Nazmi Durbakayım kim

Nazmi Durbakayım kim

Merkez Bankası 12 Eylül'deki toplantısında 5 puanlık bir indirim bekleniyor. Müteahhitler indirimin özel bankaların konut kredilerine yansımasını bekliyor. 

Konut satışları Eylül'de hareketlenecek! 

Faiz indirimi konut satışlarını canlandırdı. İndirimlerin satışlara Eylül sonrası yansıması bekleniyor. Perakende endekslerindeki artış ekonomideki canlanmanın işareti olarak yorumlanıyor...

Müteahhitler: Ev alacaklar elini çabuk tutsun! 

Müteahhitler, konut fiyatları artmadan ve tamamlanan projelerde değer artışı yaşanmadan önce alım yapmayı tavsiye etti. 

Gayrimenkul dövizden daha çok kazandıracak!

Gayrimenkul sektörünün dev isimleri Teknik Yapı ve Halk GYO, Ege bölgesinin en büyük projelerinden biri olan İzmir Alsancak projesi için start verdi.

Fikirtepe'de konut fiyatları artacak!

2015'in rekorla kapandığını söyleyen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım büyümenin bu yıl da süreceğini düşünüyor. Tarafa konuşan Durbakayım, Fikirtepe'de fiyatların çok daha yükseleceğini söyledi.

Gayrimenkul satışları 2016’da yüzde 5 artacak!

Yabancılara 20 bin adetle 5 milyar dolarlık konutun satıldığı gayrimenkul, 2016’ya hızlı giriyor. Satışların 2016’da yüzde 5 artması bekleniyor. Bu da satışta 1.3 milyon adetin aşılması anlamına geliyor.

Nazmi Durbakayım: Kat irtifakı kurmadan daire satmak cinayettir!

Kimi inşaat projelerinde tüketiciye daireler tam olarak binanın hangi katında ve nerede yer alacağı (kat irtifakı) belli olmadan satılıyor. Durbakayım, “Kat irtifakı kurmadan daire satmak cinayettir. Nüfus kâğıdı ortaya çıkmadan satış olmamalı." dedi.

Son dönemde ciddi bir müteahhit patlaması yaşanıyor!

Mesleğe mektepli olarak başlayan ve 42 yıldır yaklaşık 25 bin konut inşa eden Teknik Yapı patronu Nazmi Durbakayım, son dönemde ciddi bir müteahhit patlaması yaşandığını ve sağlam yapılar için yasa çıkması gerektiğini vurguladı

Rant vergisi arazide tekeli önler konut fiyatını artırmaz!

İnder Başkanı Nazmi Durbakayım, “Rant vergisinin genele yayılması, arazi spekülatörlerinin tekel oluşumuna set çekecek” dedi. GYODER Başkanı Aziz Torun ise vergi düzenlemesinin konut fiyatlarını artırmayacağını vurguladı

Evora'nın daire teslimleri erken başladı!

Teknik Yapı'nın Evora İstanbul projesinde satışı geçekleştirilen yaklaşık 4300 dairenin bir kısmı erken teslim ediliyor. Teknik Yapı, tek seferde ve aynı anda başladığı projenin bazı etaplarını zamanından önce bitirerek teslimlere başladı.

Nazmi Durbakayım: 2015 yılı sektör için dönüm noktası olacak!

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, 2015’in ilk yarısındaki senaryoya bağlı olarak inşaat sektöründeki büyümenin yüzde 15’in üzerine çıkmasını ve 20’lere dayanmasını bekliyor.

Kamunun gayrimenkulden pay almasına sektörden yeşil ışık!

Kamunun gayrimenkulden pay almasına sektörden yeşil ışık geldi. İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, rant ya da kazanç vergisinin bir arazinin mevcut imar durumundan farklı olarak imarının artması olduğunu ifade etti.

Nazmi Durbakayım: Ulaşım projeleri, konut fiyatlarını uçuruyor!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Marmaray ve metrobüs gibi ulaşım projelerinin bölgedeki ev fiyatlarını yüzde 75'e kadar, üçüncü boğaz köprüsü ve 3. havalimanının ise arsa fiyatlarını yüzde 300 artırdığını söyledi.

Konut alımlarında toplam 115 milyar TL kredi kullanıldı!

Bankaların kullandırdığı konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0.9'a kadar gerilediğini söyleyen İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, böylelikle kredilerin 115 milyara ulaştığını söyledi...

Nazmi Durbakayım: Evora İstanbul'dan ev alanlar yüzde yüzde kazandı!

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Durbakayım, Evora İstanbul'dan ev alanların yüzde 100'e yakın prim sağladığını, değer artışı günümüz cari fiyatlarıyla 1.7 milyara ulaştığını söyledi...

Nazmi Durbakayım: İnşaat sektörü ok gibi fırlayabilir!

İstanbul İnşaatçılar Derneği Başkanı Nazmi Durbakayım, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan ve geçen yıla ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla sonuçlarını değerlendirdi. Nazmi Durbakayım 1,5 yıldır bekleyen projeler nedeniyle gerilimi artan inşaat sektörünün her an ok gibi fırlayabilir dedi..

Nazmi Durbakayım: 2020 gayrimenkulün yılı olacak!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım 2020 Ocak ayı konut satış verilerinin yayımlanmasından sonra konuyla ilgili açıklama yaptı. Başkan Durbakayım; Yatırımcıların harekete geçmesi satışları artırdı." dedi.

Nazmi Durbakayım: Konut satışları arttı ama tatmin edici değil!

TÜİK Konut Satış İstatistikleri'ni değerlendiren İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, "Konut satışları arttı ama tatmin edici değil" dedi...

Nazmi Durbakayım yeniden İNDER başkanı seçildi!

İnşaatçılar Derneği’nin (İNDER) yapılan olağanüstü genel kurulunda Nazmi Durbakayım yeniden başkan seçildi.

Konut alıcısı harekete geçecek!

Emlak alıcılarını harekete geçirerek yeni çalışmalar başlatılacağını söyleyen İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, ''Yabancıya satışı daha da artırmak için ihracatçı sayacak bir düzenlemeye ihtiyacımız var'' dedi.

Konut almanın tam zamanı!

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım yaptığı açıklamada mevcut konutların yüzde 30-40 zararla satıldığını belirtti. Durbakayım, “Fiyat düşüşü duracak. Yani şu an konut almanın tam zamanı yazın bu satış rakamları olmayacaktır” şeklinde konuştu.

Temennimiz, söz konusu indirim ve teşviklerin kalıcı olması!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, sektör olarak şu anda her türlü teşvik ve desteğe ihtiyaçları olduğunu söyleyerek, "Temennimiz, söz konusu indirim ve teşviklerin kalıcı olması ve tüketiciye direkt yansıtılmasıdır." şeklinde konuştu.

Konut satışları 2019’un ikinci çeyreğinde daha iyi olacak!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, konut satışlarının seçim sonrasında belirsizliğin ortadan kalkmasıyla birlikte yılın en iyi seviyesine ulaşacağını kaydetti.

Ölüm tuzağı yapan müteahhitler cezalandırılsın!

Teknik Yapı Holding ve İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım yaptığı açıklamada, "Bir Allah’ın kulu ev alırken sorgulamıyor. Müteahhitlerin kendilerine, mevcut 5-6 milyon riskli yapının oluşmasında katkılarının olup olmadığını sorması lazım" dedi.

2019’da konut fiyatlarının artışı sert olacak!

Konutta yaşanan yaşanan durgunluk nedeniyle bazı çevreler tarafından ‘fiyatlar daha da düşecek’ iddiasının gündeme getirilmesine tepki gösteren İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, “Kimse bu fiyatlardan daha gerisini beklemesi'' dedi.

Konut fiyatları 2019'da yüzde 25 artacak!

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, 2019 yılında konut fiyatlarının yüzde 25 artacağını söyledi. Durbakayım, konutta fırsat ayı olduğunu söyleyen Durbakayım, ev almak için en uygun zaman olduğunu ifade etti.

Gayrimenkul dövizden daha fazla getiri sağlayacak!

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım yaptığı açıklamada bu dönemde gayrimenkul sektöründe büyük fırsat oluştuğunu, yakında gayrimenkulün dövizden daha fazla getiri sağlayacağını dile getirdi.

Nazmi Durbakayım'ın annesi Halide Zehra Durbakayım vefat etti!

Nazmi Durbakayım'ın annesi Halide Zehra Durbakayım vefat etti. Ailesi, Teknik Yapı, Canpark Holding ve İNDER Yönetim Kurulu Üyeleri taziye ilanı yayınladı. 

Nazmi Durbakayım kim

Nazmi Durbakayım kim Nazmi Durbakayım kim

25 Temmuz'da Merkez Bankası politika faizini yüzde 19.75'e indirmişti. İndirimin olumlu etkilerini gören konut geliştiricileri şimdi de Merkez Bankası'nın yeni kararına odaklandı. Yeni fazi kararı 12 Eylül'deki toplantıda verilecek. Sektör temsilcileri faiz indiriminin devam etmesini bekliyor. 

Yeni Şafak Gazetesi'nden Mine Açar'ın haberine göre, yapılacak faiz indiriminin 5 puan olması bekleniyor. Sektör temsilcileri de indirimin devam etmesiyle piyasalaraki canlanmanın daha da artcağını söylüyorlar. 

Merkez Bankası'nın indirim kararından sonra ilk hamle kamu bankalarından geldi. Konut kredisinde yapılan faiz indirimi ertelenen talepleri yeniden harekete geçirdi. Kamu bankaları 500 bin TL'lik konut kredisini vadeyi 180 aya kadar çıkarmıştı ve vade farkı 0.99 olarak belirlenmişti. Kamu bankalarının bu hareketine özel banklarda kayıtsız kalmadı. Konut kredi faizlerini yüzde 1.35'e kadar düşürmüşlerdi. 


AĞUSTOS’TA 2,6 MİLYARLIK KONUT KREDİSİ ÇEKİLDİ

Konut kredisi...