ölüm aylıkları ne kadar

ölüm aylıkları ne kadar

SGK, malullük, yaşlılık ve ölüm aylıklarının nasıl düzenleneceğine ilişkin genelge yayınladı. Buna göre malullük, yaşlılık ve ölüm aylıkları dosya bazında 1500 TL'nin altında olmayacak.

SGK: Yaşlılık, malullük ve ölüm aylıkları en az 1500 TL olacak!

SGK, malullük, yaşlılık ve ölüm aylıklarının nasıl düzenleneceğine ilişkin genelge yayınladı. Buna göre malullük, yaşlılık ve ölüm aylıkları dosya bazında 1500 TL'nin altında olmayacak.

Ölüm halinde kira gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir?

Kira geliri elde eden kimse vefat ederse ne olur? Ölüm halinde kira gelir vergisi beyannamesi nasıl verilir?

Ölüm halinde mirasçıların sorumlulukları nelerdir?

Miras, bir kimsenin vefat etmesi ile sahip olduğu varlıkların yasal mirasçılara intikal etmesi halinde söz konusu oluyor. Peki, miras kaldıktan sonra ne yapılır? Ölüm halinde mirasçıların sorumlulukları nelerdir?

Gaip hem mirasbırakan hem mirasçı olursa ne olur?

Bir kimse hakkında gaiplik kararının istenebilmesi için, ölüm tehlikesinin üzerinden en az bir yıl veya son haber tarihinin üzerinden en az beş yıl geçmiş olması gerekiyor. Peki, gaip hem mirasbırakan hem mirasçı olursa ne olur?

Mirasın açılması ne demek?

Medeni Kanun gereğince mirasbırakanın sağlığında yapmış olduğu mirasla ilgili kazandırmalar ve paylaştırmalar, terekenin ölüm anındaki durumuna göre değerlendirilir. Peki, mirasın açılması ne demek? Miras nasıl açılır?

Mirasçıların gelir vergisi ne zaman ödenir?

Mirasçıların gelir vergisi ne zaman ödenir?: Vergi Usul Kanununa göre memleketin terki ve ölüm gibi mükellefiyetin kalkmasını gerektiren haller dolayısıyla beyan üzerine tarh olunan vergiler beyanname verme süreleri içinde ödeniyor...

Gaibe düşen mirasa ne olur?

Gaiplik kararı, kendisinden uzun zamandır haber alınmayan ve ölüm olasılıklarının yüksek olduğu kimselerin kişiliğinin son verilmesi için mahkemece verilen karardır. Peki gaibe düşen mirasa ne olur?

Veraset intikal vergisi beyannamesi ne zaman verilir?

Veraset intikal vergisi beyannamesi ne zaman verilir?: Ölüm Türkiye'de meydana gelmişse mükelleflerin Türkiye'de bulunmaları halinde, ölüm tarihini izleyen dört ay içinde, mükelleflerin yabancı bir ülkede bulunması halinde ise altı ay içinde verilir...

Yalovada Ölüm Vadisi'ni rüşvetle imara açtılar iddiası!

Yalova Belediye Başkanlığı'nda imar yolsuzluğu iddiası ortalığı karıştırdı. İddiaya göre, 1999 depreminde yerle bir olan ve adı 'Ölüm Vadisi'ne çıkan Hacı Mehmet Ovası tekrar imara açıldı ve yapılacak olan binalar için kat artışına onay verildi

Kuriş Plaza Projesi Kartal'da hafriyat ne zaman başlayacak

Özel donanımlı toplamda 200 adet ofis ve 30 adet mağazadan meydana gelen Kuriş Plaza Projesi Kartal'da hafriyat ne zaman başlayacak Proje, ne zaman satışa çıkacak

Gazikent Üniversitesi; İnşaat Mühendisliği'ne doçent alacak!

Gazikent Üniversitesi Rektörlüğü; Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü 'ne 1 Doçent ve 1 Yardımcı Doçent alacak...

Hoşgörü Anıtı yapılma kararı, İstanbul Valiliği'ne takıldı!

Yerebatan Sarnıcı üzerine 'Hoşgörü Anıtı' yapılması kararı, İstanbul Valiliği'ne takıldı...  

Fatmagül'ün Suçu Ne dizisiyle ev pazarlama taktiği!

Yayınlanmaya başladığı günden beri reyting rekorları kıran dizi 'Fatmagül'ün Suçu Ne'deki Reşat Yaşaran ve ailesinin evinde siz de oturabilirsiniz..

ölüm aylıkları ne kadar

ölüm aylıkları ne kadar ölüm aylıkları ne kadar

Emekli maaşının 1500 liraya çıkarılmasının ardından SGK; malullük, yaşlılık ve ölüm aylıklarının nasıl düzenleneceğine açıklama getirdi. Buna göre malullük, yaşlılık ve ölüm aylıkları dosya bazında 1500 TL'nin altında olmayacak, ancak kardeşler gibi hisseli olunan durumlarda hisse payı dikkate alınacak.

'Dosya bazında 1500 TL'nin altında olmayacak'

Milliyet'in haberine göre; SGK'nın yayımladığı genelgede, en düşük emekli maaşını bin 500 liraya çıkaran düzenlemenin, 2020 Nisan döneminden itibaren uygulamaya alındığı hatırlatıldı. Hem bu kanun, hem bu kanunla yürürlükten kaldırılan ilgili kanun hükümlerine göre bağlanmış ve bağlanacak malullük, yaşlılık ve ölüm aylıklarının ek ödeme dahil dosya bazında bin 500 TL'nin altında olmayacağı belirtildi.

Genelgeye göre, sigortalıları ilgilendiren diğer düzenlemeler şöyle:

-Birden fazla dosyadan aylık alanlara her bir dosya için ayrı değerlendirme yapılacak.

-Alt sınır aylığı tutarı, hak sahipleri (kardeş...