Naci Ağbal kimdir

Naci Ağbal kimdir

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşınmaz satışı istisna uygulamasıyla ilgili tasarıda ikinci yürürlük tarihinin finansal kiralama ve finansman şirketlerini ilgilendirdiğini açıkladı. 

Naci Ağbal: Emlak vergisi artışı varsa yeniden düzenleriz!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Özellikle belli bölgelerde emlak vergisi değerinin 1-2 kat arttığı şeklinde şikayetler geliyor. Bununla ilgili vatandaşımızın olağanüstü bir yükle karşılaşmasına neden olan gelişme varsa bunu kontrol altına alacak düzenlemeyi yaparız" dedi.

Naci Ağbal: Ekonomide yakaladığımız ivme takdir topluyor!

Türkiye'nin 15 Temmuz alçak darbe girişiminin ardından hızla toparlanma süreci yaşadığını belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, bu noktada en büyük payın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ait olduğunu aktardı.

Hiçbir alanda vergi kaçırılmayacak!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Hiçbir alanda vergi kaçırılmasına tahammülümüz yok. Bir yandan bu kaçakları engelleyeceğiz ama bir yandan da vatandaşımıza, sanayicimize destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

KDV sistemi yatırımın önüne engel!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) "Genişletişmiş Başkanlar Kurulu Toplantısında konuştu. Ağbal, "KDV sistemi, bu haliyle sürdürülebilir değil. Yatırımın, üretimin, istihdamın ve ihracatın önünde ciddi bir engel oluşturuyor'' ifadelerini kullandı.

Yıl sonuna kadar vergi artışı yok!

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yılın ilk 6 aylık bütçe gerçekleşmelerini açıkladığı basın toplantısı gerçekleşti. Ağbal, yıl sonuna kadar vergi artışı planlamadıklarını söyledi.

İlave yatırıma vergi indirimi geliyor!

Özel sektörün ilave yatırımlarına vergi indirimi geliyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal, ''Yatırım indiriminin realize edileceği bir sistem getiriyoruz" açıklamalarında bulundu.

Yeniden Yapılandırma 5,5 milyar lirayı geçti!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırmayla ilgili açıklamalarda bulundu. Ağbal, ''Bütçe hedefimiz 1,5 milyar lira iken 5,5 milyar lirayı geçti'' diye konuştu.

Yeni yapılandırma vatandaşın yüzünü güldürdü!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Meclis'ten geçen 7020 sayılı yeni yapılandırma kanunu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ağbal, kaçırılmayacak 5 fırsatı anlattı.

Naci Ağbal'dan yeniden yapılandırma açıklaması!

Maliye Bakanı Ağbal, yeniden yapılandırma, ekonomik reform paketi gibi gündeme ilişkin konular hakkında konuştu. Ağbal, yapılandırma ile ilgili ''Son şans, mutlaka borcunuzu ödeyin" dedi.

Naci Ağbal: Bazı vergileri kaldırabiliriz!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergilerle ilgili açıklama yaptı. Ağbal, piyasa derinliği için çalışma yaptıklarını ve bazı vergileri kaldırabileceklerini söyledi.

Yeniden Yapılandırma Kanun Tasarısı mecliste!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Yeniden Yapılandırma Kanun Tasarısı'nın dün akşam meclise gönderildiğini ve 2 Mayıs'ta da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda karara bağlanacağını söyledi.

Naci Ağbal yeniden yapılandırma müjdesi verdi!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırma müjdesi verdi. Ağbal, ''16 Nisan sonrası dönemde kurdaki, faiz oranlarındaki gelişmeler, ekonomik büyüme, yatırım harcamaları ve Türkiye'ye gelecek sermaye bakımından kısa vadede olumlu etkiler olacak'' diye konuştu.

Yatırımların önünü açacak anayasa geliyor!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Mardinli iş adamlarıyla bir toplantıda buluştu. Toplantıda konuşan Ağbal, ''Ertelenen yatırımların yapılabilmesinin önünü açacak bir anayasa değişikliği olacak'' dedi.

Vergi denetimlerine sıkı takip!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Erzurum'da düzenlenen 'Defterdarlar' toplantısına katıldı. Ağbal, Cazibe Merkezleri Programı ile sağlanan teşvikleri anlattı.

Naci Ağbal: Deprem vergileri çarçur edilmedi!

Elazığ'da meydana gelen deprem, deprem vergisi tartışmasını gündeme getirdi. Strateji ve Bütçe Başkanı Ağbal; "Bütün vergi gelirleri nasıl bütçenin havuzuna gidiyorsa bu gelirler de bütçenin havuzuna geldi. Bu gelirler çarçur edilmedi." dedi...

Naci Ağbal: Ekonomide güçlü bir değişim ve dönüşüm döneminin başlangıcındayız!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Ağbal, "Türkiye ekonomisi güçlü bankacılık sistemi, sağlam ve sürdürülebilir kamu maliyesi göstergelerine bakıldığında geleceğe dönük güçlü bir yatırım ve çekim merkezi durumundadır." dedi.

Naci Ağbal: 2020'de özelleştirmeden 10 milyar liralık gelir hedefimiz var!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'ne ilişkin basını bilgilendirme toplantısında; "2020 yılında hızlı bir toparlanma bekliyoruz." dedi...

Naci Ağbal: 88,5 milyar liralık kamu yatırımı yapılacak!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'ne ilişkin basını bilgilendirme toplantısında; 2020 yılında ulaştırmadan imalat sanayisine, sağlıktan eğitime kadar 88,5 milyar liralık kamu yatırımı yapılacağının bilgisini verdi...

2020 yılında bütçe giderleri 1 trilyon 95.5 milyar lira!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, 2020 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi'nin bugün TBMM'ye sunulacağını açıkladı. Naci Ağbal, 2020 yılında bütçe açığı tahminini 138.9 milyar TL olarak belirlediklerini söyledi.

Son 17 yılda 1,2 trilyon liralık yatırım harcaması yapıldı!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Türkiye'de 2018 fiyatlarıyla 17 yılda yaklaşık 1 trilyon 250 milyar liralık yatırım harcaması yapıldığını belirterek, "2019 Yılı Yatırım Programında şu anda devam eden yaklaşık 3 bin ana proje var'' dedi.

Gayrimenkul sektöründe yapay zeka modeli!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, yapay zekâ kullanarak dijital bir borsa üretilebileceğini açıkladı. Yeni sistemin gayrimenkul satışlarını artırması planlanıyor. 

Gayrimenkul borsasıyla yabancı yatırım artacak!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, dijital gayrimenkul borsası sayesinde inanılmaz boyutlarda yabancı yatırım çekebileceklerini söyledi. 

İmar barışıyla bütçeye 70 milyar lira kazandırılacak!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, mayıs ayı merkezi yönetim bütçesinin fazla vereceğini belirterek, "Ekonomideki canlılık, eski ve yeni yapılandırma kanunları ve imar barışı uygulamasıyla yıl sonuna kadar bütçeye 70 milyar lira civarında ilave gelir gelecek." diye açıklama yaptı. 

Sultanbeyli'nin 40 yıllık tapu sorunu çözüldü!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, İstanbul'un Sultanbeyli ilçesindeki 40 yıllık sorunu çözüme kavuşturduklarını söyledi. 

Konut sektörünü canlandıracak 2 yeni teşvik!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Bakanlar Kurulu kararıyla iş yeri satışlarında KDV’yi yüzde 18’den 8’e indirdik, çatısına güneş enerjisi koyan ve bu yolla ürettikleri enerjiyi satanlardan hiç vergi alınmamasını sağladık” diye açıklama yatı. 

İş yeri satışlarında KDV'nin düşürülmesi stokları eritecek!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla getirilen teşviklere ilişkin değerlendirmelerde bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, KDV'nin düşürülmesinin gayrimenkul sektörünü canlandıracağını söyledi..

Naci Ağbal: Bankacılar işlerini bilir!

Konut kredisi faizi hakkında soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bankacılar işlerini bilirler. Görev zararı uygulaması olduğunu sanmıyorum" dedi...

Naci Ağbal kimdir

Naci Ağbal kimdir Naci Ağbal kimdir

Yeni Şafak Gazetesi'nden Cahit Saraçoğlu bugünkü köşesinde taşınmaz satışı istisna uygulamasıyla ilgili tasarıdaki değişikliği kaleme aldı. İşte, Cahit Saraçoğlu'nun yazısı...

Kurumlar vergisi mükellefi şirketlerin aktiflerinde bulunan taşınmaz satışı ile ortaya çıkan kurumlar vergisi kazançlarının yüzde 75’lik kısmına istisna vardı. Ancak bu istisna TBMM’de kabul edilen tasarıyla yüzde 50’ye düşürüldü. Yeni istisna oranı Kanunun yayımlanma tarihinden itibaren geçerli olacağı için kanun yayımlanmadan satılacak taşınmazlara yüzde 75 istisna uygulanacak. Kanun Cumhurbaşkanının onayının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek. Yetkililer şirketlerin şu sırada planladığı taşınmaz satışında yüzde 25 karlı olacağını belirtirken, Cumhurbaşkanının düzenlemeyi hızla onaylayabileceği beklentisi olduğunu belirttiler.

İSTİSNA YÜZDE 50’YE DÜŞECEK
Şirketlerin sermaye yapılarının güçlendirilmesi, finansman sıkıntılarının giderilmesi ve bağlı değerlerini ekonomik faaliyetlerinde daha etkin kullanmaları amacıyla taşınmaz satışındaki kazanca getirilen yüzde 75’lik...