Peter Leinemann

Peter Leinemann

Almanya Türk Toplumu (TGD) Yürütme Kurulu Merkel'den Johannes Lepsius'un Potsdam kentindeki evinin anma ve araştırma merkezine dönüştürülmesi konusunda para vermemesini istedi

Amerikan Güzeli'ndeki sahtekar emlakçıyı canlandıran Gallagher: Trump'ı temel aldım!

2000'de en iyi film dahil 5 dalda Oscar'la ödüllendirilmiş 'American Beauty' (Amerikan Güzeli) isimli filmin oyuncularından Peter Gallagher, canlandırdığı ahlaksız emlak kralı Buddy Kane'in Donald Trump'ı örneek aldığını söyledi...

Peter Altmaier: Avrupa'daki üretim tesislerinin yeniden inşa edilmesi için destek vereceğiz!

Almanya Enerji ve Ekonomi Bakanı Peter Altmaier, koronavirüs zorda bıraktığı ilaç şirketlerinin Avrupa'daki üretim tesislerini yeniden inşa etmeleri için onları desteklediklerini belirtti…

Urla’ya 500 milyon euroluk yatırım!

Alman iş adamı Peter Bolinger, 500 milyon Euro  tutarındaki yatırım ile 32 yaşında hayatını kaybeden kızının hayalini Urla’da gerçekleştirmek için ilçede termal sağlık köyü kurmak istiyor...

ECB para politikasında sınıra ulaştı!

ING Group Başekonomisti Peter Vanden Houte, Avrupa Merkez Bankası'nın para politikasında yapabileceklerinin sınırına ulaştığını söyledi.

Damian Hurley miras mücadelesini kazandı! 

Elizabeth Hurley'in oğlu Damian'ı evlilik dışı doğduğu için miras dışında bırakmak isteyen dedesi Peter Bing, açtığı davayı kaybetti. 

Almanya'da inşaat alanında iş gücü ihtiyacı yüksek!

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier yaptığı açıklamada özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerin yabancı ülkelerde nitelikli iş gücü bulmak için daha fazla desteğe ihtiyaç duyduğunu belirterek, sağlık ve inşaat alanlarında iş gücü ihtiyacının yüksek olduğunu söyledi.

Promas Turkey Proje Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi kuruldu!

Promas Turkey Proje Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi bugün Şişli'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Klaus Peter Schnorr tarafından kuruldu. 

Peter Feldmann: Dar gelirliye konut için çalışacağım!

Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanlığı için pazar günü yapılacak seçimde Soysal Demokrat Parti adayı olan Peter Feldmann, dar gelirlilere konut için çalışacağını söyledi.

3. Yeşil Binalar Ötesi Konferansı 8 Kasım'da!

3. Yeşil Binalar Ötesi Konferansı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve BEZE Group işbirliğiyle 8 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek. İngiliz mimar Peter Barber, konferansa konuşmacı olarak katılacak.

Qgs Mühendislik Ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Qgs Mühendislik Ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi Calon Thomas Russell, Peter Thomas Murphy ve Rasash Kumar Namwar Sıngh ortaklığında 50 bin TL sermaye ile bugün kuruldu.

Avrupa Merkez Bankası'ndan faiz kararı!

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu Üyesi Peter Praet, Avro Bölgesi'nde politika faiz oranına ilişkin açıklama yaptı. Praet, uzun vadeli bir süre boyunca veya net varlık alımlarının ufku boyunca, mevcut veya daha düşük seviyelerde kalmasını beklediklerini açıkladı.

Kings General Trading İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Kings General Trading İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi 150 bin TL sermaye ile bugün Laıla Shahı, Peter Shahı Ve Mazıar Hosseını ortaklığında kuruldu.

Elıc İnşaat Mühendislik ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Elıc İnşaat Mühendislik ve Ticaret Limited Şirketi, H.Peter Klaus Müller tarafından 10 bin TL sermaye ile 13 Nisan'da İstanbul, Beşiktaş, Levent Caddesi 'nde kuruldu.

Peter Leinemann

Peter Leinemann Peter Leinemann

Almanya Türk Toplumu (TGD) Yürütme Kurulu, Almanya Başbakanı Angela Merkel'e mektup göndererek, 1915 olaylarıyla ilgili belgelerde tahrifat yaptığı belirtilen Alman teolog Johannes Lepsius'un (1858-1926) Potsdam kentindeki evinin anma ve araştırma merkezine dönüştürülmesi konusunda para vermemesini istedi.

TGD'den yapılan yazılı açıklamada, mektupta, Lepsius Evi konusunun Almanya'da yaşayan Türkler arasında üzüntü ve infial yarattığına dikkat çekilerek, bu evle ilgili olarak yapılan çalışmaların, Ermeni ve Türk toplumları
arasında barışmaya katkı sağlamayacağının ve toplumların birbirlerinden daha fazla uzaklaşmasına neden olacağının ifade edildiği bildirildi.

Sol Parti tarafından geçen yıl Alman meclisine sunulan bir soru önergesine Alman hükümetinin verdiği yanıtta, Lepsius'un belgelerde tahrifat yaptığının kabul edilmiş olduğuna işaret edilen mektupta, Lepsius'un aşırı sağcı
ve antidemokrat bir kişiliğe sahip olmasının, evin inandırıcılığına gölge düşürdüğü kaydedildi.

Brandenburg eyaletindeki okullarda müfredat programına 1915...