05 / 07 / 2022

Mustafa Serkan Tunçay kimdir

Mustafa Serkan Tunçay kimdir

Yeni Akdeniz İnşaat sahibi olan Mustafa Serkan Tunçay, inşaat sektörünün son durumu hakkında görüşlerini paylaştı. Tunçay, ekonomideki durgunluğun konut piyasasını da olumsuz etkilediğini söyledi.

Çiftçiye gübre yerine mermer tozu satan TAHAP Başkanı Mustafa Sarıoğlu'ndan pes dedirten açıklama: Bu da bir gübre

Rize'de çay üreticilerine ucuz gübre diyerek satış yapılacağı duyuruldu. Çiftçiler ucuz gübreden satın alabilmek için kuyruk oldu. Gübrenin mermer tozu olduğu ortaya çıkınca 'kıyamet koptu' Çiftçiye mermer tozu satmaya çalışan Mustafa Sarıoğlu, 'O da bir gübre' diyerek kendini savundu.

İnşaat sektörü kalıcı toparlanma için destek bekliyor!

İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, Mart ayı konut satış istatistiklerini değerlendirdi. Mart ayında konut satışlarındaki toparlanmanın kalıcı olabileceğini söyleyen Andıç yeni destek paketlerine ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Manas Kimyevi Kozmetik İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Manas Kimyevi Kozmetik İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Küçükçekmece'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Mustafa Serkan Kulu tarafından kuruldu.

Tunç Soyer: Binaların deprem güvenlik karnesini çıkarmayı hedefliyoruz!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı bütçesinde 200 milyon TL'lik bir kaynak ayırdıklarını söyledi. Soyer, öncelikli olarak İzmir’deki yapı stokunun envanterini çıkarmak istediklerini belirtti.

Tim Ay Mühendislik Taahhüt İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Tim Ay Mühendislik Taahhüt İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Pendik'te 50 bin TL sermaye bedeli ile Mustafa Kemal Aydın tarafından kuruldu.

İzmirli esnafın kiraları 3 ay ertelenecek!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kısıtlamalar sebebiyle zor durumda kalan esnafa destek olmak amacıyla belediyenin sahibi olduğu mülklerde faaliyet gösteren esnafın 3 ay boyunca kira bedelini erteleyeceklerini açıkladı. 

Ay Girişim Yapı İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Ay Girişim Yapı İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Bakırköy'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Mustafa Sayın tarafından kuruldu.

Mustafa Varank: Haziranda 859 belgeyle teşvik tarihimizin rekorunu kırdık!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Haziran ayında yatırım iştahının çok güçlü olduğuna dikkat çekerek, düzenlenen 859 belgeyle teşvik tarihi rekoru kırıldığını, 15,6 milyar TL'lik yatırım ve 23 binin üzerinde ilave istihdam beklediklerine dikkat çekti. 

Finike Belediyesi kiracılarından 3 ay kira almayacak!

Antalya Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Belediye'ye ait mülklerinde kiracı olarak ticari faaliyetlerine devam eden işletmelerden 3 ay kira almayacaklarını açıkladı.

Mustafa Aydın: 3 ay sonra kiralarda yüzde 50 indirim bekliyoruz!

UFRAD Franchising Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, “Özellikle, AVM’lerde faaliyetlerini sürdüren işletmelerimiz için bu aylarda kira alınmamasını, sonraki 3 ayda yüzde 50 indirim bekliyoruz” dedi.

Teknoparklardaki işletmelerden 2 ay kira alınmayacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, teknopark yönetici şirketlerine, kuluçka firmalarından ve teknoparklarda bulunan restoran ve kafe gibi ticari işletmelerden 2 ay boyunca kira alınmayacağını belirtti…

İzmir'deki esnaftan 3 ay kira alınmayacak! 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs sebebiyle alınan önlemleri açıkladı. Soyer, 3 ay esnaflardan kira alınmayacağını belirtti...

Mustafa Cengiz’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Florya teşekkürü!

Galatasaray Başkanı Mustafa Ocak Ayı Divan Kurulu Toplantısı'nda açıklamalar yaptı. Cengiz, kulübün Florya Tesisleri'nin geri alınması hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Mustafa Serkan Tunçay kimdir Haberi

Mustafa Serkan Tunçay kimdir

Yeni Akdeniz İnşaat sahibi, inşaat mühendisi Mustafa Serkan Tunçay, sektördeki durgunluğun vatandaşın lehine olduğunu belirterek, konut almak isteyenlerin elini çabuk tutması gerektiğini söyledi. Tunçay, Şambayat ve Kabasakal'ın imara açılmasının hareketliliği üst seviyeye çekeceğini vurguladı.


Tarım sektöründe ticaret yaparken 2003 yılında inşaata adım atan İstanbul Üniversitesi inşaat Mühendisliği bolumu mezunu Mustafa Serkan Tunçay, ekonomideki durgunluğun konut piyasasını da olumsuz etkilediğini belirterek. "Müteahhitler yeni yatırım için elindeki konutları paraya çevirmek zorunda ancak satış istenildiği seviyede değil. Böyle olunca vatandaşlara müteahhit ile sıkı pazarlık yapma şansı doğdu ve buda konut almak için doğru zaman" diyor. 


FAİZLER DÜŞERSE PİYASA CANLANIR 

Tunçay, konut kredisinde banka faizlerinin yüksek oluşundan da yakınarak. "Faizle çok doğru orantılı bizim sektör. Faizler düştüğü zaman tabi ki sektör çok canlanıyor. Aylık ortalama yüzde...