osmangazi belediyesi

osmangazi belediyesi

Osmangazi Belediyesi tarafından Demirtaş'ta başlatılan meydan ve kültür merkezi çalışmaları büyük bir hızla sürüyor. Başkan Dündar, "Tamamlandığında Bursa'mızın cazibe merkezi olacak" dedi.

Osmangazi'de 40 yıllık tapu sorunu çözüldü

Osmangazi Belediyesi, ilçedeki hisseli tapuları müstakil tapuya çevirerek, vatandaşların mülkiyet konusunda yaşadığı sıkıntıyı sona erdiriyor.

Osmangazi Belediyesi planlı yapılaşmanın önünü açtı!

Osmangazi Belediyesi, modern gelişim projesinin en güzel örneğini Hamitler, Yunuseli ve Güneştepe’de hayata geçirdi. Bu üç mahallede yürütülen çalışmalar tamamlandıkça değişen ve güzelleşen bir şehir, yeni bir Osmangazi ortaya çıktı.

Osmangazi yeni bir meydana kavuştu!

Osmangazi Belediyesi’nin mahallelere nefes aldıran park, meydan ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Koğukçınar’da Ulufeli Çınar Camii çevre düzenlemesiyle çocuk parkı ve meydan hizmete açıldı.

Bursa Osmangazi Belediyesi yeni hizmet binası açıldı!

Osmangazi Belediyesi tarafından Kavaklı Mahallesi’ne yapılan muhtarlık binası hizmete açıldı. Farklı mimarisiyle dikkat çeken muhtarlık binaları inşa eden Osmangazi Belediyesi, Kavaklı Mahallesi’ne de muhtarlık binası yaptı.

Bursa Panorama 1326 Tarihi Müzesi ilk altın belgeli bina olacak!

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa’ya değer katacak vizyon projelerinden biri olan Panorama 1326 Bursa Tarih Müzesi, Bursa’nın güvenli yeşil bina kategorisinde TSE tarafından verilen ‘Altın Belgeli’ ilk binası olacak.

Bursa Osmangazi Mobilyacılar Çarşısı'nda dükkanlar onarılıyor!

Osmangazi Belediyesi, geçen ay çıkan yangında kullanılmaz hale gelen Mobilyacılar Çarşısı esnafının tezgahlarını yenileyip, bazı dükkanların da onarımını yaparak, esnafın yaralarını bir nebze de olsa sarmayı başardı.

Uludağ'da kaçak yapılar yıkılıyor!

Uludağ'ın eteklerindeki Süleymaniye Mahallesi'nde kaçak olduğu tespit edilen bir prefabrik ev ile konut inşaatı için hazırlanan temel yıkıldı.

Uludağ kaçak yapılardan arınıyor!

Kaçak yapılaşmaya karşı mücadelesini tüm hızıyla sürdüren Osmangazi Belediyesi, Türkiye'nin en önemli kış turizm merkezi Uludağ'ı da kaçak yapılardan temizliyor.

Osmangazi'ye yeni meydanlar!

Osmangazi Belediyesi, Yeşilova Mahallesi’ne nefes aldıracak meydan projesinin çalışmalarına başladı. Kamulaştırmalarla elde edilen 300 metrekarelik alana yapılacak meydan ile mahalle sakinleri yeni bir alana kavuşacak.

Osmangazi'de kentsel dönüşüm başladı!

42 hektarlık dev kentsel dönüşüm projesine start verildi. Yalnızca Osmangazi’nin değil Bursa’nın dönüşümüne öncülük edecek olan Soğanlı Kentsel Dönüşüm projesinde ilk kazma vuruldu.

Osmangazi Soğanlı'da kentsel dönüşüm başladı!

Osmangazi Belediyesi tarafından hazırlanan "Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi" kapsamında hafriyat ve zemin güçlendirme çalışmalarına başlandı.

Mustafa Dündar: Kentsel dönüşüm özel sektör eliyle gerçekleşmeli!

Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi'nde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Türkiye'de kentsel dönüşüm devlet değil, özel sektör eliyle gerçekleştirilmeli" dedi.

Osmangazi'de bozuk yollar onarılıyor!

Osmangazi’nin dört bir yanındaki eskiyen ve bozulan yolları asfaltlayarak yenileyen Osmangazi Belediyesi, Mehmet Akif Mahallesi’ndeki sokakların da asfaltlanması için çalışma başlattı.

Panorama Bursa 1326 Tarih Müzesi'nin ihalesi tamamlandı!

Panorama Bursa 1326 Tarih Müzesi için geri sayım başladı. Osmanlı İmparatorluğu'nun beylikten cihan devletine giden yolculuğunun üç boyutlu resmedilerek anlatılacağı müzenin ihalesi yapılarak sözleşmesi imzalandı.

Osmangazi Belediyesi'nden 'Mustafa Özbağ'a bina tahsisi' iddiası!

Bursa Osmangazi Belediyesi'nin Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nden kiraladığı tarihi Karabaş-ı Veli Kültür Merkezi binasını Mustafa Özbağ’ın derneğine tahsis ettiği iddia edildi...

Osmangazi Belediyesi vezneleri hafta sonu açık!

Osmangazi Belediyesi, 2019 Yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemelerinde vatandaşların her hangi bir sıkıntı yaşamaması için vezneleri hafta sonu kapatmayacak.

Osmangazi Belediyesi metruk binaları tek tek yıkacak!

Osmangazi Belediyesi, Seçköy Mahallesi'nde vatandaşın güvenliğini tehdit eden metruk binayı yıktı. Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar, yoğun şikayetler aldıklarını belirterek yıkımların devam edeceğini söyledi.

Osmangazi Belediyesi yeni projelerin temelini atacak!

Osmangazi Belediyesi, 2019 yılında açılışını gerçekleştireceği yeni projeler ile kentin geleceğine damga vuracak.

Osmangazi Belediyesi'nden Bursa için yeni projeler!

Hayata geçirdiği vizyon projelerle Bursa’ya değer katan Osmangazi Belediyesi, yeni projeler için düğmeye bastı.

Osmangazi Belediyesi'nin 2019 bütçesi 638 milyon TL!

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi’nin 2019 yılı mali bütçesinin 638 milyon TL olduğunu söyledi.

Osmangazi Belediyesi tarihi yapıları ayağa kaldırıyor!

Kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam eden Osmangazi Belediyesi tarihi yapıları ayağa kaldırıyor.

Osmangazi Belediyesi'nden Kıbrıs gazisine yeni ev!

Kıbrıs Savaşı’nda gazi olan 65 yaşındaki Hayrettin Çiftçi’nin harabe haldeki evini yıkan Osmangazi Belediyesi, gazi için yeni bir ev hayata geçirdi..

Osmangazi Belediyesi 2017’de 2 bin 314 inşaat ruhsatı verdi!

Osmangazi Belediyesi, 2017 içerisinde yapılan başvurular neticesinde 2 bin 314 yapı ruhsatı, bin 93 de yapı kullanma ruhsatı verdi.

Osmangazi Belediyesi kamulaştırmada lider!

Osmangazi Belediyesi, 2017 yılında yaptığı yatırımlar için toplam 39 bin 668 metrekarelik bir alan kamulaştırdı. Belediye tarafından yapılan kamulaştırmalar için hak sahiplerine toplam 48 milyon 42 bin TL ödendi.

Osmangazi Belediyesi'nden 8.8 milyon TL'lik inşaat ihalesi!

Soğanlı Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında Osmangazi Belediyesi kat karşılığı inşaat işi ihale ediyor. İhale 16 Kasım'da yapılacak..

Osmangazi Belediyesi Bursa İnşaat Fuarı’na damga vurdu!

Osmangazi Belediyesi Rising City Gayrimenkul Fuarı ve 15. İnşaat Fuarı’na damga vurdu. Fuarda Osmangazi Belediyesi'nin kentsel dönüşüm projeleri görücüye çıktı.

Bursa Osmangazi Belediyesi'nden muhtarlara yeni bina!

Bursa Osmangazi Belediyesi, Osmangazi Muhtarlar Derneği'nin binasını yeniledi. Osmangazi Muhtarlar Derneği yepyeni ve modern bir görünüme kavuştu.

osmangazi belediyesi

osmangazi belediyesi osmangazi belediyesi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez ile birlikte yaklaşık 15 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Demirtaş meydanında incelemelerde bulundu. 


Çalışmalar hakkında bilgi alan Dündar, "Demirtaş, imar planlarının uygulanması ile birlikte Bursanın ve Osmangazi'nin en hızlı ve planlı büyüyen yerleşim yerlerinden biri oldu. Son 5-6 yıl içerisinde nüfusu 12 binlerden 70 binlere yükseldi. Bizler de Demirtaş'ın bu gelişimine paralel olarak bölgeye ciddi yatırımlar yaptık. Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Atıcılık ve Trap t Tesisleri bunlardan bir kaçı. 


Şimdi de Demirtaşa yakışan, Demirtaş'a yepyeni bir kimlik kazandıracak meydan ve kültür merkezi projemizi hayata geçirmek için büyük bir hızla çalışıyoruz. Tamamlandığında vatandaşlarımızın birlikte vakit geçirip, çeşitli sosyal aktiviteler gerçekleştirilebilecekleri güzel bir meydan olacak. Bursa'mızın Osmangazi'mizin yeni cazibe merkezi olacak"...