New Yorkun en uzun gökdeleni

New Yorkun en uzun gökdeleni

ABD’nin ünlü mimarlık ofislerinden Mark Foster Gage, New York’un sıkıcı ve klasik olarak değerlendirdiği mevcut binalarından farklı bir formda yeni bir çizgiye imza attı.

New York'ta kiralık ofis sayısı artışta!

İnşaat şirketleri birçok yeni ofis inşa ederken New York’taki kiralık ofis sayıları her geçen gün artış gösteriyor.  New York’taki ofis piyasasında toparlanma sürecinde yeşil ışık yandı.

New York'taki Trump Tower yönetiminden, kirasını ödemeyen ayakkabı imalatçısına dava!

ABD eski Başkanı Donald Trump'a ait olan ve New York'un en işlek caddesinde bulunan Trump Tower yönetiminin, binada bulunan ayakkabı imalatçısı kiracısını kirayı ödemediği için mahkemeye verdiği bildirildi.

Ünlü markalar New York’taki şubelerini birer birer kapatıyor!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü salgını yüzünden ABD’de en fazla can kaybının yaşandığı şehir New York’ta, ünlü markalar şubelerini birer birer kapatıyor...

Dünyada bisiklet yolu en uzun ikinci kent Konya!

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı,yaptığı açıklamada Konya'nın, 550 kilometrelik bisiklet yoluyla New York'tan sonra dünyanın en uzun bisiklet yoluna sahip ikinci kenti olduğunu söyledi.

Jeff Bezos New York’ta ultra lüks daire aldı!

Koronavirüsün ardından servetini katlayan ve 140 milyar dolar barajına ulaşan tarihteki ilk isim olan dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos New York'ta ultra lüks bir apartman dairesine tam olarak 16 milyon dolar (110 milyon TL) ödedi...

New York’taki Türk Evi’nin yüzde 70’i tamam!

Temeli 2017 Eylül ayında atılan, New York’taki Türk Evi’nin yüzde 70’i tamamlandı. CCN Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çeçen, Türk Evi’nin Engineering News Record (ENR) tarafından ödüle değer görüldüğünü anlattı.

Hudson Yards New York'un en pahalı mahallesi! 

New York'un en pahalı mahallesi olarak bilinen Hudson Yards  Manhattan'da 28 hektarlık alan üzerinde inşa edildi. Miami Dolphins’in de sahibi olan milyarder Stephan Ross Hudson Yards'ın arkasındaki isim olarak biliniyor.

Dünyanın en zenginleri hangi şehirlerde yaşıyor?

Uluslararası emlak şirketi Savills´in yaptığı araştırmalara göre dünyada en fazla milyarderin yaşadığı şehir ABD´nin New York kenti oldu. Peki dünyanın en zenginleri hangi şehirlerde yaşıyor?

New York'un en ünlü gökdelenlerinden Chrysler binası satılıyor!

ABD'nin New York kentinde, şehrin en ünlü gökdelenlerinden biri olan Manhattan Adası'nın doğu kısmında bulunan tarihi Chrysler binası satışa çıkarıldı. 

Dünyada en çok dolar milyarderine sahip 20 şehir! İstanbul da listede!

Uluslararası danışmanlık şirketi Wealth X'in 2018 Dünya Ultra Zenginler Raporu'na göre, Hong Kong, New York'tan sonra en çok milyarderin yaşadığı şehir. İşte İstanbul'un da listede olduğu dünyada en çok dolar milyarderine sahip 20 şehir...

İşçiler New York'taki gözlem terası inşaatında korkusuzca çalışıyor!

New York'ta Batı Yarıkürede en uzun açık gözlem terası inşa ediliyor. İnşaat işçileri bu yapının inşaatında korkusuzca çalışıyor...

İşte dünyanın en pahalı 10 caddesi!

Cushman & Wakefield dünyanın en pahalı 10 caddesi listesini yayınlandı. Dünyanın en pahalı caddesi olarak New York 5. Cadde gösterildi. 5. Cadde'de metrekare fiyatı 29 bin 822 Euro...

Dünyanın en pahalı evi 175 milyon dolara satıldı!

ABD'nin New York Eyaleti'nde, Hamptons bölgesinde yirmi bin dönüm arazi üzerinde yer alan malikane 175 milyon dolara satıldı. Malikane, dünyanın en pahalı evi ünvanını kazandı.

New Yorkun en uzun gökdeleni Haberi

New Yorkun en uzun gökdeleni

Dünyada ve Türkiye’de popüler dizilerden biri olan ünlü Game of Thrones dizisinden esinlenen çizgilerle süslenen bina Manhattan’ın göbeğinde boy göstermeye hazırlanıyor. Gotik tarzda, yeni nesil çizgilerle tasarlanan bina 57. Cadde’de yer alacak ve Central Park manzarasıyla da şehrin en pahalı ev ve ofislerine ev sahipliği yapacak. 102 katlı binanın bitirildiği taktirde New York’un en uzun gökdeleni olacağı belirtiliyor. 

Tasamının dış detaylarına bakıldığıda Game of Thrones dizisinin en ünlü karakterlerinden ejderhaların annesi “Khaleesi”den esinlenildiği ifade...