30 / 06 / 2022

Pazar Belediyesi asansör açıklaması

Pazar Belediyesi asansör açıklaması

Pazar Belediyesi Başkanlığı tarafından asansörlerinin yıllık periyodik kontrollerinin yapılması ile ilgili bir açıklama yapıldı. İşte Pazar Belediyesi tarafından yapılan o açıklama...

Apartman yöneticilerine asansör eğitimi!

Afyonkarahisar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü tarafından apartman yöneticileri için asansör kullanımı ve denetimleri ile yönetmelikler hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi...

3 kattan daha yüksek binaya asansör şartı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yeni İstanbul İmar Yönetmeliği’ni hazırladı ve yayınladı. İBB'nin hazırladığı yeni yönetmeliğe göre; 3 kattan yüksek binaya asansör şartı getirildi.

İzmit Belediyesi’nden asansör kazası açıklaması!

İzmit Belediyesi’nden Kent Konut 3.Etap’ta meydana gelen asansör kazasıyla ilgili açıklama yapıldı.İşite o açıklama...

Ümraniye Belediyesi'nden asansör muayene hizmetleri birimi!

Ümraniye Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan asansörlerin periyodik kontrol faaliyetlerini artık kendi içinde kurduğu “Ümraniye Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Asansör Muayene Hizmetleri” birimi ile yapacak ve bu hizmet Türkiye’de ilk defa Ümraniye Belediyesinde uygulanacak.

Thyssenkrupp Asansör’den ticari alanlara özel yürüyen merdiven!

thyssenkrupp Asansör, AVM, otel ve ofis gibi alanlar için özel olarak geliştirilen ticari yürüyen merdiven sistemi Velino Classic’i Türkiye pazarına sundu.

Karabük Esentepe Mahallesi'nde iki asansör törenle hizmete açıldı!

Karabük Belediyesi'nin, yüksek kesimde bulunan Esentepe Mahallesi'ne yayaların kolay ulaşımını sağlamak için yaptığı iki asansör, törenle hizmete alındı.

BursaRay'a asansör ve yürüyen merdiven!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalar kapsamında; Ataevler ile Beşevler’i birbirine bağlayan metro istasyonundan Beşevler’e ulaşımı rahatlatan yürüyen merdivenler ve asansör kullanılmaya başlandı.

Siverek Belediyesi'nden asansör bakım duyurusu!

Siverek Belediyesi her yıl onlarca insanın yaralanmasına, hatta ölmesine sebep olan asansör kazalarını en aza indirgemek için vatandaşlara yılda bir defa asansörlerin muayenesinin yaptırılması duyurusunda bulundu.

İzmir'deki Tarihi Asansör'ün zemini yenilenecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Karataş’taki Tarihi Asansör, üst bölümdeki zemin yenileme çalışması nedeniyle 3 gün boyunca hizmet veremeyecek. Çalışmalar Koruma Kurulu’ndan alınan izinle gerçekleştirilecek.

Karabük Belediyesi'nden Esentepe Mahallesi'ne asansör atağı!

Kent merkezinden Esentepe Mahallesi'ne çıkmak isteyen ve 100 metre uzunluğundaki merdiveni çıkmak zorunda kalan vatandaşların zorlanması nedeniyle belediye tarafından Dereevler mevkisine asansör yerleştirildi.

Pazar Belediyesi'nden asansör duyurusu!

Pazar Belediyesi Başkanlığı tarafından asansörlerinin yıllık periyodik kontrollerinin yapılması ile ilgili bir açıklama yapıldı. İşte Pazar Belediyesi tarafından yapılan o açıklama...

İzmit, asansör güvenliğinde ortalamanın üstünde!

İzmit Belediyesi, vatandaşların can ve mal güvenliği açısından çok önemli olan asansör kontrollerine büyük önem veriyor. Belediyenin hedefi bütün asansörlerin tamamının güvenli hale getirmek.

Ankara Demetevler’e asansör uyarısı!

Yenimahalle Belediyesi, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi ve Başkent Doğalgaz işbirliği ile ‘Güvenli Asansör ve Doğalgaz Kullanımı’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi. Demetevler bölgesi uyarıldı.

Pazar Belediyesi asansör açıklaması Haberi

Pazar Belediyesi asansör açıklaması


Pazar Belediyesi Başkanlığı tarafından asansörlerinin yıllık periyodik kontrollerinin yapılması ile ilgili bir açıklama yapıldı.


Belediye başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, asansörlü bina yöneticileri ve bina sahiplerinin dikkatine asansör işletme, bakım ve periyodik kontrol yönetmeliği ve uygulamalar ile ilgili bilinmesi gereken hususlar, hakkında şu ifadelere yer verildi:

Asansörlerin tescili ile ilgili usul ve esaslar 24.06.2015 tarih ve 29396 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan ve aynı tarihte yürürlüğe giren "Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği" ile güncellenmiş bulunmaktadır. Tescil, bahsi geçen Yönetmeliğin 4. maddesinin 1. fıkrası "j" bendinde asansörün resmi olarak ilgili idare tarafından kayıt altına alınması olarak tanımlanmış olup tescil işlemi söz konusu asansörün ilgili mevzuata göre uygunluğunun kontrolü değildir. 

Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği yürürlülük tarihi itibariyle;

Asansör yönetmeliği'nin (95/161AT) zorunlu uygulamaya...