pandemi sonrası kira fiyatları

pandemi sonrası kira fiyatları

Koronavirüs salgını nedeniyle bazı şehirlerde kira ücretleri artarken bazı şehirlerde de kira ücretleri azaldı. Özellikle öğrencilerin yoğun olduğu bölgelerde emlak piyasası olumsuz etkilendi. 

Yazlık evlerde köpük oluştu!

Pandemi sonrasında izole hayatın tercih edilmesiyle yazlık evlere talep arttı. Bu durum sonrasında yazlık evlerin fiyatları da tavan yaptı. Uzmanlar bu fiyatların köpük olduğu görüşünde. 

Pandemi öncesi inşa edilen konutlarda uygun fiyat fırsatı!

Pandemi sonrasında inşaat malzemelerinde fiyatlarının artmasıyla konut fiyatlarında hızlı artış yaşandı. Pandemi öncesi inşa edilen konutlar ise uygun fiyattan satışa sunuluyor. 

Konut fiyatları neden yükseldi?

Pandemi sonrasında konut fiyatlarında gözle görülür artış yaşanıyor. Ekonomi yazarı Gözde Altıntaş konut piyasasındaki artışı değerlendirdi. 

ABD'de kira desteğinin sona ermesi kriz yarattı!

ABD'de pandemi nedeniyle verilen kira desteğinin sona ermesiyle beraber ülkede kriz yaşandı. 

Kira sözleşmesi imzalarken nelere dikkat edilmeli?

Acele bir şekilde verilen karar ile okumadan imzalanan kira sözleşmeleri sonrasında kiracının kabusu oluyor. Peki kira sözleşmesi imzalarken nelere dikkat edilmeli? İşte detaylar...

Konkordato isteyen firmalar 2021!

Pandemi sonrası gayrimenkul sektöründeki durgunluk inşaat firmalarını etkiledi. Mali sıkıntı yaşayan onlarca firma konkordato talebinde bulundu. İşte konkordato isteyen firmalar 2021...

Pandemi arsa talebini yükseltti!

Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş, pandemi sonrası bahçeli yaşam ve arsa talebinde olan artışı değerlendirdi...

AVM'ler için kira düzenlemesi talebi!

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı (BMD) Sinan Öncel, tam kapanma sonrasında açılan AVM'ler için kalıcı kira düzenlemesinin şart olduğunu dile getirdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden kira müjdesi!

Samsun Büyükşehir Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında faaliyetlerini durduran esnaftan pandemi süreci bitene kadar kira ücreti almama kararı aldı. 

Otellerde pandemi sonrasında yabancı sermaye tehlikesi!

Doğru zamanda doğru kapanmalar yapılmadığı için Türkiye'nin ismi turizm sektöründe yasaklı. Peki oteller bu durumdan nasıl etkilenecek? Borçları biriken turizm sektörünün oyuncuları yabancı sermayelerin mi olacak? İşte ayrıntılar...

Gayrimenkul danışmanlarını pandemi sonrasında neler bekliyor?

Gayrimenkul danışmanları tam kapanma ile sektördeki işlerine ara verdi. ancak ilkbaharın gelmesiyle sektör yeniden hareketlenecek. Peki gayrimenkul danışmanlarını pandemi sonrasında neler bekliyor? İşte detaylar...

Esnafa kira desteği ödemeleri ne zaman yapılacak?

Milyonlarca esnaf pandemi nedeniyle hükümet tarafından esnafa verilen kira desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. 

Nebahat Çehre'den kira isyanı!

Oyuncu Nebahat Çehre pandemi nedeniyle kira ücretlerinde fahiş fiyat uygulamasına isyan etti. Çehre bir yazlığın aylık kirasının 100 bin TL'ye çıktığını dile getirdi. 

pandemi sonrası kira fiyatları Haberi

pandemi sonrası kira fiyatları

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını en çok emlak sektörünü etkiledi. Milliyet'te yer alan habere göre; pandemi bazı şehirlerde kira ücretlerinin artmasına neden olurken bazı şehirlerde ise düşmesine neden oldu. 

Pandemi sırasında Muğla yüzde 25’lik bir oranla, kira fiyatlarının en çok yükseldiği il oldu. İzmir ve İstanbul yüzde 23’le ikinci sırayı paylaşırken, Antalya ise yüzde 21 ile üçüncü oldu.

Uzmanlar Muğla, İzmir ve Antalya’daki kira artışını turistik yörelere kaçış olarak yorumlarken İstanbul’daki artışı ise gayrimenkul satış fiyatlarındaki artışa bağlıyor. 20 il çapında yapılan araştırmaya göre, bu dört şehir dışındaki şehirlerde artış oranı enflasyon oranıyla örtüşüyor. 

Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır ve Adana da kira artışlarının yaşandığı iller oldu. Kültürel zenginlikleriyle ilgi gören bu şehirler aynı zamanda kentsel dönüşüm yaşayan ve yeni projelerle...