ofis kiraları

ofis kiraları

JLL Türkiye’nin 2018’in ilk yarısını mercek altına alan ‘Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü’ raporuna göre, 43 yeni AVm açılacak ve ofis kiralarında TL'ye dönüş başladı...

İstanbul'da ofis kiraları düşüşte!

DTZ'nin yayınladığı 'İstanbul Ofis Pazarı Arastirma Raporu 2009'da 2008 yılının ilk üç çeyreğinde, İstanbul ofis pazarı güçlü konumunu koruduğu belirtildi

Kur ve arzdaki artış kiraları düşürüyor!

Cushman & Wakefield’ın perakende, ofis ve sanayi/lojistik 3. çeyrek raporları açıklandı. Kiralar TL bazında düşme yönünde eğilim göstermezken, tüm sektörlerde kurdaki artış, kiraları döviz bazında düşürdü.

En çok ofis Levent, Maslak, Gayrettepe, Zincirlikuyu ve Esenyurt'ta kiralandı!

Cushman & Wakefield'in 2017 ikinci çeyreği için hazırladığı ‘Türkiye Pazar Analizleri’ raporunu yayınladı. Rapora göre, yılın ikinci çeyreğinde İstanbul’daki ofislerin yarısından fazlası Levent, Maslak, Gayrettepe, Zincirlikuyu ve Esenyurt Bölgesi'nde kiralandı.

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2017 birinci çeyrek sonuçları!

REIDIN tarafından Ofis Kira Endeksi açıklandı. İstanbul geneli ofis kira değerlerinde bir önceki çeyrek dönem verilerine göre üst fiyat segmentinde yüzde 0.54, alt fiyat segmentinde ise yüzde 0.23 oranında azalış yaşandığı açıklandı.

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2016 dördüncü çeyrek sonuçları!

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2016 yılı dördüncü çeyrek sonuçlarına göre, ofis kiraları bir önceki çeyrek dönem verilerine göre azaldı. İstanbul genelinde Esentepe, en yüksek kira değerine sahip ilçe oldu.

2016'nın 4. çeyreğinde ofis kiraları düştü!

İstanbul Ofis Pazarı Genel Bakış 2016 Üçüncü Çeyrek Raporu yayınlandı. 2016'da İstanbul’da toplam 208.000 metrekare ofis alanında kiralama ve satın alma işlemi gerçekleşti.

İşte İstanbul'un ofiste öne çıkan 11 bölgesi!

Gayrimenkuldeki yüksek hız, İstanbul’da yeni ofis bölgelerinin oluşmasını sağlıyor. İstanbul’da Ümraniye, Kartal gibi ikincil ofis bölgeleri öne çıkmaya başladı. 2020 yılında kentte 7 milyon metrekarelik A sınıfı ofis stoku oluşması bekleniyor.

Ofiste rekabet kiraları düşürdü!

İstanbul’da yeni inşa edilen A sınıfı ofis binaları rekabeti artırınca kiralarda gerileme yaşandı. Ofislerde ortalama kira 31.8 dolara inerken en büyük düşüş Taksim ve Maslak’ta görüldü.

İstanbul’da ofis pazarı metroya göre şekilleniyor!

İstanbul’da ofis pazarı metro yatırımlarına göre şekilleniyor. Trafikten bunalan ofis kiracıları önce ‘metroya ne kadar yakın’ sorusunu soruyor. Metro duraklarına yakın ofisler daha hızlı doluyor.

Ofis Kira Endeksi üçüncü çeyrek sonuçları açıklandı!

REIDIN Ofis Kira Endeksi üçüncü çeyrek sonuçlarına göre, ofis kiraları bir önceki çeyrek verilerine göre azalış gösterirken, metrekare fiyatları baz alındığında 22 ofis bölgesi içinde Esentepe ilk sırada.

İşinize ve bütçenize uygun ofis seçmenin yolları!

Ofis seçimi maliyetleri doğrudan etkiliyor. Uzmanlar, prejtij için pahalı lokasyonların ya da az kira ödemek için hedef kitleden uzaklaşmanın yapılan işe zarar verdiğini ve maliyetleri artırdığını söylüyor.

Nisan ayında ofis şampiyonu Fatih oldu!

Hurriyetemlak.com Nisan 2014 Emlak Endeksi'ne göre ofis fiyatlarının en çok arttığı ilçeler arasında Fatih ilk sırada yer aldı. İstanbul'da satılık ofislerin ortalama metrekare fiyatı ise 5.299 lirayı buldu.

Kürşat Tuncel: Ofis kiraları düşüyor, bu durum satışlara da yansıyacak!

REIDIN verilerine göre yılın üçüncü çeyreğinde İstanbul genelinde ofis kira değerlerinde hem üst hem de alt fiyat segmentinde gerileme izlendi. Satış Küpü'nden Kürşat Tuncel ofis kiralarını değerlendirdi...

İstanbul'da ofis kiraları ucuzladı!

AA muhabirinin REIDIN Ofis Kira Endeksi sonuçlarından derlediği bilgiye göre yılın üçüncü çeyreğinde İstanbul genelinde ofis kira değerlerinde hem üst hem de alt fiyat segmentinde gerileme oldu...

Yurt dışı ofis kiraları ve tanıtım faaliyetlerine 170 milyon lira destek!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracata yönelik devlet yardımları açısından 2019'un "altın yıl" olduğunu dile getirerek, "Yurt dışı ofis kiraları ve tanıtım faaliyetlerine 170 milyon lira destek ödemesi yaptık." dedi...

İstanbul'da ofis kiraları artıyor!

Colliers Internationel Türkiye Gayrimenkul Piyasası Raporu 2019 İlk Yarı Raporu'na göre, İstanbul'da ofis kiralarında TL bazında yaşanan artış 2019 yılı ilk yarı itibariyle de devam ediyor...

Ofiste yeni trend 'paylaşımlı ofisler'!

Beşiktaş, Levent ve Zincirlikuyu’da metrekaresi 25 dolara ulaşan yüksek ofis kiraları, mobilya, elektrik ve internet gibi aylık sabit masraflar, her ay yeni kurulan binlerce şirketi paylaşımlı ofislere yönlendiriyor...

Emlak danışmanlarının yeni gözdesi sanal ofisler!

Sanal ofis konstepti, emlak sektörü temsilcileri göz bebeği konumunda. Ofis kiraları, stopaj, fatura giderleri derken maliyet yükünün altında kalan emlak sektörü sanal ofislere kayıyor...

İstanbul’da büyüyen ofis stoku rekabeti kızıştırdı!

Yılın üçüncü çeyreğine, dövizle kiralama ve satışı sona erdiren düzenleme damga vurdu. İstanbul’da A sınıfı ofis kiraları ortalama yüzde 7 düşerken, devam eden ofis projeleri, İstanbul’daki ofis stokunun 2021’e kadar büyümeye devam edeceğini gösteriyor. 

Ofis kiraları TL'ye dönüyor, 43 yeni AVM geliyor!

JLL Türkiye’nin 2018’in ilk yarısını mercek altına alan ‘Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü’ raporuna göre, 43 yeni AVm açılacak ve ofis kiralarında TL'ye dönüş başladı...

Pazarda kiracı lehine fırsatlar devam ediyor!

Cushman & Wakefield'in 2018 ikinci çeyreği için hazırladığı ‘Türkiye Pazar Analizleri’ raporunu yayınladı. Rapora göre, yılın ikinci çeyreğinde cadde mağazaları ve ofis kiraları kura bağlı olarak gerileme eğilimini sürdürdü.

Cadde mağazaları ve ofis kiraları yüzde 22 geriledi!

Cushman&Wakefield tarafından hazırlanan rapora göre yılın ilk çeyreğinde 2017'nin aynı dönemine göre cadde mağazaları ve ofis kiraları kura bağlı olarak yüzde 22'ye varan oranlarda geriledi.

Ofis ve mağaza kiraları yüzde 22 geriledi!

Cushman&Wakefield tarafından hazırlanan rapora göre yılın ilk çeyreğinde 2017 yılının aynı dönemine göre cadde mağazaları ve ofis kiraları kura bağlı olarak yüzde 22'ye varan oranlarda geriledi

2017'de ofis kiraları en çok İzmir'de arttı!

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2017 dördüncü çeyrek sonuçları açıklandı. 2017 genel değerlendirmesinde ise en güçlü fiyat artış trendi İzmir'de yaşandı.  

İstanbul'da ofis kiraları ne durumda?

Colliers Türkiye tarafından hazırlanan 2017 yılı 4. çeyrek gayrimenkul ve ofis piyasası genel bakış raporu açıklandı. Raporda ofis kiraları, ofis talebi ve bölge bölge kira rakamlarına yer verildi. 

Kur ve arzdaki artış kiraları düşürüyor!

Cushman & Wakefield’ın perakende, ofis ve sanayi/lojistik 3. çeyrek raporları açıklandı. Kiralar TL bazında düşme yönünde eğilim göstermezken, tüm sektörlerde kurdaki artış, kiraları döviz bazında düşürdü.

İstanbul, Ankara ve İzmir'de ofis kiraları arttı!

REIDIN Ofis Kira Endeksi 2017 Üçüncü Çeyrek Sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre; İstanbul geneli ofis kira değerlerinde yüzde 0.30 artış, Ankara MİA'daki üst segment ofis kira değerinde yüzde 0.53 artış, İzmir’de de üst segment ofis kira değerinde yüzde 0.69 artış oldu.

ofis kiraları

ofis kiraları ofis kiraları

JLL Türkiye’nin 2018’in ilk yarısını mercek altına alan ‘Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü’ raporu yayınlandı. Tapora göre inşaatı devam eden AVM'ler 2018 ve 2019 yıllarında açılacak. Türkiye'de toplam 411 AVM hizmet verirken, 43 yeni AVM için açılış için hazırlanıyor. Sadece İstanbul'da toplam 118 alışveriş merkezi bulunuyor.

Perakende piyasası çeşitlenmeye gidiyor

Öz sermayesi güçlü olan perakendecilerde yeni mağaza açma iştahı gözlemlendi. Raporda, geçtiğimiz iki yılda verimsiz şubelerini kapatan elektronik marketlerin verimli metrekarelerde AVM’lere geri döndüğü görülüyor.

Ofiste kiralar TL'ye dönüyor

A sınıfı ofis piyasasında boşluk oranı bir önceki yılın ikinci çeyreğine kıyasla yüzde 21,9’dan, yüzde 20,9’a geriledi. Hürriyet'te yer alan habere göre, İstanbul ofis piyasasında görülen en önemli değişikliklerin başında kira kontratlarının TL üzerinden gerçekleşmeye başlaması...