12 / 08 / 2022

quzu restoran

quzu restoran

Tam 3 milyon dolara mal olan İstanbul’un ilk Azeri restoranı, Quzu önümüzdeki hafta Etiler’de hizmet vermeye başlıyor. Azeri işadamı Elşan İbrahimov'un açacağı restoran 3 milyon dolara mal oldu...

McDonald’s Kazakistan'da ilk restoranını 2015'te açacak!

Fast-food restoran şirketi McDonald’s Kazakistan'da ilk restoranını 2015'in ikinci yarısında açacak.Kazakistan McDonald’s'ın dünya genelindeki 120'inci noktası ve Avrupa operasyonları üzerinden yönetilecek 39'uncu pazarı olacak.

McDonald's Kazakistan'da ilk restoranını 2015'te açacak!

Fast-food restoran şirketi McDonald's Kazakistan'da ilk restoranını 2015'in ikinci yarısında açacak. Kazakistan McDonald's'ın dünya genelindeki 120'inci noktası ve Avrupa operasyonları üzerinden yönetilecek 39'uncu pazarı olacak.

Ödemiş Şelale Restoran belediyeden 18 bin TL'den kiraya çıkıyor!

Ödemiş Belediye Başkanlığı; Bozdağ Mahallesi'nde yer alan Şelale Restoran'ı açık teklif usulü ile 1 yıllığına kiraya veriyor. Restoranın 1 yıllık kirası 18 bin TL olarak belirlendi.

Yabancıdan 7 yılda 7 milyar dolarlık restoran yatırımı!

Zuma'dan Eataly'e kadar dünyaca ünlü restoranların yeni şube açmak için akın ettiği İstanbul'a, son 7 yılda yaklaşık 5 milyar dolarlık yabancı restoran yatırımının geldiği tahmin ediliyor.

Derince 60 Evler Parkı'nda belediyeden 1.8 milyon TL'ye 10 yıllığına kiralık restoran!

Derince Belediye Başkanlığı; Kocaeli Derince 60 Evler Parkı'ndaki restoran, kafe ve çay bahçesini 10 yıllığına kiraya veriyor. Restoran, kafe ve çay bahçesinin 10 yıllık kira bedeli 1 milyon 800 bin TL olarak belirlendi.

Ankara'da büyükelçilik gibi restoran: L’Antico Castello!

Filistin Caddesi’ndeki İtalyan restoranı L’Antico Castello, Ankara cemiyet ve diplomasi hayatının önde gelen isimlerinin katıldığı gece ile açıldı. Menüde, 18 çeşit el yapımı makarna bulunuyor!

Derince 60 Evler Parkı'nda 2.6 milyon TL'ye 10 yıl kiralık restoran, kafeterya ve çay bahçesi!

Kocaeli Derince'de 60 Evler Parkı içerisindeki restoran, kafeterya ve çay bahçesi içerisindeki demirbaşlarıyla birlikte belediye tarafından toplam 2 milyon 650 bin TL + KDV bedelle 10 yıllığına kiralanıyor. Kiralama ihalesi 4 Kasım 2014 tarihinde yapılaca

Bakardi Restoran Kuyumculuk ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Bakardi Restoran Kuyumculuk ve İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Mehmet Emin Belgin, Fatih Erkan tarafından 300 bin TL'lik sermaye bedeli ile 13 Ekim'de Kartal'da kuruldu.

Kayseri Gevher Nesibe Hatun Hamamı restoran olacak!

Kayseri Gevher Nesibe Hatun Hamamı restoran olacak. Selçuklu Sultanı Gevher Nesibe Hatun tarafından 1205 yılında Kayseri'de yaptırılan tarihi hamam, restore edilerek yöresel lezzetlerin yenilebileceği restoran olarak hizmet verecek.

38 Otelcilik Restoran ve Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

38 Otelcilik Restoran ve Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, İsmail Hündürel, Sheikh Hussein Gaber tarafından 500 bin TL'lik sermaye bedeli ile 3 Eylül'de kuruldu.

Airbus kargo uçağı restoran olacak!

TEKİRDAĞ’da işadamı Mustafa Yurdanur, geçen yıl uçuş süresi dolan ve Çorlu Havaalanı apronuna indirilen emekli Airbus A300 tipi kargo uçağını 200 kişilik restoran yapmak için 500 bin liraya satın aldı...

Çiğli Akvaryum Kafe ve Restoran hizmete girdi!

Çiğli Belediyesi tarafından yapılan ilk kafe olması sebebiyle ayrı bir öneme sahip olan Akvaryum Kafe ve Restoran hizmete girdi. Akvaryum Kafe sabah 08:30’dan akşam 24:00’a kadar Çiğlililere hizmet verecek.

Frescobaldi İtalyan Restoranı'nı İngiltere'de açıyor!

Türkler İngilizler'e pizza yedirecek. Türk girişimciler yurt dışında restoran atağına kalktı. İstanbul Doors'un 4 eski patronu da ünlü İtalyan Frescobaldi ailesi ile Londra'da restoran açacak.

quzu restoran Haberi

quzu restoran

İstanbul’da gıda sektöründe yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Sadece bizim ünlü işadamları değil, yabancılar da İstanbul’da gıda işine giriyor. Etiler’in hemen girişindeki iki katlı binada İstanbul’un ilk Azeri mutfağını servis eden restoran açılıyor. Azeri mutfağından çok çakmam ama açılmadan önce restoranın sahibi Elşan İbrahimov, test yemeğine davet etti. İlk Azeri yemekleri deneyimlemem çok eğlenceli geçti. Daha önce adını hiç duymadığım meyvelerden hazırlanan içecekler, yemekler masaya geldikçe hem Azerilerin yemek kültürünü keşfettim hem de ilginç ritüellerini öğrendikçe bu mutfağı çok sevdim. Mekanın kocaman bir bahçesi var. Meğer sadece restoran olarak değil, kafe ve bar olarak da hizmet verecekmiş. Ayda birkaç kez de özel partilere ev sahipliği yapacakmış.


Etler Azerbaycan’dan

Adından anlaşıldığı üzere et konusunda çok iddialılar. Özellikle de kuzu eti konusunda. Etler...