morgıç krizi

morgıç krizi

Uluslararası finans kuruluşlarının yöneticileri, ABD'de mortgage kriziyle başlayan küresel dalgalanmanın geleceğine yönelik kötümser tablo çizdi.

Konut kredilerinde kriz alarmı!

Akbank Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölüm Başkanı Cem Muratoğlu, konut kredilerindeki global krizin devam etmesi konut kredilerinde istenen hızlı ivmenin yakalanamayacağını ve genel pazardaki beklentileri yüzde 7-8 daralttıklarını kaydetti.

Ataköy’de rezidans projesinde okul krizi! 

İstanbul Ataköy'de Özyazıcı İnşaat tarafından hayata geçirilen lüks rezidans projesinde okul krizi yaşandı.

Öğrenci ve ev sahibi arasında kira sözleşmesi krizi!

Kovid-19 salgını sebebiyle üniversiteler uzaktan eğitime geçince, ev kiralayan öğrenciler ve ev sahipleri arasında sözleşme krizi çıktı. Öğrenciler sözleşmeyi feshetmek, ev sahipleri de kirasını almak istiyor. Bu ‘sözleşme krizi’ nasıl çözülür, sözleşmeler feshedilebilir mi?

Hotel Les Ottomans'da 'açılış tarihi' krizi!

Bir süre önce icradan satış kararlarıyla gündem olan Hotel Les Ottomans'da şimdi de 'açılış tarihi' krizi yaşanıyor. Ünlü otelin spor salonu ve Spa'sı için yıllık peşin ödeme yapanlar, otelin açılmayacağı haberini alınca isyan etti.

Alanya Mahmutlar'da kentsel dönüşüm krizi!

Alanya’nın Mahmutlar Mahallesi’nde hayata geçirilen kentsel dönüşüm krizi sürüyor. Mağdur olduklarını söyleyen Aşur Bal, Alanya Belediyesi’nin siyasi çıkarlar kapsamında davrandığını ortaya çıkardı.

Koronavirüs krizi uzarsa AVM’ler alternatif pazarlara yönelecek!

Çin'deki koronavirüsü salgınının en çok etkilediği sektörlerin başında perakende geliyor. Koronavirüs krizi uzarsa AVM’ler alternatif pazarlara yönelecek.

İngiltere'de konut krizi büyüyor: Evsizlerin sayısı yüzde 23 arttı!

İngiltere'de konut krizi büyüyor. Ülkede bir yılda evsizlerin sayısı yüzde 23 arttı. Tahminlerine göre şu anda İngiltere'deki evsizlerin toplam sayısı 280 bin civarında...

Menemen’de pazar yeri inşaatı krizi çözüldü!

Menemen’deki pazar yeri krizi çözüldü. Yapılan karşılıklı protokole göre pazar yeri inşaatı için esnaftan para istenmeyecek.

ABD’de ‘Mortgage Krizi’!

ABD’de riskli konut kredisi kullandırımından kaynaklı oluşan tarihin en kötü finansal krizlerinden biri olan ‘Mortgage Krizi’ tekrar risk oluşturuyor. Bankalar 11 yıl aradan sonra yeniden düşük kredi notlarına büyük borçlar veriyor.

Hasköy’deki yün iplik fabrikasında okul krizi!

İstanbul Hasköy’deki yarım asırlık yün iplik fabrikasının yerine inşa edilecek olan AVM ve konut projesinde “okul” krizi çıktı. 

Faiz oranları kur krizi sonrası en düşük seviyesinde!

Bankaların kredi faiz oranları yaz aylarında gerçekleşen kur krizi sonrası en düşük seviyesine ulaştı. Bankaların faiz oranları 10 Kasım itibarıyla, kurdaki sert yükselişin başladığı 10 Ağustos'a oranla yüzde 8.8 oranında geriledi.

Skyland İstanbul'da aidat krizi!

Eroğlu Holding tarafından inşa edilen Skyland İstanbul projesiyle ilgili de yeni bir aidat krizi gündeme geldi. İşte projedeki yüksek aidatlarla ilgili o iddialar...

Salih Tatlıcı'nın mirasında bilirkişi krizi!

Gayrimenkul kralı olarak anılan merhum Mehmet Salih Tatlıcı'nın mirası paylaşılamıyor. Tatlıcı'nın mirasında şimdi de bilirkişi krizi yaşanıyor...

İngiltere'de evsizlik krizi yaşanıyor! 9 binden fazla kişi sokakta!

İngiltere'de 9 binden fazla kişi sokakta, 78 bin aile de geçici barınaklarda yaşıyor. Evsizlik krizi ülkede "ulusal kriz" halini dönüştü. 

morgıç krizi

morgıç krizi morgıç krizi

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn, ekonomik ortamın hâlâ bozulmaya devam ettiğini ve piyasadaki krizin yayılma riskinin yüksek olduğunu belirtirken, ABD Merkez Bankası'nın eski Başkanı Alan Greenspan, finans piyasalarındaki krizin daha pek çok kurban alacağını söyledi.

Dominique Strauss-Kahn, IMF-OECD işbirliğiyle Paris'te düzenlenen 'Avrupa'da Yapısal Reform Konferansı'nda bir konuşma yaptı. Kahn, Avrupa hükümetlerinin en önemli önceliğinin finans piyasalardaki krizin etkilerini sınırlamak olduğunu belirterek, enflasyon ve resesyonun aynı anda potansiyel problemler olduğu mevcut durumda bunun zor olduğunu kaydetti. Yapısal reformu tartışmak için 'garip bir zamanlama' diye düşünenler olabileceğini kaydeden Strauss-Kahn, "Kriz algısı reformlar için desteği harekete geçirebilir." dedi. Kahn, krizin yayılma riskinin yüksek olduğunu vurgulayarak, merkez bankalarının önümüzdeki haftalarda likiditeye yönelik adım atamamaları için bir...