recep akdağ sağlıkta dönüşüm

recep akdağ sağlıkta dönüşüm

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Sağlıkta Dönüşüm programının ikinci fazının detaylarını anlattı. Akdağ Sağlıkta dönüşüm program sayesinde Türkiye'deki sağlık sisteminin tüm dünyaya örnek olduğunu söyledi.

Recep Akdağ: Şehir hastanelerini yeni bir finansman modeliyle yaptık!

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Recep Akdağ yaptığı açıklamada  "Şehir hastaneleri yapımında yatırımcı firmalara hasta garantisi verildiğine ilişkin iddialar doğru değil. Yüklenici firma ile idare arasında böyle bir sözleşme yok." diye konuştu.

Erzurum'da hayata geçirilecek ikinci tıp fakültesi için ilk adım atıldı!

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, fakültenin kurulması çalışmaları kapsamında Erzurum Şehir Hastanesi'nde incelemeler yaptı.

Erzurum 2. OSB'de yer tahsisi yapıldı!

AK Parti Erzurum Milletvekili ve eski Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemeler gerçekleştirdi. Yer tahsisinin yapıldığı bölgede 1000 kalifiye personel istihdam edecek.

Erzurum Şehir Hastanesi yıl sonunda hizmete açılacak!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, inşaat çalışmaları hızla devam eden Erzurum Şehir Hastanesinin yıl sonunda kısmen hizmete gireceğini dile getirdi. 

Tsunami riskine yönelik tedbirler geliyor!

Japonya temasları çerçevesinde 2011 yılında deprem ve tsunami felaketinin vurduğu Sendai kentinde meydana gelen hasar ve şehirdeki yeniden yapılandırma projeleri inceleyen Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, tsunami riskine yönelik tedbir alacaklarını açıkladı..

Recep Akdağ'dan inşaat izinleri açıklaması!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, inşaat izinleri konusundaki yaptıkları düzenlemeler ile 18 adımda yapılan işi 6 adıma düşürdüklerini de söyledi.

Riskli alanlarda oturan vatandaşlara ortak çözüm gerekir!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ kentsel dönüşümle ilgili mevzuat düzenlemesi yapıldığını, mevzuat düzenlemelerinde belediyelerle riskli alanlarda oturan vatandaşların ortak çözümler oluşturması gerektiğini söyledi. 

Türkiye'nin yeni deprem haritası görüşülüyor!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Bugün Yüksek Kurulumuzda yeni hazırlanan Türkiye Deprem Haritamızı, ikincisi de bu deprem haritasını da esas alan Türkiye Deprem Yönetmeliğinin yenilenmiş halini görüşeceğiz" diye konuştu.

Türkiye'nin yeni deprem haritası Yüksek Kurul'da!

Türkiye 'nin yeni deprem haritası bugün Yüksek Kurul'da görüşülecek. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ," Türkiye Deprem Haritamızı kurula takdim edeceğiz ve kurulun da görüşlerini alarak deprem haritası ve yeni deprem yönetmeliğinin Türkiye'de kullanılmasına geçeceğiz" 

Bina deprem yönetmeliği yenilenecek!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Türkiye bina deprem yönetmeliğinin yenileneceğini belirterek, "Yakın bir zamanda bunu da Bakanlar Kuruluna sunarak, kamuoyumuza da ifade edeceğiz." diye konuştu.

Afetzedeler için 4 bin yeni konut yapılacak!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, afetzedeler için 10 ilde dört bin konut yapılacağını ve 2018 yılında sahiplerine teslim edileceğini açıkladı.

İnşaat ruhsatı almak kolaylaşıyor!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın başkanlığını yaptığı yatırım ortamının iyileştirilmesi çalışmaları kapsamında İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yürüttüğü çalışmalar sonucunda iki genelge yayınladı.

Recep Akdağ: Büyük depreme hazırlanıyoruz!

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, İstanbul’da beklenen büyük depreme ilişkin hazırlıkları anlattı.

recep akdağ sağlıkta dönüşüm

recep akdağ sağlıkta dönüşüm recep akdağ sağlıkta dönüşüm

Sağlık Bakanı Recep Akdağ 2017 yılıyla birlikte başlatılan Sağlıkta Dönüşüm programının ikinci fazının detaylarını anlattı. Akdağ "Yatan hastalar için hastaların tek başına bir odada, bir yatakta refakatçisinin de kendisi ile beraber olabileceği banyosu, tuvaleti olan oda düzenine geçiyoruz. Yoğun bakımlar da artık tıkış tıkış değil, birbirinden ayrıldığı odalar olacak. İzlem açısından ise hemşire ve doktorun daha güzel izlem yapabileceği odalar olacak." dedi.


Sağlıkta dönüşüm program sayesinde Türkiye'deki sağlık sisteminin tüm dünyaya örnek olduğunu söyleyen Bakan Akdağ Ak Parti ile başlayan sağlıkta dönüşüm programını ve programın ikinci fazını şöyle değerlendirdi:


CİDDİ MESAFE ALDIK

"2002'de iktidara geldiğimizde gerçekten durum perişandı. Çok ciddi bir mesafe aldık. Sağlıkta Dönüşüm programı ile Türkiye bütün dünyaya örnek oldu. Eksiklerimiz yok muydu, ya da hala yok mu? Elbette var....