riva yeni imar

riva yeni imar

3. Köprü'nün güzergahının açıklanmasıyla Anadolu yakasında gözler köprü ayaklarının inşa edileceği Poyrazköy'e döndü

Yeni imar yönetmeliği yapı ruhsatlarına rekor kırdırdı!

İmar yönetmeliğinde yapılan değişikliğin 1 Ekim’de yürürlüğe girecek olması müteahhitleri hızlandırdı. Yeni imar yönetmeliği yapı ruhsatlarına rekor kırdırdı.

Adıyaman'da yeni imar planı görüşüldü!

Adıyaman'da kentsel yenileme kapsamında yeni imar planları geliştirilecek. Bu kapsamda Adıyaman'da yeni imar planı görüşüldü.

Bursa Gökdere için yeni imar planı hazırlanacak!

Yıldırım Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi arasında imzalanan protokolle Gökdere’de 84,88 hektarlık alan için yeni imar planı hazırlanması için imzalar atıldı. 

Yeni imar yönetmeliği ile zorunlu tevhid bekleyenlere önemli haber!

Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Ali Güvenç Kiraz, yeni imar yönetmeliği ile zorunlu tevhid bekleyenlere çok önemli açıklamada bulundu. 

Trabzon'da yeni imar planları kabul edildi!

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantı kapsamında Of, Vakfıkebir ve Çarşıbaşı ilçelerinde yeni imar planları kabul edildi. 

Demre için yeni imar planları hazırlanıyor!

Antalya'da yeni imar planları için çalışmalar hızla devam ediyor. Demre için yeni imar planları hazırlanıyor.

Adıyaman'ın yeni imar planı askıya çıktı!

Adıyaman Belediyesi'nin gerçekleştirdiği Ekim ayı meclis toplantısında meclis üyeleri tarafından kabul edilen yeni imar planı askıya çıkarıldı.

GYODER Yeni İmar Mevzuatı Eğitim Semineri 2 Kasım'da!

GYODER Akademi tarafından gerçekleştirilecek Yeni İmar Mevzuatı Eğitim Semineri 2 Kasım'da düzenlenecek. 

10 maddede Yeni İmar Yönetmeliği'nde yapılan düzenlemeler!

Yeni İmar Yönetmeliği yürürlüğe girmeden önce hangi maddelerinde hangi değişiklikler yapıldı? İşte Yeni İmar Yönetmeliği'nde yapılan düzenlemeler..

Kocaeli Arsalanbey'de yeni imar yolları açılıyor!

Kartepe Belediyesi kentte yenileme çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Kocaeli Arsalanbey'de yeni imar yolları açılıyor.

Yeni İmar Yönetmeliği yarın yürürlükte!

3 Temmuz yayımlanan Yeni İmar Yönetmeliği yarın yürülüğe giriyor. Yeni İmar Yönetmeliği gereğince artık stüdyo daire yapılamayacak...

Yeni imar yönetmeliği inşaat sektörünün taleplerine göre düzenlendi!

1 Ekim’de yürürlüğe girecek olan yeni imar yönetmeliği inşaat sektörünün talepleriyle yeniden düzenlendi. Mevzuata uygun alınan inşaat ruhsatı ile yapılan projeler, imar planı iptalleriyle akamete uğramayacak.

Yeni imar yönetmeliği 5 gün sonra yürürlükte!

Yeni imar yönetmeliği 5 gün sonra, 1 Ekim 2017 tarihi itibari ile yürürlüğe girecek. Mevcut yapı ruhsatı başvurularının da yine bu tarihe kadar sonuçlandırılması gerekecek..

riva yeni imar

riva yeni imar riva yeni imar

Anadolu Yakası'nda köprü ayakarının yer alacağ Poyrazköy sakinleri pek de köprüyle ilgili değil, onlar imar yasağının kendileri için kaldırılmasını istiyor. Köprü'nün etkileşim alanında yer alan Riva'da ise bir hareketlilik var.

İstanbul'a yapılması planlanan 3. Köprü'nün güzergahının açıklanmasıyla Anadolu yakasında gözler köprü ayaklarının inşa edileceği Poyrazköy'e döndü. Biz de Poyrazköy'ün yolunu tuttuk, etrafı ormanla çevrili yollardan geçerek bir balıkçı köyü olan Poyrazköy'e ulaştık. Poyrazköy, yaklaşık bin 200 nüfuslu. Burada yaşayanlar ne hayvancılık ne de tarımla uğraşırıyor, hemen hemen hepsi balıkçılıkla geçimini sağlıyor. Köyde yaklaşık 150 tekne ve bir liman bulunuyor. Balık mevsiminde günde ortalama 20 bin ton balık sevk ediyorlar İstanbul Balık Hali'ne.

Poyrazköy'de çivi bile çakmak yasak Biz köy kahvesinde sohbet ettiğimiz insanlara köprünün ayaklarının yanı başlarındaki Çobanimam mevkinden geçmesini nasıl...