operasyon savcıları kimler

operasyon savcıları kimler

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı, İstanbul merkezli operasyona ilişkin, önceden beri kapsamlı soruşturmalarda uygulana geldiği gibi bu soruşturmalara yardım etmek üzere de iki cumhuriyet savcısının daha görevlendirildiğini bildirdi...

2016'da emlak vergisi ödeyenler kimler?

1 Mart 2016 tarihi itibariyle başlayan gayrimenkul vergilerinin başında emlak vergisi bulunuyor. Bu verginin ilk taksit ödemeleri 31 Mayıs'a kadar devam ediyor. Peki, 2016'da emlak vergisi ödeyenler kimler?

Kira geliri için kimler beyanname vermeli?

Gayrimenkullerin sene içerisinde kiraya verilmesi, bir sonraki sene vergi mükellefiyeti doğurabiliyor. Kira gelir vergisini belirlenen istisna sınırından yüksek geliri olan kimseler ödüyor. Peki, kira geliri için kimler beyanname vermeli?

Bu yıl kimler ne kadar emlak vergisi ödeyecek?

İlçe belediyeleri tahsilat vezneleri yarından itibaren emlak ve çevre temizlik vergisi tahsilatlarına başlayacak. 2016 yılında emlak vergileri zamlı olarak ödenecek. Peki, bu yıl kimler ne kadar emlak vergisi ödeyecek?

2016'da kimler kira gelir vergisinden muaf?

Gelir Vergisi Kanunu gereğince ödenmesi gereken kira gelir vergisini kimi gelir sahipleri ödemiyor. Kanunen vergiden muaf sayılıyor. Peki, 2016'da kimler kira gelir vergisinden muaf? Kira gelir vergisi muafiyet sınırı nedir?

Müteahhitlik belgesini kimler alabilir?

Müteahhit, bir başka kimse için yapı müteahhit veya ticaret ile ilgili bir işi yapmayı üstlenen kimseye deniyor. Peki, müteahhitlik belgesini kimler alabilir? Kimler müteahhit olabilir? İşte müteahhitlik için gerekenler..

Tapu hibe işlemini kimler yapabilir?

Tapu dairesinde yapılacak müracaat sonrasında gerekli belgelerin de teslim edilmesi ile hibe işlemi gerçekleşebiliyor. Ancak hibe işlemini herkes yapamıyor. Peki, tapu hibe işlemini kimler yapabilir?

Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi'nde yer teslimleri başladı!

İş GYO'nun İstanbul İli, Tuzla İlçesi, 7301 ada ve 1 no.lu parselde geliştirilen Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi Projesi tamamlandı ve projede yer teslimlerine başlanıldı.

Halk GYO Şekerpınar Veri ve Operasyon Merkezi kirası güncellenecek!

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kocaeli Çayırova'da yer alan Şekerpınar Veri ve Operasyon Merkezi'nin aylık kira bedelinin değerinin altında kaldığı KAP'a bildirildi. İşte açıklama...

İş GYO Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi Değerleme Raporu!

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., İstanbul Tuzla Teknoloji ve Operasyon Merkezi değerleme raporunu Kamuyu Aydınlatma Platformuna bildirdi. İşte şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirilen rapor...

Halk GYO, Şekerpınar Operasyon Merkezi değerleme raporu!

Halk Yatırım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ., şirket portföyündeki Kocaeli merkezli "Şekerpınar Veri ve Operasyon Merkezi Projesi"nin 2015 yıl sonu değerleme raporunu Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi.

Kimler bedelsiz olarak tapu devredebilir?

Ev, işyeri, arsa ve arazinin mülkiyet hakkı bir başka kimseye bedel karşılığında ya da bedelsiz olarak devredilebiliyor. Peki, kimler bedelsiz olarak tapu devredebilir? Kimler bedelsiz olarak tapu devredemez?

Doğalgaz sabit ödeme sistemine kimler başvurabilir?

Doğalgaz aboneleri Sabit Ödeme Sitemi’ne geçerek son ödeme tarihini kendisi belirliyor ve böylece bütçesini ödeme tarihine göre ayarlayabiliyor. Peki, doğalgaz sabit ödeme sistemine kimler başvurabilir?

İndirimli çevre temizlik vergisinden kimler yararlanabilir?

Çevre temizlik vergisi, Belediye Gelirleri Kanunu gereğince ödeniyor. Vergide indirimli uygulama da bulunuyor. Peki indirimli çevre temizlik vergisi ne kadar? İndirimli çevre temizlik vergisinden kimler yararlanabilir?

operasyon savcıları kimler

operasyon savcıları kimler operasyon savcıları kimler

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı yaptığı yazılı açıklamada, dün "yolsuzluk operasyonu" adıyla medyada yer alan soruşturmalar hakkında kısa bir açıklamaya ihtiyaç duyulduğunu belirterek, şunları kaydetti:  


"Kolluk makamlarından gelen bilgiler çerçevesinde, 13 Eylül 2012, 21 Eylül 2012 ve 14 Şubat 2013 tarihlerinde 3 ayrı soruşturma başlatılmış, bu soruşturmalarda sivil vatandaşların yanında bir kısım kamu görevlileri de şüpheli olarak bulunmakta, soruşturmalardan ikisi genel olarak İmar Kanunu'na ve Kıyı Kanunu'na muhalefet etmek şeklinde olup, kamu görevlilerinin rüşvet aldığı ve görevi suistimal ettiği iddiaları da bulunmaktadır.


Bu soruşturmalardan birisi Memur Suçları Soruşturma Bürosunda görevli bir cumhuriyet savcısı tarafından, diğer ikisi Kaçakçılık-Narkotik Bürosunda görevli başka bir savcı tarafından yürütülmekte olup, bu savcılardan önce başka cumhuriyet savcıları da aynı soruşturmaları yürütmüş, büro değişikliği ve benzer sebeplerle...