Sabancı Holding Çimsa

Sabancı Holding Çimsa

Mehmet Hacıkamiloğlu, Çimsa'nın yurtdışı yatırım planları ile ilgili olarak şu anda gelişmekte olan ülkelerdeki ekonomik ve siyasi durumun yatırım için doğru zamanlamaya işaret etmediğini belirtti...

Çimsa'nın cirosu yılın ilk yarısında 343.7 milyon TL oldu!

Çimsa, yılın ilk yarısında cirosunun 343.7 milyon TL, net kârının ise 54.4 milyon lira olduğunu açıkladı

Çimsa, şeffaflık ve güven bildirgesini imzaladı!

Sabancı Holding iştiraki Çimsa, yatırımcılarının yasal haklarını koruyabilmeleri ve şirketle ilgili sağlıklı bilgiye erişmelerin sağlanması amacıyla Entegre Raporlama Türkiye Ağı (ERTA) Yürütme Kurulu Üyeleri tarafından hazırlanan bildirgeye imza atıldı.

Çimsa ve Mersin Büyükşehir Belediyesi engellilere umut olmaya devam ediyor!

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, Engelliler Haftası kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle gerçekleşen kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile 2020 yılında da engelli bireylerin hayatına anlamlı ve özenli bir dokunuşta bulunuyor.

Akçansa, çimento sektörünün en yüksek ihracat rakamına ulaştı!

Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşu olan Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2019 yılı finansal sonuçlarını yayınladı. Akçansa, 3.7 milyon ton ihracat ile Türkiye çimento sektörünün tarihi olarak en yüksek ihracat rakamı oldu. 

Çimsa, Las Vegas’taki World of Concrete (WOC) Fuarı’na katıldı!

Sabancı Holding ortağı Çimsa, 4-7 Şubat arasında gerçekleşen Las Vegas’taki Uluslararası Yapı ve İnşaat Fuarı 2020 World of Concrete (WOC)’ya katıldı. Fuarda Amerika pazarında yoğun ilgi gören beyaz çimento ve özel ürünler tanıtıldı.

Ali Sabancı, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu!

Esas Holding yeni Yönetim Kurulu belirlendi. Ali Sabancı, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu...

Sabancı Holding Çimento Grubu Cement Day'de buluştu!

Sabancı Holding Çimento Grubu, Akçansa ve Çimsa ile temsil ettikleri çimento sektöründe bulunan vizyon ve misyonunu iş ortaklarıyla paylaşmak için bu yıl ilk kez “Cement Day” isimli bir toplantıda bir araya geldi.

Sabancı Holding çimento sektöründe 50 yılı geride bıraktı!

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı Sabancı Topluluğu’nun çimento sektöründe 50 yılı tamamlaması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Tamer Saka, Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği Başkanı oldu!

TÇMB Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevini üstlenmesi nedeniyle Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılan Nihat Özdemir’in yerine, Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Tamer Saka’yı görevlendirdi...

Çimsa'dan 869 milyon TL’lik ihracat!

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, 2018 yılında çimento sektöründe gerçekleştirdiği 869 milyon TL’lik ihracatla birinciliğe layık görüldü.

Mehmet Göçmen: Yabancı gelmezse cebe para girmez!

Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Göçmen, "Yabancı fonlar olmadığı takdirde Emlak Bankası'nı da kursanız, enerjiyle ilgili başka fonlar da oluştursanız cebinize bir para girmeyecek. Olmayan parayı hangi cebe koyarsanız koyun aynıdır" dedi.

Çimsa 2018 Entegre Faaliyet Raporu yayınlandı!

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa, 2018 Entegre Faaliyet Raporu’nda finansal değerlendirme ve yatırımlarına, kurumsal sorumluluk politikalarına yer verdi.

Çimsa, İspanya'daki Bunol'un satın alma sözleşmesini imzaladı!

Sabancı Holding iştirakleri arasında yer alan Çimsa, İspanya’daki beyaz çimento fabrikası Bunol’u 180 milyon dolar bedelle satın alınması konusunda anlaşmaya vararak satın alım sözleşmesi imzaladı.

Sabancı Holding çimento devini satın aldı!

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa'nın satın almak için görüşmeler yaptığı Meksikalı Cemex Espana S.A.'nın sahip olduğu Bunol Beyaz Çimento Fabrikası için imzalar atıldı. 

Sabancı Holding Çimsa

Sabancı Holding Çimsa Sabancı Holding Çimsa

ÇİMSA Genel Müdürü Mehmet Hacıkamiloğlu, çimento sektöründe bu yıl yüzde 11 civarı gerçekleşmesi beklenen büyümenin 2014'te düşeceğini açıkladı. 


Sabancı Holding'in çimento alanındaki iştiraki olan Çimsa'nın değerlendirme toplantısında konuşan Hacıkamiloğlu, "2013'te kentsel dönüşüm, büyük altyapı ve üstyapı projeleri çimento tüketiminde artış sağladı. Özellikle ilk çeyrekte uygun mevsim koşullarıyla çok yüksek büyüme yakalandı. Eylül itibarıyla yüzde 11 olan sektör büyümesinin 2013 tamamında da buna paralel olmasını bekliyoruz. Ancak 2014'te Türkiye ekonomisinde büyüme yavaşlayacak. 2013'teki baz etkisi de dikkate alındığında büyüme yüzde 5-6 seviyesinde gerçekleşebilir." Çift haneli büyüyecek Hacıkamiloğlu, 2014'te Çimsa özelinde beyaz çimento gibi özel ve kâr marjı daha yüksek ürünlere yönelmenin yanı sıra; ABD başta olmak üzere alternatif pazarlara daha fazla ağırlık vererek sektörün üzerinde, çift basamaklı bir büyüme hedeflediklerini söyledi....