rusya yeni boru hattı

rusya yeni boru hattı

Yunanistan'ın eski Ekonomi ve Maliye Bakanı Papantoniou, " Rusya'dan yeni boru hattı projesi, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz gaz paylaşımı sorununun çözümü için altın fırsat" dedi.

Rusya ile transit proje değil kompakt tesis kurulacak!

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız : Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya'nın Türkiye'den geçecek yeni boru hattı teklifine ilişkin "Ben bu projenin gerçekleştirilebileceğine inanıyorum" dedi.

Rusya ile yeni boru hattı projesinin gerçekleşeceğine inanıyorum!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya'nın Türkiye'den geçecek yeni boru hattı teklifine ilişkin "Ben bu projenin gerçekleştirilebileceğine inanıyorum" dedi...

Rusya'da ilk 9 ayda konut satış rekoru kırıldı!

Rusya vatandaşları senenin ilk 9 ayında konut alımına 265 milyar ruble, yani 3,6 milyar dolar para harcarken yeni bir emlak satış rekoruna imza atıldı. Analistler, sene sonu itibarıyla söz konusu miktarın 350 ile 390 milyar rubleye kadar ulaşacağını öngörüyor.

Rusya'dan flaş kripto para kararı!

Rusya'dan önemli kripto para için yeni karar alındı. Hükümet kripto para borsalarına yönelik ödemelerin yavaşlatacağını açıkladı.

Rusya'da seçim adayları için kripto para düzenlemesi!

Rusya'da dijital finans varlıkları ve dijital para birimleri bulunan seçim adayları için yeni bir düzenleme geliyor. İşte o düzenlemenin detayları...

Rusya'da konut fiyatları en çok hangi bölgede arttı?

Rusya'da emlak sektörü hareketleniyor. Yeni Moskova'da ev fiyatları 20 milyon ruble (268 bin dolar) barajını geçti.

Rusya'da konut sektöründe başı Moskova ve St. Petersburg çekiyor!

Rusya'da düşük faiz ve teşvikli ipotek programı sayesinde patlama yapması öngörülen konut sektörü, birkaç bölge dışında durağanlığını sürdürüyor. Rusya'da 800'ün üstünde şehirde tek bir yeni inşaat projesi olmadığı belirtiliyor.

Rusya'da ticari gayrimenkullerin metrekare fiyatları ne kadar?

Rusya’da yeni yılda da ticari emlak sektöründe daralma devam ediyor. Watcom Group şirketi, Rusya'daki ticari gayrimenkullerin metrekare fiyatlarını açıkladı...

Rusya'da konut inşaatları hızlandı!

Rusya genelinde son bir ayda yeni ev fiyatlarının sadece binde 6 oranında yükseldiği açıklandı. Uzmanlar, önümüzdeki aylarda konut fiyatlarının yeniden artacağını öngörüyor.

Rusya'da inşaat sektörü 'En iyimser ilk 3' arasında!

Rusya'da yeni bir araştırma, 2020'de inşaat sektöründe iyimserliğin arttığını ortaya çıkardı. İnşaat, şu anda ülkedeki en iyimser üç sektörden bir tanesi olmuş durumda.

Rusya’da inşaat sektörüne yeni kolaylıklar geliyor!

Rusya'da inşaat sürecindeki zorunlu prosedürlerin yarı yarıya azaltılması talep edildi. Prosedür sayısının 3 bin 800’e düşürülmesine ilişkin tavsiye, Rusya İnşaat Bakanlığı tarafından hükümete sunuldu.

Limak İnşaat Rusya'daki projesinin ilk etabını Aralık 2021'de teslim edecek!

Limak İnşaat Rusya’nın başkenti Moskova'da 100 milyon dolarlık konut projesi üstlendi. Projenin daha önce üstlendikleri bölümü Aralık 2021'de, yeni bölüm ise 2023'te teslim edilecek. 

Moskova'da yeni konut fiyatları ruble bazında tarih zirvesini gördü!

Rusya'nın başkenti Moskova'da yeni konut fiyatları bu yıl, ruble bazında tarihin en yüksek seviyesine çıktı.

Rusya’dan İsrail’in Doğu Kudüs’te yeni konut inşa etme planına kınama!

Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Nebenzya, İsrail’in Doğu Kudüs’te binden fazla konut inşa etme planlarından endişe duyduklarını dile getirdi.

Rusya'da Kovid-19'la inşaat sektöründe ne değişti?

Rusya’da Kovid-19 salgını sonrası başlayan kriz ve kısıtlamalar, gayrimenkul yatırımcısı şirketlerinin yeni projeleri rafa kaldırmasına sebep oluyor. Alışveriş merkezi projelerinden vazgeçen bazı şirketler, konut inşaatına yöneldi.

rusya yeni boru hattı Haberi

rusya yeni boru hattı

Yunanistan'ın eski Ekonomi ve Maliye Bakanı Yannos Papantoniou, "Rusya'dan yeni boru hattı projesi, Kıbrıs sorunu ve Doğu Akdeniz gaz paylaşımı tartışmasının çözümü için altın fırsat" dedi.


Doğu Akdeniz doğalgazının paylaşımına ilişkin AA'ya değerlendirmede bulunan Papantoniou, Kıbrıs'ın siyasi statüsüne ilişkin 60 yıllık çözümsüzlüğün ancak doğalgaz gibi bulunduğunda hızlıca çıkarılması gereken bir kaynak sayesinde çözülebileceğini söyledi.


Papantoniou, ülkesinin "Mısır'ı bölgedeki gaz tartışmasına isteyerek sürükleyip sürüklemediği" sorusuna, "Mısır ve Yunanistan'ın tarih boyunca iyi ilişkileri oldu. Mısır, Doğu Akdeniz'in bir parçası, bu oyuna dahil olmaması neredeyse imkansızdı. Mısır'ın da konuda söz hakkı olmalı. Doğu Akdeniz'deki doğalgaz kaynakları paylaşımına ilişkin tüm soruların cevabı, Kıbrıs sorununun çözümünde" yanıtını verdi.


Rusya'nın Türkiye'den geçecek yeni boru hattı teklifine ilişkin Papantoniou, bu projenin, bir ayağının Türkiye, diğerinin Yunanistan olması dolayısıyla iki...