narlıdere ketsel dönüm

narlıdere ketsel dönüm

İzmir'in Narlıdere ilçesindeki 4 mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, "4 mahallemizi kapsayan dönüşüm çalışmalarına büyük önem veriyoruz'' dedi.

Teras Gökyüzü Narlıdere fiyat!

Toplam 10 dönüm arazi üzerine yayılan proje İzmir İl 'i Narlıdere İlçe'sinde yükseliyor. Teras Gökyüzü Narlıdere fiyat listesine göre daireler 450 bin liradan başlangıç gösteriyor.

Narlıdere'de kentsel dönüşüm askıya çıktı!

Abdül Batur Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlı ve de Çatalkaya mahallelerinde Kentsel dönüşüm ile ilgili yapılan jeolojik ve fiziki inceleme neticelerinin askıya çıkarıldığını açıkladı

1950 yılında İstanbul'da 9.772 dönüm arazi köylüye dağıtılmış!

1950 yılında Ziraat Bankası, 9 bin 772 dönüm bir çiftliği satın alarak İstanbul'da Ayazma, Çilingir, Haraçcı ve Tayakadın köylerinde ki çiftçiye dağıtılmış. Banka, ilk defa bir çiftliği satın alarak köylüye dağıtmış.

Adana'daki orman yangınında 2 dönüm ormanlık alan zarar gördü!

Adana'daki orman yangınında 2 dönüm ormanlık alan zarar gördü. Durmuşlu Mahallesi Baraj mevkisindeki kızılçam ağaçların oluşturduğu ormanlık alanda henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangına, ekipler sabaha kadar müdahale etti.

Narlıdere ve Çatalkaya mahallelerinde kentsel dönüşüm başlıyor!

NARLIDERE Belediye Başkanı Abdül Batur, meclis toplantısında yaptığı açıklamada, Narlı ve Çatalkaya mahallelerinde kentsel dönüşüm ile ilgili yapılan jeolojik ve fiziki inceleme neticelerinin 22 Ekim Çarşamba günü askıya çıkacağını söyledi...

1953 yılında Büyükçekmece'de göl kenarında 9.410 dönüm arazi satılacakmış!

Reşat Altın'ın 49 liraya satıldığı 1953 yılında, Büyükçekmece'de -bugün mahalle ismi olarak yaşayan-, 9 bin 410 dönüm arazisi olan Eskice Çiftliği, dönümü 100 liradan 941 bin liraya satılacakmış.

1953 yılında İstinye'de 198 dönüm arazi satılacakmış!

1953 yılında İstinye'de, her türlü inşaata, parsellenmeye ve fabrika kurmaya müsait 198 dönüm arazi satın alınabilirmiş. Taş çıkarmaya müsait ve zengin taş damarları bulunan arazi tamamen satılacakmış.

Erenköy'de 2 dönüm bahçe içinde bir villa 60.000 liraya satılacakmış!

Reşat Altın'ın 39 liraya satıldığı 1951 yılında Erenköy'de bir dönümü satılmaya müsait, 2 dönüm bahçe içinde, 5 odalı bir villayı bin 539 adet altın parasına almak mümkünmüş.

1950 yılında İstinye'de 30 dönüm arsa acele satılacakmış!

Reşat Altın'ın 39 liraya satıldığı 1950 yılında İstinye'de 30 dönüm, inşaatçılara yarayacak olan arsa acele satılacakmış. Florya'da 3 dönüm arsa 93 adet altın parasına, 3 bin 600 liraya satılacakmış.

1950 yılında Bağlarbaşı'nda 113 dönüm arsa içinde bir villa satılacakmış!

Kadıköy ve Üsküdar gibi merkezler ile Boğaziçi Köprüsü'nün bağlantı yollarına yakınlığı nedeniyle Anadolu Yakası'nın en işlek semtlerinden olan Bağlarbaşı'nda 1950 yılında 113 dönüm arsa içinde bir villa satın almak mümkünmüş.

1950 yılında Maltepe'de 382 dönüm arsa metrekaresi 3 liradan satılacakmış!

1950 yılında Maltepe'de 250 adet arsaya bölünmüş, toplam 382 bin metrekare arsayı metrekaresi 3 liradan satın almak mümkünmüş. Bebek'te ise 7 dönüm arazisi olan bir çiftlik sadece 8 bin liraya satılacakmış.

Narlıdere'deki gecekonduların yıkım işi ihalesi 17 Ekim'de!

Narlıdere Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü; İzmir Narlıdere sınırlarında yer alan gecekonduların yıkım işini 17 Ekim 2014 tarihinde saat 14.00'te Mithatpaşa Caddesi 'nde ihaleye çıkarıyor.

Narlıdere Asmabahçeler projesi mimarisi ile dikkat çekiyor!

Babil'in bahçeleri İzmir'e uzandı TANYER İnşaat tarafından Babil'in Asma Bahçeleri'nden esinlenerek Narlıdere'de yapımı devam eden Asma Bahçeler projesi, gerek konumu gerekse özel mimarisiyle dikkat çekiyor.

narlıdere ketsel dönüm

narlıdere ketsel dönüm narlıdere ketsel dönüm

İzmir'in Narlıdere ilçesindeki Çatalkaya, Narlı, Atatürk ve 2. İnönü mahallelerin yer aldığı kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandıran Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Ankara'da, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile görüşmelerde bulundu. 

Milliyet'te yer alan habere göre; Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedat Gürgen ile Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar'ın da katıldığı zirvede, çalışmaların mevcut durumu ve yapılacak olanlar masaya yatırıldı. Bölgedeki planlama sorunun ortak çalışma anlayışı ile kısa sürede aşılacağı ve fiziki çalışmaların da buna bağlı olarak yakın zamanda başlayabileceği görüşü belirtildi.

'KISA SÜREDE SONUÇ ALACAĞIZ'

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin "Kentsel dönüşüm çalışmaları uzun süredir ilçenin gündeminde. Göreve geldiğimizden bu yana somut adımlar attık ve önemli bir yol kat ettik. Şimdi bunu bir sonucu ulaştırmak için...