerlendirme öncesi Türkiye'nin kredi notunda ve görünümde herhangi bir değişiklik beklemeyen ekonomistler, gelecek dönemde pozitif aksiyonlar alabileceğini öngörüyor.

Yurt içi piyasalar Moody's kararına odaklandı!

Yurt içi piyasalar cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi son işlem gününde de kredi derecelendirme kuruluşu olan Moody's' ten gelecek Türkiye değerlendirmesi ve de sanayi üretimi verisine odaklandı.

Moodys: Enflasyon notu bozabilir!

Amerikan kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Türkiye ve Rusya’nın yüksek enflasyon rakamlarına dikkat çekerek, bu durumun kredi notu üzerinde olumsuz etki yarattığını söyledi. Moody’s’in Rusya’nın notunu düşürmesi bekleniyor.

Vakıf GYO'ya Yönetim Kurulu Kararı davası!

Marmara Metal Mamülleri A.Ş., Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'ne dava açtı. Av. Ceylan Mahmutoğlu ve Av. Murat Turkal tarafından açılan davanın konusu ise sermaye artırımına ilişkin Yönetim Kurulu Kararı'nın yürütülmesinin geri bırakılması ve ipt

Ali Ağaoğlu ve Nazif Zorlu'ya takipsizlik kararı!

17 Aralık soruşturmasında, aralarında Ali Ağaoğlu ve eski bakan Erdoğan Bayraktar' ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar' ın da bulunduğu 60 kişi hakkında takipsizlik kararı verildi.

Atakule için yürütmeyi durdurma kararı!

Ankara Bölge İdare Mahkemesi, Atakule' nin mimarının, yıkımın durdurulması talebiyle açtığı davada, " Yıkımın hukuka aykırı olduğu " gerekçesiyle oy birliğiyle yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Rize Hemşin kentsel dönüşüm projesine yürütmeyi durdurma kararı verildi!

Rize’ye bağlı Hemşin’in kentsel dönüşüm projesi kapsamında tümüyle yıkılıp yeniden inşa edilmesi için, TOKİ 20 Mayıs’ta ihale yapacak. Ancak küçük bir sorun var; kasabalılar projeyi dava etti. Danıştay da yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Körfez Gayrimenkul genel kurul kararı tescil belgesini yayınladı!

Körfez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Körfez Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2013 yılı genel kurul kararı tescil belgesini yayınladı.

Gaiplik kararı verilmesi istemi dilekçesi!

Gaiplik kararı verilebilmesi için gerekli sürenin geçtiğini düşünen her kimse bir dilekçe ile Sulh Hukuk Mahkemelerine başvuruda bulunabiliyor. İşte gaiplik kararı verilmesi istemi dilekçesi örneği...

Kamu yararı kararı nasıl onaylanır?

Kamulaştırma, bir bölgede kamu yararının gözetilmesi durumunda yapılabiliyor. Peki bir bölgede kamu yararı kararı nasıl alınır, Kamu yararı kararı nasıl onaylanır? İşte kamulaştırma kanunu esasları...

Martı GYO teminat mektubu azaltılmasına ilişkin SPK uygunluk kararı yayınladı!

Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu 'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı teminat mektubu azaltılmasına ilişkin SPK uygunluk kararı yayınladı.

Ağaoğlu 1453'e durdurma kararı!

TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi'nden yapılan açıklamaya göre TMMOB Şehir Plancıları Odası'nın açtığı dava sonucunda Danıştay Altıncı Daire`nin aldığı kararla Ağaoğlu 1453'e durdurma kararı verildi.

İmar planının iptali kararı nasıl uygulanır?

İmar planı için verilen iptal kararının yerine getirilmesi nasıl gerçekleşir? İmar planına iptal kararı nasıl uygulanır? Uygulama imar planı için İdare Mahkemesi'nin iptal kararı nasıl yerine getirilir? İşte cevaplar...

İş GYO yönetim kurulu kararı sonucunu yayınladı!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre İş GYO yönetim kurulu kararı sonucunu yayınladı. Ayrıca yönetim kurlu seçimleri de yapıldı...

EPDK akaryakıtta tavan fiyat kararı aldı!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), akaryakıtta tavan fiyat kararı aldı. Kurulun, dağıtıcı ve bayi paylarının toplamını benzin ve motorinde litrede 37 kuruş olarak belirlediği bildirildi...

Mehmet Cengiz ve Celal Koloğlu hakkında takipsizlik kararı verildi!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, internete düşen konuşmalarında "Türk milletini aşağıladıkları ve hakaret ettikleri" gerekçesiyle haklarında 32 ayrı suç duyurusunda bulunulan iş adamları Mehmet Cengiz ve Celal Koloğlu hakkında takipsizlik kararı verdi...

Moodys kararı

Moodys kararı Moodys kararı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Ömer Cihad Vardan yaptığı yazılı açıklama ile Moody's'in Türkiye'nin kredi notu açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Türkiye gerçekliğinin yüksek yatırım notu seviyesinde olduğunu belirten Vardan, özellikle 2001 krizinden sonra ülke ekonomisinde çok ciddi dönüşüm sağlandığını ve yüksek büyüme kaydedildiğini anımsatarak, 2008 küresel krizinden sonraki performansın ise dünyanın hemen her ülkesi tarafından hayranlıkla izlendiğini hatırlattı.


Vardan, Türkiye'nin içinde ve etrafında cereyan eden bunca terör olayı ile Suriye-Irak'ta süregelen savaşların ülkeye yansımasına işaret ederek, şunları kaydetti:


"Ülke içindeki seçim süreçlerimize ve bunların üstüne 15 Temmuz darbe girişimine rağmen ülkemiz 27 çeyrektir büyümesini sürdürüyor. G20, AB, OECD ülkelerine kıyasla da ekonomik performansı, hala diriliğini ve dinamizmini muhafaza ediyor. 2016'nın ilk 8 ayında bütçemiz fazla verdiği gibi, AB tanımlı kamu borçlarının...