padişah tapusu

padişah tapusu

Ingilizlere padisah tapulu arsa ile ‘Sülün Osman' tokadı attılar. İngilizleri nasıl dolandırdılar? Dolandırılan İngilizler ne yaptı? Kaç yabancı benzer yöntemlerle dolandırıldı?

Kat mülkiyeti tapusu nasıl alınır?

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Bir bina yapıldıktan sonra oturma müsaadesi alınır ve kat mülkiyeti kurulur. Ama daireler hala arsa tapusu olarak görülüyor. Bu tapuları bina tapusu olarak değiştirme mecburiyeti var mı? Değiştirilmezse ne olur? ' sorusunu yanıtladı.

Rus ve Çinliler Maraş tapusu peşinde!

Kıbrıs Barış Harekâtı'nda Rumların terk ettiği, KKTC’nin ise 45 yıldır kapalı tuttuğu Maraş'ta bulunan gayrimenkuller Rus ve Çinli şirketlerin radarına girdi. Şirketler, elinde Maraş tapusu olan Rumlara satın alma teklifi götürüyor.

Körfez'de tapusu iptal edilen arazilerin bedellerinin ödenmesi TBMM'de!

Kocaeli'nin Körfez ilçesi Çamlıtepe Mahallesi'nde yer alan ve tapusu iptal edilen arazilerin bedellerinin ödenmesi meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Tükkan, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Kilis'te 12 milyon 993 bin metrekarelik arsa tapusu OSB’ye tescil edildi!

Hazineye ait 12 milyon 993 bin metrekarelik arsanın tapusu Polateli Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesine devrildi.

Atakule AVM'nin tapusu alındı!

Atakule GYO, Atakule AVM için 1 adet 36 katlı betonarme ofis iş yerleri ve arsası tapusu alındığını açıkladı...

Ortahisar'da 'tapusu bende' dediği yolu kapattı!

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde Osman Gümrükçüoğlu, 'tapusu bende' dediği yaklaşık 400 kişinin yaşadığı sitelere giden yolu, vekalet verdiği emlak şirketi tarafından ulaşıma kapattırdı.

Mesken tapusu almayan müteahhit su faturasına ortak olacak!

Kayseri Tüketici Mahkemesi, kat mülkiyeti tapusu alınmadığı için şebeke suyu bedelini iki kat fazla ödeyen vatandaşın mağduriyetinin gidermek için adım attı. 

İmar barışı ile çatı katı tapusu alınabilir mi?

İmar barışında çatı aralarına yapılan ayrı bağımsız bölüm için kat mülkiyeti tapusu alınabilecek mi? İmar barışı ile çatı katı tapusu alınabilir mi?

Kooperatiften alınan dairenin tapusu nasıl alınır?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Tamer Heper bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''kooperatiften alınan dairenin tapusu nasıl alınır'' sorusunu yanıtladı.

Trabzon'daki 199 gayrimenkulün tapusu TOKİ'ye devredildi!

Trabzon Beşikdüzü'nde gerçekleşecek kentsel dönüşüm projesi kapsamında 144 konut ile 55 işyerinin tapusu TOKİ'ye verildi. Dönüşümün gerçekleşeceği arsa ihaleye çıkacak.

Ev tapusu harcı 2017!

Tapuda ev satışının gerçekleşebilmesi için tapu dairesinde belli oranlarda harç ödemesi yapılıyor. Peki, ev tapusu harcı 2017 ne kadar? Ev satışı masrafları nelerdir?

İstanbul için otopark tapusu önerisi!

Trafiği yoğun ilçelerdeki birçok projede boş kalan otopark alanları bulunduğuna dikkat çeken İnder Başkanı Nazmi Durbakayım, ‘otopark irtifak tapusu’ projesini Bakan Mehmet Özhaseki’ye iletti.

Dükkan tapusu nasıl alınır?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Tamer Heper bugünkü yazısında okuyucusunun sorduğu ''Dükkan tapusu nasıl alınır?'' sorunu yanıtladı. İşte Heper'in o yazısı...

padişah tapusu

padişah tapusu padişah tapusu

Muğla'da arazi almak isteyen 200 yabancının padişah tapusuyla dolandırıldığı ortaya çıktı. Haklarını aramak isteyen yabancılar soluğu mahkemede aldı

OLMAYAN malları ya da arazileri satmasıyla tanınan dolandırıcılık efsanesi Sülün Osman'ın tahtını sallayacak olay Muğla'da meydana geldi. Yabancıların en fazla ilgi gösterdiği illerin başında gelen Muğla'da il genelinde 4 bin 948 taşınmaz satıldı. Arazi alanların, 78'ini Yunanistan, bin 199'unu Almanlar, 3 bin 022'sini İngilizler, 181'ini Hollandalılar, 908'ini de değişik ülkelerin vatandaşları oluşturdu. Satışların artmasıyla birlikte sahte emlakçılar da ortaya çıktı.

YABANCILARI hedef alan sahte emlakçılar arazi satışında padişah tapusu kullandı. Her şeyden habersiz olan...