28 / 06 / 2022

morgıç paniği

morgıç paniği

İngiltere Merkez Bankası'nın güvencesi bile Northern Rock mudilerinin paniğini bitirmedi.

Kriptolarda düşüş sürüyor! Yatırımcıların paniği artıyor! Bitcoin ve Ethereum'u neler bekliyor?

De-Fi sisteminin en büyük sabitkoinlerinden Terra'daki çöküşün etkileri sürüyor. Kripto para sektörünün tamamında değer kaybı devam ederken, De-Fi bağlantılı tokenlardaki değer kaybı daha da çok oldu. 

Bitcoin'i neler bekliyor? Kripto paraların devi değerlenecek mi?

Kripto paralarda meydana gelen değer kaybı bütün dünyada paniğe neden oldu. Kısa vadede piyasanın amiral gemisi olan Bitcoin'in 29-40 bin seviyesinde kalacağı görüşünü savunuyor. Peki Bitcoin'i neler bekliyor? Kripto paraların devi değerlenecek mi?

Grand Haliç Turizm İşletmeciliği Anonim Şirketi kuruldu!

Grand Haliç Turizm İşletmeciliği Anonim Şirketi bugün Beyoğlu’nda 3 milyon 60 bin TL sermaye bedeli ile Behçet Morgül, Ferdinar Gülük ve Cevdet Morgül ortaklığında kuruldu.

Kripto paralarda FUD paniği!

Kripto paralarda son günlerde yaşanan düşüş yatırımcıları endişelendirdi. Borsada işlemler yapanlar FUD paniği yaşıyor. 

Salgında yeni ev alma paniği yaşandı!

Koronavirüs salgınında yaşam standartların değişmesi en çok konut tercihlerini değiştirdi. Bu dönemde evlerini ofise çeviren vatandaşlar yeni ev alma paniği yaşadı. 

Tarihi yalıda komşu paniği!

II. Abdülhamid döneminde 1906 yılında Raimondo Daronco tarafından Sara Sultan'ın ikiz torunlarına yapılan Yeniköy'de bulunan Faik ve Bekir Bey yalısında yaşayan kardeşlerin başı komşusuyla dertte.

İngiltere’de corona virüs nedeniyle prefabrik morg yaptılar!

Dünya çapında 8bin 987 kişinin ölmesine neden olan corona virüsü İngiltere'de de panik yaratıyor... İngiltere'nin başkenti olan Londra'da dün alelacele 215 kişi kapasiteli morg yapıldı. 

CHP'de 'Kanal İstanbul' paniği! Şimdi de bunu yaptılar!

Türkiye'ye damga vuran Marmaray, Avrasya Tüneli, İstanbul Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi mega projelere karşı çıkan CHP Kanal İstanbul projesi aleyhine çalışmaya devam ediyor.

Melih Gökçek: Asbest ile ilgili binada en ufak bir işlem yapılmadı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek: "Asbest ile ilgili binada şu anda en ufak bir işlem yapılmadı. Yıkılan enkazlar, içinde hiçbir boru olmayan yandaki binanın molozları. İnsanları yalan söyleyerek paniğe sevk eden odalar mahkemede hesap verecek" dedi.

AVM'lerde ciro ve ziyaretçi yüzde 40 azaldı!

“Paniği ilk defa rakamlara yansımış haliyle gördük” diyen AYD Başkanı Belgü, Ankara ve İstanbul’da patlayan bombaların ardından hafta sonu AVM’lerin ziyaretçi ve cirolarında yüzde 30-40 düşüş olduğunu söyledi.

Dubai'de lüks otelde yangın paniği!

Dubai'de dünyanın en yüksek binası olan Burç Halife’nin yanındaki 63 katlı otelde, yılbaşı kutlamalarında yangın çıktı. 302 metre yüksekliğindeki otelde yangının hızla büyümesi endişe yarattı.

Ankara Mutlu Mahallesi'nde göçük paniği!

Ankara Mamak Mutlu Mahallesi'nde bir binanın beton perdesi çöktü. Çatlaklar oluşan 6 katlı binada yaşayanlar tahliye edildi. Bina sakinleri bir an önce önlem alınmasını istiyor.

Çetin Osman Budak: Turizmciler için paniğe gerek yok, güzel otellerimiz var!

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, hem turizmde hem de yaş meyve sebze ihracında Rusya pazarında paniğe gerek olmadığını söyledi. Budak, şunları kaydetti;

morgıç paniği Haberi

morgıç paniği

İngiltere'de tutsat (mortgage) piyasasında geniş bir paya sahipken zor duruma düşen Northern Rock'un üzerindeki müşteri baskısı artarak sürüyor. Zor duruma düşmesinin ikinci gününde, bankanın İngiltere çapındaki bütün şubeleri müşterilerin hücumuna uğradı. Paralarını çekmek isteyen mevduat sahipleriyle görevliler arasında uzun tartışmaların yaşanmasına yol açan hücumun, bankanın nakit sıkıntısını derinleştirebileceği uyarısı da müşterileri durdurmaya yetmedi. Northern Rock'un bütün İngiltere'ye yayılan şubelerinde polis koruma önlemleri almak zorunda kaldı. Merkez Bankasının verdiği güvenceye de aldırmayan müşterilerin, Banka yönetimine 'bankayı satın' baskısı yaptığını duyuran Telegraph gazetesi, banka yönetiminin bu çağrılar üzerine piyasaya 'tekliflere açığız' mesajı gönderdiği bildirildi.

100 MİLYARLIK PORTFÖY

Bu arada, Londra'nın ünlü finans merkezi City'deki yaygın görüş ise bankanın 100 milyar sterlin civarındaki mortgage portföyündeki müşterilerini diğer büyük...