otellerin doluluk oranı

otellerin doluluk oranı

THY Genel Müdürü Temel Kotil, otelcilere Rusya krizi sonrası Afrika ve Asya’ya yoğunlaşması gerektiğini söyleyerek, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği'ne 'ortak çalışalım’ çağrısı yaptı.

Kış döneminde otellerin yüzde 65'i kapanacak!

TÜRKİYE Turizm Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Özden, bayram tatiliyle doluluk oranı yüzde 90'a ulaşan otellerin okulların açılmasıyla yüzde 75'e düşeceğini söyledi.

Otellerin yüzde 60'ının doluluk oranı düştü!

Küçük Oteller Derneği, İstanbul, Kapadokya, Alaçatı, Bodrum, Antalya, Datça, Marmaris, Burdur, Güneydoğu Anadolu, Burdur, Kaş gibi Türkiye'nin pek çok bölgesindeki 75 otelle gerçekleştirdiği anket sonuçlarını açıkladı.

Oteller bayramda dolu olacak!

Kurban Bayramı'nı tatilde geçirmek isteyenler, Muğla ve ilçelerindeki konaklama tesislerinde yoğunluğa neden oldu. Arefe günüyle 5 gün olacak Kurban Bayramı tatili döneminde, Güney Ege'deki konaklama tesislerinde hareketlilik yaşanıyor.

Otelciler yoğun talep sebebiyle yüzde 10 zam yaptı!

Ramazan Bayramı öncesinde özellikle kıyı bölgelerdeki otellerin doluluk oranı yüzde 100 'e yaklaştı. Otelciler yoğun taleple birlikte fiyatlarına yüzde 10 son dakika zammı yaptı. Fiyatlar öncesinde yüzde 50 artmıştı.

Turistler otellerin neredeyse tamamını doldurdu!

Ramazan Bayramı'nı tatilde geçirmek isteyenler konaklama tesislerinde boş yer bırakmadı. Yerli turistler deniz, yayla ya da kültür turu tatili ayırt etmeden otellerin neredeyse tamamını doldurdu.

Otellerdeki doluluk oranı yüzde 100'lere yükseldi!

Antalya kıyılarında 5 yıldızlı oteller, sezon sonuna denk gelen Kurban Bayramı'nda yabancı turistlerin yanı sıra yurt içinden gelen yoğun talep nedeniyle neredeyse tam kapasite doluluğa ulaştı...

Oswe Real Estate GMBH'nin kira doluluk oranı yüzde 73'e çıktı!

Servet GYO'nun Almanya'daki iştiraki Oswe Real Estate GMBH, satıştan sonra portföyünde kalan gayrimenkullerde, 2020 yılı içinde toplam 16 bin 106 metrekare yeni alan kiralaması yaparak, doluluk oranını yüzde 73'e çıkardı. 

Yıldırım Kule'de doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı!

Konya yolu üzerinde hayata geçen lokasyonu ve marka karması ile Ankara’nın en gözde iş ve yaşam merkezi Yıldırım Kule'de doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı.

Concorde Luxry Resort ilk yılında yüzde 100 doluluk oranına ulaştı!

Zafer İnşaat Yatırım Holding'in Kıbrıs'ta 2018 yılında hayata geçirdiği Concorde Luxry Resort, yüzde 100 doluluk oranına ulaştı...

Kongre turizm sektörünün lokomotifi İstanbul!

Toplantı ve kongre turizmi otellerin doluluk oranını etkiliyor. Kapasite ve ziyaretçi sayısıyla turizm sektörünün büyüyen pazarları arasında toplantı ve kongre turizmi geliyor. 

Uptown İncek Konutları'nda doluluk oranı arttı!

İncek’in en kupon lokasyonunda yer alan ve TED Ankara Koleji’nin adeta kapı komşusu olan Uptown İncek Konutları’nda da doluluk oranının kısa süreli artışında, önemli okulların tam merkezinde yer almasının büyük etkisi olduğu ifade ediliyor.

İstanbul'da 191 yeni otel inşa ediliyor!

Turizm tarihinin en zor dönemini yaşadığı bu dönemde Türkiye ve İstanbul’daki otellerin doluluk oranı yüzde 50’ye indi. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre İstanbul’da inşaatı devam eden bakanlık belgeli konaklama tesisi sayısı 191. Dolduramadığımız otellere yenileri ekleniyor.

İstanbul'daki barajların doluluk oranı geriledi!

İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan barajların doluluk oranı son 15 gün içinde yüzde 2,5 azalarak yüzde 36,48 olarak tespit edildi.

Muğla'da barajlardaki doluluk oranı düştü!

Muğla'da yağış miktarının bir önceki yıla oranla yüzde 30 düştüğü, bir yıl önce yüzde 53 olan baraj doluluk oranının ise yüzde 41'lere gerilediği açıklandı.

Türkiye'de ofislerin doluluk oranı artıyor!

İstanbul'da ve Türkiye'de pek çok ofis binası boş ve değerlendirilmeden duruyor. Türkiye kısıtlı imkanlarla ürettiği ofislerin doluluk oranını artırmak zorunda.

İstanbul'a 199 yeni otel yatırımı yapılıyor!

İstanbul’da otellerin doluluk oranı yarı yarıya inmişken yeni tesis yatırımlarında tam bir patlama yaşanıyor. Yatak sayısını yüzde 47.7 artıracak 199 adet yeni tesis inşa halinde.

Türkiye'deki barajların doluluk oranı yüzde 8,5 arttı!

Son 80 yılın en sıcak yazının yaşanması beklenen Türkiye'de, içme, sulama ve enerji alanında hizmet veren barajların doluluk oranı geçen yıla göre yüzde 8,5 arttı.

Propa Plaza Zincirlikuyu'da doluluk oranı yüzde 95’e ulaştı!

Propa İnşaat’ın hayata geçirdiği ikinci ofis projesi olan Propa Plaza’da doluluk oranı yüzde 95’e ulaştı. Satışların tamamlandığı projede kiralamalar son hızla devam ediyor.

İstanbul baraj doluluk oranı 27 Şubat 2016!

İSKİ verilerinden derlenen bilgilere göre barajlardaki mevcut su hacmi 27 Şubat 2016 tarihi itibariyle yüzde 86.97 olarak ölçüldü. İşte İstanbul baraj doluluk oranı 27 Şubat 2016...

otellerin doluluk oranı Haberi

otellerin doluluk oranı

THY Genel Müdürü Temel Kotil, otelcilere Rusya krizi sonrası Afrika ve Asya’ya yoğunlaşılması gerektiğini söyleyerek, “Biz de para çok. Beraber tanıtım yaparsak bu bölgelerden zengin turisti çekebiliriz. Siz otel yapmaya devam edin, biz size turist getiririz” çağrısı yaptı.


GEÇEN yıl komşu ülkelerde yaşanan savaş durumu, Rusya ile yaşanan kriz, yurtiçinde patlayan bombalar sonrası zor bir sezon geçiren turizm sektörüne, Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü, Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan Vekili Temel Kotil’den destek geldi. Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği’nin (TUROB) 22. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Kotil, TUROB’a ‘ortak çalışalım’ çağrısı yaptı.


Otelcilere ‘El ele verelim’ diyen Temel Kotil, “Yeni pazarlar arayalım. Var olan pazarlar tabi ki devam etsin. Daha da büyüsün. Ama Afrika ve Asya’ya gitmemiz gerekiyor....