Reha Medin kim

Reha Medin kim

Milletvekili lojmanlarının satış işlemlerini üstlenen Reha Medin kimdir? Reha Medin, Reha Medin Emlak Hizmetleri'ni ne zaman kurdu? Ünlü Emlakçı Reha Medin ne zaman vefat etti?

Reha Medin Emlak Genel Müdür Yardımcısı Umut Basmacı oldu!

Gayrimenkul sektörünün öncü firmalarından biri olan Reha Medin Emlak Hizmetleri, alanında uzman isimlerle ekibini güçlendirmeyi sürdürüyor. Reha Medin Emlak Hizmetleri’nin Genel Müdür Yardımcısı Umut Basmacı oldu.

Kim Kardashian kızına ada satın alıyor!

Kim Kardashian şimdi de Avustralya'da ada alma hazırlığında. 5 milyon dolar değer biçilen Queensland'daki Kaplumbağa Adası'nı satın almak için girişimde bulunan Kardashian adaya kızı North için oyun parkı inşa etmek istiyor.

Çevre düzeni planını kim onaylar?

Çevre düzeni planları, genel arazi kullanım kararlarını belirleyen, yerleşme ve sektörler arasında ilişkiler ile koruma-kullanma dengesini sağlıyor. Peki, çevre düzeni planını kim onaylar? Çevre düzeni planı nasıl onaylanır?

Çevre düzeni planını kim yapar?

Çevre düzeni planı; coğrafi, sosyal, ekonomik, idari, mekânsal ve fonksiyonel nitelikleri açısından benzerlik gösteren bölge, havza veya en az bir il düzeyinde yapılıyor. Peki, çevre düzeni planını kim yapar?

Emlak vergisini kim öder?

Belediyelere taşınmaz mallar için ödenen vergiler arasında emlak vergisi de bulunuyor. Peki, emlak vergisini kim öder? Yapıda kiracı olması durumunda emlak vergisinin mükellefi kim olur?

Kolin İnşaat'ın sahibi kim?

Yıllık 1.5 milyar dolarlık ciroya sahip olan Kolin Şirketler Grubu ’nun temelleri 1977 yılında Kolin İnşaat’ın kuruluşu ile atıldı. Peki, Kolin İnşaat'ın sahibi kim?

İşyeri emlak vergisini kim öder?

Türkiye sınırları içinde bulunan binalar 1319 sayılı kanunu hükümlerine göre Bina Vergisine tabi tutuluyor. Peki, işyeri vergi mükellefiyeti ne zaman başlar? İşyeri emlak vergisini kim öder?

Rezerv yapı alanını kim belirler?

Rezerv yapı alanı, Kentsel Dönüşüm Kanunu uyarınca gerçekleştirilecek uygulamalarda yeni yerleşim alanı olarak da kullanılmak üzere belirleniyor. Peki, nereler rezerv alanı olabilir? Rezerv alanı özellikleri nelerdir? Rezerv yapı alanını kim belirler?

Kore lideri Kim Jong-un başkentteki havaalanı inşaatını eleştirdi!

Kuzey Kore lideri Kim Young-un başkent Pyongyang'da devam eden havaalanı inşaatı hakkında eleştiride bulundu. Bazı değişiklikler yapılmasını emreden lider, binanın tasarımını 'yabancı bir binanın kopyası' olarak değerlendirdi.

Kira sözleşmesinde damga vergisini kim öder?

Noter onayı ile yapılan bir taşınmaz kira sözleşmesi için damga vergisi ödeme zorunluluğu bulunuyor. Peki, kira sözleşmesinde damga vergisini kim öder? Ödenecek damga vergisi nasıl hesaplanır?

Tapu harçlarını kim öder?

Taşınmaz malların alım satım işlemleri tapu dairesinde yapılıyor. Tapuda gerekli belgelerin temin edilmesi ve tapu harcının ödenmesi halinde devir işlemi gerçekleşiyor. Peki, tapu harçlarını kim öder?

Bozcaada'da kim, neyi kazanacak?

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 1/100.000'lik planda Bozcaada'nın nasıl olacağının görülemeyeceğini belirterek, "Bozcaada'da para kazanılacak' deniliyor. Kim, neyi kazanacak?" diyerek tepki gösterdi

Çatı masrafını kim öder?

Kat Mülkiyeti Kanunu gereğince, çatılar, bacalar, genel dam terasları, yağmur olukları ortak alanlar kapsamına giriyor. Peki, çatı masrafını kim öder? Kat maliklerinin hepsi çatı masraflarına katılmak zorunda mı?

Reha Medin kim Haberi

Reha Medin kim

Reha Medin kimdir?

Reha Medin, 1985 yılında gayrimenkul sektörüne İstanbul'da açtığı ilk ofisiyle giriş yaptı. Bu ofisin ardından emlakçı zincirini oluşturdu. Reha Medin, 2005 yılında henüz 43 yaşındayken kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.


Milletvekili lojmanlarının satış işlemlerini üstlenen ünlü emlakçı Reha Medin, Türkiye Ticaret Merkezi projesini de hayata geçirdi.


Reha Medin; Emlak Hizmetleri ve Danışmanları Derneği Yön. Krl. Başkanlığı, Toplu Konut Yapımcıları Derneği ( TOKYAD ) ikinci başkanlığı, Dğnya Ticaret Merkezinde düzenlenen Uluslararası Gayrimenkul Geliitirme fuarının danışmanlığı, TRT, İSTANBUL TV, TGRT, BBC Radyo Forex, Radyo D kanallarında sektörle ilgili programların yapım ve sunuculuğu, SABAH grubuna ait 'Status Estate Gayrimenkul Yatırım Dergisi'nin Yayın Kurulu Başkanlığı ve danışmanlığı ve İntermedya Yayıncılığa ait 'Ev & Arsa Marketing Dergisi' Yayın ve Danışma Kurulu Başanlığı görevlerini de...