13 / 08 / 2022

para

para

İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine 1.611 TL ödeme yapılmaya başlanıyor. İşte başvuru detayları!

Dolar 4 ay sonra ne kadar olacak? Elinizde dolar varsa bırakıp şimdi bakın

Doların ne yöne gideceği çok merak ediliyor. Merkez Bankası tam 4 ay sonra doların hangi yöne gideceğiyle ilgili anketini sonunda yayınladı. İşte çok merak edilen anketten gelen sonuçlar.

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar hangileridir 2022?

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. İşte merak edilen detaylar!

Doları olanlar dikkat! Ünlü banka flaş tarihi verip doların ne kadar olacağını söyledi! Acil bakmak lazım

Dünyaca ünlü banka HCBS yıl sonu dolar tahminini güncelledi. Ünlü bankanın yıl sonu ve 2023 yılı için yaptığı dolar tahmini şimdiden çok konuşulmaya başlandı. İşte HSBC'nin yıl sonu dolar tahmini ve dolarla ilgili verdiği tarih...

Dolar 70 TL mi olacak? Ünlü ismin sözlerini duyanlar elini hemen cebine atıyor

Dolarla ilgili flaş iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Ünlü isim Selçuk Geçer'in son sözleri ise adeta deprem etkisi yarattı. Geçer, böyle giderse doların 60-70 TL bandına gideceğini iddia etti.

Asgari ücretten sonra bir dev zam daha! Ödemeyen yandı, kafasını taşlara vuracak

Asgari ücretin zamlanmasının ardından bir hizmete daha zam geldi. Bu hizmeti daha önce almayan vatandaşlar ise şimdi çok büyük bir pişmanlık yaşıyor.

E – Devlet’ten başvurun siz de 7 bin lira 200 alın! Devlet destek ödemesine kimler başvurabilir? Elinizi çabuk tutun

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dahilinde düzenlenen Aile Destek Programı ile 7. 200 liraya kadar yardım almak mümkün. Bakanlığın başlatmış olduğu yardım kampanyası için bazı şartlar mevcut. İşte detaylar…

Ne altın ne de dolar! Analistler "Orada patlama olacak" diyerek tarih verdi

Elinde Türk lirası olan vatandaşlar, paralarını nasıl değerlendireceklerini merak ediyor. Analistler ise dolar ve altının yanı sıra bir yatırım aracında ciddi artışlar yaşanacağını işaret ediyor. İşte o yatırım aracıyla ilgili detaylar...

Başvuran aileye geri ödemesiz 7. 200 lira verilecek! Ödemeler başladı! İşte başvuru detayları ve şartlar

Aile Destek Programı'nın kapsamında 4 milyon aileye bir yıl boyunca toplamda 15 milyar TL ödenecek. Hanelerin gelir düzeyine göre hane başına 450 lira - 600 lira arasındaki ödemeler 29 Temmuz Cuma günü başladı. Aile Destek Programı'na başvurular nereden ve nasıl yapılıyor? İşte detaylar...

Dolarda 10 TL gerçek mi oluyor! Analistler tarih verip duyurdu

Dolar iki günden bu yana psikolojik seviye olan 18 TL'yi geçemiyor. Durum böyle olunca "Dolar 10 TL olacak" diyen taraf da kendince iddialarını güçlendirdi. Peki durum böyle mi? Gelin hep beraber bakalım...

Altın kahini İslam Memiş'ten bir gruba flaş altın uyarısı: Acilen bunu yapın

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, katıldığı televizyon programında altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Memiş, yeni evlenecek çiftlere ve onların ailelerine de çok önemli bir uyarıda bulundu.

Hesaplarınızı kontrol etmeyi unutmayın! Bakan resmen duyurdu

Son dakika gelişmesi... Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 60 milyon 516 bin 754 TL’lik tarımsal destek ödemelerinin bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu.

TOKİ çıldırdı, 2+1, 3+1 evler 163 bin TL'den satışa çıkacak! Hemen hemen bakın

TOKİ tarafından yapılacak ucuz sosyal konutların detayları belli olmaya devam ediyor. 2+1, 3+1 evlerin 163 bin TL'den satış fiyatını duyan vatandaşlar ise büyük şaşkınlık yaşadı. Herkes bu evleri almak için sıraya girecek.

Başvuran yüz binlerce kişinin hesabına anında yatıyor! Sadece başvurmanız yeterli!

Başvuran yüz binlerce kişinin hesabına anında ödemeleri yatıyor. Sadece e-devlet üzerinden başvuru yapmanız yeterli. İşte detaylar!

Çevre kanunu idari para cezaları 2016!

2872 sayılı Çevre Kanunu Uyarınca Verilecek İdari Para Cezalarına İlişkin Tebliğ, 28 Aralık 2015 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandı. İşte çevre kanunu idari para cezaları 2016..

Doğalgaz para cezaları 2016!

2016 yılında uygulanacak doğalgaz para cezaları, 22 Aralık 2015 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 4646 sayılı doğalgaz piyasası kanunu tebliği ile açıklandı. İşte doğalgaz para cezaları 2016..

Elektrik para cezaları 2016!

2016 yılında uygulanacak elektrik para cezaları 22 Aralık 2015 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan 6446 sayılı Kanunun 16. maddesi uyarınca uygulanacak para cezaları hakkında tebliğ ile açıklandı...

Tüketici kanunu idari para cezası 2016!

2016 yılında uygulanacak 6502 sayılı tüketici kanunu idari para cezaları, 20 Aralık 2015 tarihinde yayımlanan tebliğ ile açıklandı. İşte tüketici kanunu idari para cezaları 2016...

Arzum'da tüm ürünlerde 90 gün içinde para iade garantisi!

Arzum, tüm ürünlerinde 90 gün içinde para iade kampanyası başlattı. Türkiye'de bir ilk niteliği taşıyan 90 gün içinde para iade kampanyası 26 Kasım 2015 tarihinde başlayıp 31 Ocak 2016 tarihine kadar sürecek.

Belgesiz emlakçılık yapanlara 30 bin lira para cezası!

Mersin Oda Başkanı Yavuz Selim Madenli, düzenleme ile odadan belge almadan emlakçılık yapan kişilere 30 bin lira para cezası ile 2 yıla kadar hapis cezası verilebileceğini söyledi.

DHMİ'ye idari para cezası uygulanmayacak!

Rekabet Kurulu, havalimanlarında yer tahsisi hizmetlerine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda DHMİ'ye idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verdi.

Çevre temizlik vergisi kaç para?

Çevre temizlik vergisi ilk taksit ödemeleri Mart, Nisan ve Mayıs aylarında; ikinci taksit ödemeleri ise Kasım ayında ödeniyor. Peki, çevre temizlik vergisi kaç para?

Ankara'da izinsiz harfiyat dökümüne para cezası kesilecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yetkilendirdiği Ankara Büyükşehir Belediyesi, izinsiz olarak hafriyat dökümü yapan kişi ve kurumlara 139 bin TL'ye kadar para cezası kesecek

Yapı kullanma izin belgesi kaç para?

Bir yapının inşaat çalışmalarının tamamlanması halinde, yapıya kullanım izni alınıyor. Yapı kullanma izin belgesi alınırken bazı masraflar ödeniyor. Peki, 2015 yılı yapı kullanma izin belgesi kaç para?

Kat mülkiyeti tapusu kaç para?

Tamamlanmış bir yapının kat, daire, iş bürosu, dükkan, mağaza, mahzen, depo gibi bölümlerinden ayrı ayrı ve başlı başına kullanılmaya elverişli olan bağımsız bölümde mülkiyet hakları kurulabiliyor. Peki, kat mülkiyeti tapusu kaç para?

2005 yılında gayrimenkule ödenen para yüzde 36 artmış!

2005 yılında gayrimenkule ödenen para yüzde 36 artarak 33.1 milyar liraya yükselmiş. Emlak sektörünün zirve yaptığı yılda emlak piyasasının gözde ili olmayı devam ettiren İstanbul'da satılan gayrimenkul sayısı 206 bin 587'ye yükselmiş.

Soma Holding'in Spine Tower projesine para cezası verildi!

Soma Holding’in plan tadilatlarıyla inşaat hakkını 3 kat artırarak 900 milyon dolarlık rant sağladığı Spine Tower projesine, Sarıyer Belediyesi 1 milyon 83 bin lira para cezası kesti.

para Haberi

para

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni destek ödemesi başladı. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine 1.611 TL ödeme yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan bu ödemenin detayları vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan bu destek ödemesine dair geçtiğimiz aylarda da çok fazla soru gelmişti. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine yapılan bu ödeme yeniden gündeme geldi.

ÖĞRENCİLERE 1,611 TL YARDIM ÖDEMESİ NASIL ALINIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından eğitim giderlerinin karşılanması ve eğitim hayatının sekteye uğramaması amacı ile yeni destek ödemesine başlanıldı. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda çok fazla araştırılan ve gündeme sık sık gelen bu destek ödemesi yeniden gündemdeki yerini almaya başladı. Aile Bakanlığı tarafından eğitim giderleri için ilkokul, ortaokul, lise ve...