öğrenciye kiralık ev

öğrenciye kiralık ev

Tüm dünyayı derinden etkileyen koronavirüs öğrenci şehirlerini de vurdu. Uzaktan eğitime geçilmesiyle beraber ev kiraları yüzde 40 düştü. Bir dönem üniversite öğrencileriyle dolan kafe ve restoranlar kepenk indirdi.

Ev sahipleri ve öğrenciler arasında 'kira' kavgası!

Öğrenci şehri Eskişehir’de, pandemi nedeniyle alınan uzaktan eğitim kararı sonrasında öğrenciler ev eşyalarını satıp kenti terk ediyor. Ev sahipleri ve öğrenciler arasında anlaşmazlıklar yaşanırken, özellikle üniversitelere yakın mahallerde kiralık ev ilanları arttı.

Binlerce üniversiteli için kiralık ev arayışı başladı!

2.5 milyon öğrencinin katıldığı üniversite tercih sonuçları geçtiğimiz gün açıklandı. Pandemi nedeniyle üniversitelerin ne zaman açılacağı açıklanmasa da önümüzdeki günlerde binlerce öğrenci ev arayışına girecek.

Koronavirüs ev sahipleri ile öğrencileri karşı karşıya getirdi!

Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de tüm üniversitelerde eğitimler, uzaktan eğitim yöntemiyle verildi. Bu durum öğrenciler ve ev sahiplerini karşı karşıya getirdi.

Yabancılar, Türkiye’de ‘öğrenci evine’ çıkacak!

Erkanlı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Erkanlı, 2021 yılına kadar tüm dünya genelinde öğrenci nüfusunda yaşanacak artışın Türkiye’deki yatırımları doğrudan etkileyeceğine vurgu yaptı...

Öğrenci evinde kiralayan değil satın alan kazanıyor!

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla öğrencilerin kiralık ev arayışı başladı. Bu dönemde emlak piyasasındaki fırsatlar dikkat çekiyor.

Öğrenci evinde kiralayan değil satın alan kazanıyor!

Tapu. com kurucu ortağı Erşahin, "Bir öğrenci 4 yıllık lisans eğitimi boyunca kiraya bir ev satın alacak tutarda para harcıyor. Yeni faiz oranlarında bu kira tutarlarına yakın taksitlerle konut satın almak mümkün" diye konuştu...

Öğrenci ve bekara ev vermeyen yöneticiye ceza!

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) tarafından 'ailesi olmayan öğrenci ve bekara ev verilmeyeceği' yönünde karar aldırtan apartman yöneticisine ayrımcılık yasağını ihlal etmesi nedeniyle idari para cezası verildi.

Üniversite öğrencileri için kiralık ev uyarısı!

Üniversite sınav yerleştirme sonuçlarının belli olmasından sonra, sınavı kazanan öğrenciler de tercih ettikleri üniversitelerin bulunduğu kentlerde konut arama telaşına girdiler. 

Öğrencilerin kiralık ev arayışı piyasayı hareketlendirdi!

Öğrencilerin kiralık ev arayışı piyasayı hareketlendirdi. RE/MAX Türkiye Yönetim Kurulu Danışmanı Gökhan Karahan sektördeki hareketliliği değerlendirdi. 

Yüksek kira fiyatları öğrencileri zorluyor!

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, kira fiyatlarının öğrencileri zorladığını söyledi. Çiçek, yüksek kiraların öğrencileri suça ittiğini açıkladı.

Öğrencilerin kiralık ev sıkıntısı çözülecek!

Univa ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından üniversite öğrencilerinin konaklamasına yönelik beklentilerini ortaya çıkaran bir araştırma yayınlandı. Araştırmaya göre öğrencilerin yüzde 70'i kiralık ev sıkıntısı yaşıyor.

Konut sektöründe 150 bin öğrenci hareketliliği!

Emlak piyasasında öğrenci hareketliliği yaşanıyor. Konut firmaları, 150 bin öğrenciden gelen talebi karşılamak için Avcılar, Esenyurt, Çağlayan gibi bölgelerde projelere başladı.

Öğrencilere ev kira fiyatları 800 TL'den başlıyor!

İstanbul’da 100 bin öğrenci için ev telaşına girildi. Kiralar 800 ile 2 bin 500 lira arasında değişirken, özel yurtlarda ise fiyatlar 500 liradan başlangıç gösteriyor.

Öğrencilerin ev telaşı başladı!

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, öğrencilerin İstanbul’daki kiralık konut arayışları hız kazandı. Yurtlarda yer bulamayan veya evde barınmayı tercih eden binlerce öğrenci ve aileleri için İstanbul’da kiralık ev telaşı başladı.

Kiralık ev arayanların sayısı 4 kat arttı!

İzmir'de 30 Ekim tarihinde meydana gelen deprem sonrasında, kiralık ev arayışı deprem öncesine göre 4 kat arttı. Türkiye genelinde ise, depreme dayanıklı yeni ev arayanların oranı bir önceki aya göre 10 katına çıktı.

Kiralık ev kalmadı! Fırsatçılar arttı!

İzmir'de yaşanan yıkıcı depremin ardından büyük korku yaşayan vatandaşlar evlerini değiştirmeyi istiyor. Yaklaşık 4 bin 500 konutun ağır hasar gördüğü şehirde boş kiralık ev bulmak da zorlaştı. Daha güvenli evlerde yaşamak isteyenler günlerce ev aradıktan sonra merkeze uzak yerlere taşınıyor.

Bursa’da kiralık ev sayısı arttı!

Bursa’da koronavirüs salgını nedeniyle öğrencilerin memleketlerine geri dönmesiyle kiralık ev sayısı yükseldi, kira fiyatları ise düşüşe geçti.

Günlük kiralık ev tehlikesi!

Büyükşehirlerde günlük kiralık ev ilanlarına oldukça sık rastlanıyor. Bu evleri kiralamanın koşulu 18 yaşından büyük olmak ve tıpkı otellerdeki gibi kimlik beyan etmek olmasına rağmen, bu kurallar hiçe sayılıyor...

Ev kiralamada öğrenciye 10 taktik!

Üniversite öğrencileri önce sınavda ter döktü, şimdi de kiralık ev telaşı başladı. Peki kiralık ev ararken nelere dikkat edilmeli?

Binlerce üniversiteli için kiralık ev arayışı başladı!

2.5 milyon öğrencinin katıldığı üniversite tercih sonuçları geçtiğimiz gün açıklandı. Pandemi nedeniyle üniversitelerin ne zaman açılacağı açıklanmasa da önümüzdeki günlerde binlerce öğrenci ev arayışına girecek.

Gönen'de kiralık ev fiyatları arttı!

Kovid-19 salgını sebebiyle büyükşehirlerden uzaklaşmak isteyenler Balıkesir Gönen'i tercih ediyor. Gönen'e olan talebin artmasıyla birlikte ev fiyatları da arttı.

Beykoz'daki meşhur sitede satılık ev sırası! 

İstanbul Beykoz'daki meşhur sitede satılık ev sırası başladı. Kiralık ev bulunamayan lüks sitede satılık everin fiyatları da uçtu...

Gaziantep'te ihtiyaç sahibi kadına kiralık ev desteği!

Gaziantep'te ihtiyaç sahibi kadın için Şahinbey Kaymakamlığı tarafından kiralık ev bulma çalışması başlatıldı.

Elbistan'da kiralık ev ve iş yeri fiyatları tavan yaptı!

İnşaat sektörünün durduğu Elbistan'da, ev ve iş yeri kiraları da tavan yaptı. Vatandaşlar istediği bölgede çok az kiralık ev buluyorken, kiraların çok yüksek olmasından da şikayetçi. İşte detaylar..

Elazığ'da kiralık dairelere talep arttı!

Elazığ'da 6.8'lik deprem sonrasında evsiz kalan birçok vatandaş kiralık ev aramaya başladı. Sektör yetkilileri ise şu an kiralık dairelere ilginin çok fazla talep olduğunu söyledi.

Aleyna Tilki Amerika'da ev arıyor!

Eğitimine Amerika'da devam etmeye karar veren Aleyna Tilki bir aile dostlarının yanında kalıyor. Tilki kendisine kiralık ev bakmaya başladı.

Hakkari'de kiralık ev sorunu!

Hakkari’de bin 500 TL’ye ulaşan ev kira fiyatları, kamu personellerini zor durumda bırakıyor.

öğrenciye kiralık ev

öğrenciye kiralık ev öğrenciye kiralık ev

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisiyle beraber uzaktan eğitime geçilmesi üniversite şehirlerinde hem emlak piyasasını hem de ticari hayatı olumsuz etkiledi. Hürriyet Gazetesi'nden Gülistan Alagöz'ün haberine göre; kiralık ev fiyatları yüzde 40’a varan oranda azalırken, kafe ve restoranlar kepenk indirdi. 

İŞTE O İLLERDE YAŞANANLAR

DEVREN KİRALIK İLANLARI ARTTI

Eskişehir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Gazi Çelik binlerce üniversite öğrencisine ev sahipliği yapan şehirde salgının izlerininin görüldüğünü anlattı. Ev kiralarının düştüğünü, apart işletenlerin büyük zorluk oluştuğunu, kafelerin kepenk indirdiğinden bahseden Çelik şu ifadeleri kullandı: “Eskişehir hem yaşam kolaylığı hem de birçok ile göre daha ucuz olması nedeniyle ailelerin ve öğrencilerin öncelikli tercihiydi. Normalde eylül ayında şehrimizde canlılık başlardı ama pandemi etkisiyle öyle olmadı. Ev sahipleri paniğe kapılmış durumda. Kirası 1300 lira olan yer 1000 lira, 1000 lira...