moskova kısıtlama

moskova kısıtlama

Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından ABD'den Rusya'nın Moskova şehrindeki diplomatik personel sayısını azaltmasını ve bazı mülklerin kullanılmamasını istedi.

Yabancıya konut satışına kısıtlama gelsin önerisi!

Gayrimenkul Brokeri Songül Toprak Özsan, yabancılara yapılan konut satışında belli kısıtlamaların olması gerektiğini söyledi.

Çin'den yüksek ev kiralarına kısıtlama!

Yüksek ev kiraları sebebiyle harekete geçen Pekin yönetimi, kira zamlarına sınır getirdi. Artık ülkedeki konut sahipleri kiralarını yüzde 5'ten fazla artıramayacak.

Yeni kısıtlamalar AVM'deki kiracıları nasıl etkileyecek?

Koronavirüs salgınıyla birlikte yürürlüğe giren yeni kısıtlamalar, yeme-içme faaliyetlerini barından AVM sektörünü etkilemesi bekleniyor. Özellikle kiracılar kısıtlama sonrasında hayata geçecek yeni planları bekliyor.

Kovid-19 kısıtlamalarına restoranlardan kira çözümü!

Küresel salgın koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı dünden itibaren yeme-içme yerlerine kısıtlama getirdi. Restoranlar da kapatmalara karşı yeni çözümler buluyor.

İstanbul ve Ankara valiliklerinden 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması kararı! 

İstanbul ve Ankara valilikleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için kısıtlama kararı aldı. Buna göre; 65 yaş ve üzeri vatandaşlar her gün 10.00 - 16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak şartıyla dışarı çıkabilecek.

Bir ilde daha ilçeler arası seyahat kısıtlandı!

Osmaniye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde ilçelere, beldelere ve köylere özel araçlarla gidiş-gelişlere kısıtlama getirildi.

Tapu sorgulamaya kısıtlama!

Kanal İstanbul projesinin güzergâhında bulunan mülkiyet tartışmaları devam ederken bölgede Kuveytli bir şirketin 53 dönüm, Suudi Arabistanlı bir iş insanın da 9 dönüm arazi almasının duyulmasının ardından Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü belediyelerin tapu bilgilerine ulaşım kısıtlandı.

Irak Merkez Bankası İran Milli Bankası'na kısıtlama getirdi!

İran Milli Bankası Genel Müdür Yardımcısı Muhsin Eminzari, İran devlet medyasında yer alan açıklamasında Irak Merkez Bankasının çalışmalarına getirdiği kısıtlama ile ilgili bilgi verdi.

Berlin'de yabancılara konut satışına kısıtlama hazırlığı!

Berlin Eyaleti Başbakanı Müller, "Yeni Zelanda’nın uygulamaya koyduğu yabancılara konut satışı kısıtlaması gibi biz de aynısını düşünüyoruz" açıklamasında bulundu...

Paris'te konut kiralamaya kısıtlama!

Fransa'nın başkenti Paris'te internetten konut kiralamaya kısıtlandı. Evlerini kiralayanların öncelikle yerel yönetimlere kayıtlı olması gerekiyor.

Şirketlerin kira desteğine kısıtlama!

Şirketlerin yurt dışı kiralamalarında sağlanan devlet desteğine kısıtlama geldi. Para Kredi ve Koordinasyon Kurulunun, 3 tebliğ değişikliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Almanya'da inşaat sektöründe kredi kısıtlama oranı arttı!

Ifo, Almanya için ağustos ayı "Kredi Kısıtlama Göstergesi" anketinin sonuçlarını yayımladı. İnşaat sektöründe kredi kısıtlaması yaşayan firmaların oranı 16,1’den yüzde 17,2’ye yükseldi.

Yeşil Yapı piyasa yapıcılık sözleşmesini imzaladı!

Yeşil Yapı Endüstri A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu' nda yapılan yazılı açıklamaya göre Yeşil Yapı Endüstri A.Ş. Piramit Menkul Kıymetler ile piyasa yapıcılık sözleşmesini imzaladı.

moskova kısıtlama Haberi

moskova kısıtlama

ABD'nin yaptırım girişimlerinin devam etmesi üzerine Washington'a yanıt veren Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moskova'daki diplomatik temsilciliklerin ABD Büyükelçiliği tarafından kullanılmasını askıya aldı.


Sputnik'in haberine göre Moskova, ABD'den Rusya'daki diplomat sayısını 455'e düşürmesini de istedi.


ABD Kongresi'nin, Rusya'ya yönelik yeni yaptırımların bu hafta içinde Senato'dan geçebilmesini sağlayacak ve Başkan Donald Trump'ın Kongre'den izin almadan yaptırımları gevşetmesine imkan tanımayacak tasarı üzerinde uzlaşma sağlaması üzerine bir açıklama yayımlayan Rusya Dışişleri Bakanlığı, Washington yönetiminden Rusya genelindeki ABD'li diplomatların sayısının 455'e düşürülmesini...