morgan stanley

morgan stanley

Morgan Stanley, Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti. Kuruluş, Türkiye ekonomisinin bu yıla dair büyüme öngörüsünü yüzde 3,3'ten yüzde 4,3'e çıkardı.

TCMB'nin faiz indirimi yavaşlayacak!

Morgan Stanley ve JP Morgan Chase, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz koridorunun üst bandını yüzde 9,50'den yüzde 9'a çekmesini değerlendirdi.

Joachim Fels: 2014’te küresel ekonominin rotasını beş değişim belirler!

Amerikan bankacılık devinin küresel baş ekonomisti Fels ’e göre dünya ekonomisini Fed’in çıkış yöntemi, Japon ekonomisi, AB bankacılığı, Çin’in durumu ve gelişen ülkelerdeki yapısal reformlar etkileyecek

Morgan Stanley yüzleri güldürdü

ABD'nin ikinci büyük yatırım bankası Morgan Stanley'in, ilk çeyrekteki kârı mortgage kredileri ve diğer varlıklarından kaynaklı zararlar nedeniyle düşmesine rağmen, beklentilerin üzerinde oldu.

Multi Turkmall: Türkiye'ye 3 milyar Euro yatırdık

Tamamladığı yatırımlara Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ni de ekleyen ABD'li yatırım bankası Morgan Stanley'in ortak olduğu Multi Turkmall'ın CEO'su Levent Eyüboğlu, bugüne kadarki yatırımlarının 3 milyar Euro'yu bulduğunu söyledi.

JP Morgan, ABD'de kripto para fonlarını bireysel müşterilere açan ilk banka oldu!

ABD'nin en büyük bankaları arasında yer alan JP Morgan, varlık yönetimi kısmındaki tüm müşterileri için kripto para birimi fonlarına erişim sağlayacağını resmen açıkladı.

JP Morgan Türkiye'nin büyüme tahminini yukarı yönlü revize etti!

Uluslararası yatırım kuruluşu JP Morgan, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası kararlarını değerlendirdi. Değerlendirmiş olduğu raporda Türkiye'nin 2021 yılı GSYH büyüme tahminini yükseltti.

Ethereum Bitcoin'i geçecek mi?

Morgan Stanley kripto paralara yönelik yaptığı açıklama ile çarpıcı tahminde bulundu. Stanley Kripto para borsasının ikinci büyük birimi olan Ethereum'un yükselişinin daha da artacağını dile getirdi. 

Kripto paralar doların yerini alabilir mi?

Kripto paraların gelecek süreçlerde doların yerini alarak rezerv para statürsü kazanabileceği iddia ediliyor. Stanley Druckenmiller, kripto tabancı bir finasn sisteminin doların yerine geçerek küresel rezerv para birimi olabileceğine dikkat çekti.

JP Morgan, Bitcoin fonu kuruyor!

Uluslararası yatırım kuruluşu JP Morgan, aktif şekilde yönetilen bir Bitcoin fonu kuruyor. Diğer yandan kripto para borsası Binance, Microstrategy, Apple ve Microsoft tokenlerini işleme açacağını açıkladı. 

Dolar/TL'ye JP Morgan etkisi!

Analistler, Asya piyasalarında düşük işlem hacminin etkisiyle 7,4174 seviyelerini gören dolar/TL'nin, JP Morgan'ın teknik analiz raporunda dolar/TL'de satış önerdiğini belirtmesiyle düşüşe geçerek 7,33 seviyesine kadar gerilediğini kaydetti.

Stanley Kubrick'in evi nerede?

Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tez bugünkü yazısında Stanley Kubrick’in evini kaleme aldı. İşte Tez'in o yazısı...

Ünlü gayrimenkul zengini Stanley Chera, koronadan hayatını kaybetti!

Stanley ve Crown Acquisitions'ın sahibi ve ABD Başkanı Trump'ın yakın arkadaşı iş adamı gayrimenkul zengini Stanley Chera, 78 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

JP Morgan bin şubesini kapatacak!

JP Morgan, dünyayı etkisi altına alana corona virüse karşı önlem amacıyla bin şubesini kapatacaklarını duyurdu…

Morgan Freeman, Mississippi’deki çiftliğini bağışladı!

Morgan Freeman, 2014 yılından beri ilgilendiği arıcılık için Mississippi’deki çiftliğini bağışladı.

Morgan Turizm ve Gıda Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Morgan Turizm ve Gıda Ticaret Limited Şirketi bugün Fatih'te 200 bin TL sermaye bedeli ile Saddam Alhamoud ve ABD Ulbast Alhasoud ortaklığında kuruldu.

Astaldi ve IC Holding 3. Köprü'de hisse satmayı planlıyor!

İtalyan inşaat şirketi Astaldi SpA ve Türk ortağı IC Yatırım Holding A.Ş. olası hisse satışı için Morgan Stanley ve Citigroup ile çalışacak.

Uluslararası yatırımcılar Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti!

Nomura, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve J.P. Morgan, Türkiye'ye ilişkin 2017 büyüme öngörülerini yükseltti. Türkiye ekonomisinin büyümesinde ağırlıklı olarak inşaat sektörü ve ihracatın rol oynadığı belirtildi.

morgan stanley Haberi

morgan stanley

ABD'li uluslararası finansal hizmetler ve yatırım bankacılığı kuruluşu Morgan Stanley, Türkiye'nin bu yıla dair ekonomik büyüme tahminini yükselttiğini duyurdu. 


Morgan Stanley'den yapılan açıklamada, Türkiye ekonomisinin bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 5,1 büyüme kaydettiğine işaret edilerek, bunun bankanın büyüme tahminiyle orantılı olduğu belirtildi. 


Açıklamada, Türkiye ekonomisinde bu sene için öngördüğü büyüme oranının yüzde 3,3'ten yüzde 4,3'e yükseltildiği kaydedildi. 


İkinci çeyrekte yakalanan ekonomik büyüme oranına en çok katkı yapan faktörler arasında özel tüketim, ihracat ve yatırımlardaki artışa dikkat çekilen açıklamada, özel tüketimin bu yılın ikinci yarısında da büyüyeceğinin tahmin edildiği vurgulandı. 


Açıklamada, siyasi görünümün tüketici güvenini desteklemesi durumunda güven göstergelerinin kademeli olarak artmaya devam edeceğinin altı çizilirken, istihdamın da toparlanmakta olduğu bilgisine yer verildi. 


Öte yandan ekonomik büyümeye ilişkin orta vadeli kaygılar olduğu bildirilirken, bunların arasında...