ofislerdeki değişim

ofislerdeki değişim

Evden çalışmanın kalıcı hale gelmesiyle birer birer terk edilen plazalar köklü bir dönüşümün arifesinde. Plazaların yerlerini hanların alacağını belirten Avi Alkaş, “Plazaların üst katları çalışan yurdu olacak” dedi.

Anadolu modern hanlarla tanışacak!

Geçen yılın başında 7 bin metrekareye yayılan Han Levent ile sektöre giren HAN Spaces, 2021'de toplamı 10 bin metrekareyi aşan 5 yeni proje daha hayata geçirecek. Bunlardan 3'ünü yılın ilk çeyreğinde hazır hale getirecek.

Ofislerin yarısı han tipine dönecek!

Han Spaces Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, pandemiyle birlikte dönüşümün hızlanacağını ve mevcut ofislerin en az yarısının han tipine döneceğini söyledi.

Belediye Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi!

TBMM'ye sunulan Belediye Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile kentsel dönüşüm ve gelişim alanlarında uygulanacak projelerde vergi istisnalarına ilişkin düzenleme yapılması amaçlanıyor.

Honaz Tüneli inşaatında bulundu! Güzergah değiştirildi!

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde inşaatına devam edilen Honaz Tüneli'nin bağlantı yolu güzergahında 2 bin yıllık yerleşim yeri bulundu. Projenin güzergahı değiştirildi.

İnşaat malzemeleri sektörü değişime ayak uydurmalı!

İnşaat malzemeleri sektörünün çatı örgütü Türkiye İMSAD’ın yılda iki kez düzenlediği, 2021 yılının ilk Üye Dernekler Toplantısı online olarak gerçekleşti. Toplantıda sektörün geçirdiği değişim ve güncel sorunlar ele alındı. 

Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi!

Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM'ye sunuldu. Zincir mağazaların nüfusu on bin ve üzerinde olan yerleşim yerlerinde açılabileceği koşulu getirilmesi öngörülüyor.

Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgelerinde Planlamaya ve Uygulamaya İlişkin Yönetmelikte Değişiklik!

Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgelerinde ve Turizm Merkezlerinde Planlamaya ve Uygulamaya İlişkin Yönetmelikte Değişiklik yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31364 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Mgs Değişim Gıda Ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Mgs Değişim Gıda Ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi bugün Kartal'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Baki Bıkım tarafından kuruldu.

Değişim Araç Gayrimenkul Pazarlama Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Değişim Araç Gayrimenkul Pazarlama Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Esenler'de 1 milyon TL sermaye bedeli ile Birbey Ergün tarafından kuruldu.

Bankalarda son dakika faiz değişimi!

Ev almak için kredi çekmeyi düşünenler bankaların kredi faiz oranlarını yakından inceliyor. Bu kapsamda bankalar belirli dönemler arasında yeni fırsatlarını duyururken faiz oranlarında da değişim yaşanıyor. İşte güncel konut kredisi faiz oranları...

Gayrimenkul tercihlerinde Kovid-19 değişimi!

GYODER Başkanı Mehmet Kalyoncu, “Pandemi nedeniyle gayrimenkul sektöründe ihtiyaç ve tüketim eğilimi değişti. Artık bina yapısından mimariye, kullanılan temel malzemeden çevreye duyarlılığa kadar pek çok unsurda, bu değişim gözetilerek yatırım kararı alınması gerekiyor" dedi.

2021 gayrimenkulde değişim ve dönüşüm yılı olacak!

2020, pandemi nedeniyle birçok sektörün negatif etkilendiği ve dengelerin değiştiği bir yıl oldu. Franchise ekosistemi ise trendleriyle bu krizden en az hasarla kurtuldu. Franchising'e olan ilgi artıyor. Türkiye'de franchising veren en büyük 100 şirketin 2021 hedefi ise 2 bin 653 franchise şirket...

Ofislerde değişim rüzgarı esiyor!

Pandemi süreci ofis sektöründe değişim rüzgarları estiriyor. Mey İçki’den Borusan’a, Miele’den Allianz’a kadar yerli ve yabancı şirketler alan küçültme, uydu ofise geçme gibi yeni uygulamalar alınıyor.

Girişim Sermayesi Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ!

Girişim Sermayesi Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ 31269 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgelerinde Planlamaya ve Uygulamaya İlişkin Yönetmelikte Değişiklik!

Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgelerinde ve Turizm Merkezlerinde Planlamaya ve Uygulamaya İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31213 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı...

ofislerdeki değişim Haberi

ofislerdeki değişim

Kovid-19 salgını ile beraber hayatımıza giren uzaktan çalışma kavramı iş yaşamında köklü değişikliklere de neden oldu. Sabah'tan Feride Cem'in haberine göre; alışveriş merkezi yatırımcılığı ve perakende sektörünün duayen isimlerinden Han Spaces Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, çalışma yaşamında artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağına dikkat çekti. 

Hibrit olarak isimlendirilen karma çalışma modellerinin önümüzdeki döneme damga vuracağını öngördüğünü vurgulayan Alkaş, "Uzaktan çalışma birçok kurumda kalıcı hale getirilse de getirilmese de hem bireylerin hem de kurumların ofis ihtiyacı sürecek" dedi. Büyük şehirlerde yaygın olarak bulunan ofis ve plazaları da ciddi bir değişim ve dönüşümün beklediğine dikkat çeken Alkaş'a göre; bu dönüşümden bir döneme damga vuran AVM'ler de nasiplenecek. 

DÜNYADA ÖRNEKLERİ VAR

Alkaş'a göre bir dönemin en popüler çalışma mekanlarından olan şehir merkezlerindeki...