21 / 03 / 2023

ne kadar vergi borcu yapılandırıldı

ne kadar vergi borcu yapılandırıldı

Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli açıklamalarda bulunuyor. "Toplam 77,6 milyar TL alacak yapılandırıldı" diyen Ağbal şöyle devam etti:

Asgari ücrette yüzde 22'lik zam farkı detayı! Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? Bu rakama şimdi bakın! 

Vergi Uzmanı Muhammet Bayram, asgari ücret zammıyla ilgili son dakika açıklamalarında bulundu. "Asgari ücretliye en az yüzde 40’lık zam yapılması gerekecek" diyen Bayram, son dakika rakamı söyledi. Peki 2023 asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte asgari ücret zammı ile ilgili son dakika detayları.

Pasaport harçları yükseldi mi? 2022 pasaport harçları ne kadar?

Yeni yılda bazı vergi ve harç tutarları zamlanacak.Peki 2022 pasaport harçları ne kadar? 2023 pasaport harçları ne kadar olacak?

2022'de emlak vergisine ne kadar zam geldi?

Emlak vergisi mükellefleri bu sene ne kadar zam ödeyeceklerini önceden hesaplayabiliyor. Vergi için her yıl yeniden değerleme oranları belirleniyor. Peki, 2022'de emlak vergisine ne kadar zam geldi?

Çevre temizlik vergisi 2022 ne kadar?

Çevre temizlik vergisi 2022 tutarları geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete'de yayınlanarak ilan edildi. Vergi mükellefleri "Çevre temizlik vergisi 2022 ne kadar oldu?" sorusunun yanıtını araştırıyor...

2022 yılı kira gelir vergisi muafiyeti ne kadar?

Gayrimenkulü kirada olan vatandaşlar, istisna sınırını aşması halinde vergi mükellefi oluyor. Kira gelir vergisi istisnası her sene yeniden belirleniyor. Peki, 2022 yılı kira gelir vergisi muafiyeti ne kadar? İşte kira gelir vergisi istisnası

2022 emlak vergisi ne kadar? Emlak vergisi oranları

Emlak vergisi, gayrimenkulü olan tüm vatandaşlar tarafından ödenmesi gereken vergiler arasında bulunuyor. Bu vergi tapu başına ödeniyor. 2022 yılında artan vergiler ile birlikte emlak vergisine ne kadar zam geldiği merak ediliyor. Peki, 2022 emlak vergisi ne kadar? İşte emlak vergisi oranları...

2022'de vergi ve harçlar ne kadar olacak?

Yeni yıla sayılı günler kala milyonlarca vatandaş vergi ve harç tutarlarını araştırmaya başladı. 2022'de vergi ve harçlar ne kadar olacak?

Hangi konut için ne kadar vergi ödeniyor?

Rayiç değeri 5 milyon 227 bin lirayı aşan tüm konutlar ‘Değerli Konut Vergisi’ (DKV) kapsamında yer alıyor.  Türkiye genelinde 150 bin değerli konut olduğu tahmin ediliyor. Peki, hangi konut için ne kadar vergi veriliyor? 

Yıllık ev vergisi ne kadar 2021?

Kendisine miras kalan kişilerin, intikal eden bu miras için vergi ödemeleri gerekiyor. Miras vergisi ödemeleri başladı. Peki yıllık ev vergisi ne kadar 2021? İşte tüm merak edilenler...

Bu yıl evini satanlar ne kadar vergi ödeyecek?

2021 yılında en fazla 5 senedir sahip olduğu evini satan kimseler değer artış vergisi mükellefi oluyor. Peki, 2021'de evini satanlar ne kadar vergi ödeyecek?

Mirasçılar 2021'de ne kadar vergi ödeyecek?

Kendisine miras kalan kimselerin, intikal eden bu miras için vergi ödemeleri şartı bulunuyor. Peki, mirasçılar 2021'de ne kadar vergi ödeyecek? Miras vergisi 2021'de ne zaman ödenecek?

Veraset ve intikal vergisi gecikme cezası ne kadar?

Miras vergisi 2. taksit dönemi başladı. Vergi mükelleflerinin bu tarihleri kaçırmamaları gerekiyor. Peki veraset ve intikal vergisi gecikme cezası ne kadar? İşte tüm merak edilenler...

Mirasçılar dikkat! 2020'de ne kadar vergi ödeyeceksiniz?

Kendisine miras kalan vatandaşların, intikal eden bu miras için vergilerini ödemeleri gerekiyor. Mirasçılar için vergi dönemi yaklaştı. Peki, mirasçılar 2020 yılında ne kadar vergi ödeyecek? 

ne kadar vergi borcu yapılandırıldı Haberi

ne kadar vergi borcu yapılandırıldı

Maliye Bakanı Naci Ağbal önemli açıklamalarda bulunuyor. "Toplam 77,6 milyar TL alacak yapılandırıldı" diyen Ağbal şöyle devam etti:


"Bir önceki yapılandırmaya göre başvurularda yüzde 64,2, yapılandırılan tutarda yüzde 96,3 artış meydana geldi.


90 milyar TL vergi alacağının yaklaşık yüzde 51'i olan 46 milyar TL yapılandırıldı."


Milliyet/Uzmanpara


Haber Takvim'de şu şekilde yer aldı


Kamuya olan borçlar için getirilen yeniden yapılandırma imkanına, rekor başvuru geldi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırmadan yararlanmak için 8 milyon 527 bin 452 başvuru dilekçesi alındığını belirterek, "Yapılandırılan toplam tutar 77.6 milyar lira. 6111 sayılı Kanun'la mukayese edildiğinde başvuru adedinde yüzde 64.2, yapılandırılan tutarda yüzde 96.3 artış kaydedildi" dedi. Ağbal, şunları kaydetti:


* Kesinleşmiş kamu alacakları için 4 milyon 850 bin 430 mükelleften 7 milyon 502 bin 657 adet başvuru dilekçesi alındı....