Sakaryaya yapılacak yeni hal alanı birinci dereceden tarım arazisi mi

Sakaryaya yapılacak yeni hal alanı birinci dereceden tarım arazisi mi

Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu Arifiye Kirazca Mahallesi’ne yapılması planlanan sebze ve meyve hali arazisinin 1. Dereceden tarım arazisi olduğunu ileri sürdü.

Uzunköprü'de yeni devlet hastanesi meclis gündeminde!

Edirne'nin Uzunköprü ilçesine yapılacak yeni devlet hastanesi meclis gündemine taşındı. CHP'li Gaytancıoğlu, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Trabzon'daki yeni otogar binasında 'dere yatağı' iddiası!

Trabzon’da yapılacak yeni terminal binasının dere yatağında bulunduğu ve bu projeden vazgeçilmemesi durumunda yeni bir felakete yol açılacağı ileri sürüldü. 

Elazığ'da inşa edilecek yeni konutlar için zemin etüt çalışmaları yapılıyor!

Merkezi Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin meydana geldiği Elazığ'da yıkımı tamamlanan ağır hasarlı binaların yerine yapılacak yeni konutlar için zemin etüt çalışmaları yapılıyor.

19 Mayıs Stadyumu'nun yerine yapılacak yeni stadyum mecliste!

Yıkılan 19 Mayıs Stadyumu'nun yerine yapılması planlanan yeni stadyum meclis gündemine taşındı. İYİ Parti'li Oral, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Konya’ya yeni 1000 adet TOKİ konutu geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Çok ciddi başvurular aldık. 20 kat talep geldi. Konya'da 1000 konut için yeni talep toplamaya başlayacağız” diyerek, Konya’da yapılacak yeni Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konutları müjdesini verdi…

Mükemmel Sarımsakçı'dan ABD'de 230 milyon dolarlık yeni gökdelen projesi!

Mükemmel Sarımsakçı’nın kurucusu ve CEO'su olduğu Alterra Worldwide, Amerika’nın San Jose şehrindeki tarihi Woolworth binasının yerine yapılacak yeni projesi için yapı ruhsatını aldı.

Yeni müteahhide metrekare sınırı geliyor!

Geçtiğimiz aylarda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Önüne gelen inşaat yapamayacak” açıklamasıyla yapılacak yeni düzenlemenin sinyalini vermişti. Düzenleme ile yeni müteahhide metrekare sınırı geliyor, müteahhitler 9 sınıfa ayrılıyor...

Yeni havalimanına yakın 12 konut projesi!

29 Ekim günü resmi açılışı yapılacak yeni havalimanında hazırlıklar devam ediyor. İstanbul'un Karadeniz olarak nitelendirilen bölgesine inşa edilen proje lokasyonuyla ön plana çıkıyor. Peki Yeni havalimanına yakın konut projeleri neler?

Yenikapı’ya yeni liman yapılıyor!

Milliyet köşe yazarlarından Güngör Uras, bugünkü yazısında Yenikapı'ya yapılacak yeni limanı yazdı..

Veraset ve intikal işlemlerine yapılacak yeni düzenlemeler mecliste!

Veraset ve intikal işlemlerinin kolaylaştırılması için yapılacak işlemlere ilişkin soru önergesi hazırlandı. CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, konuyu meclis gündemine taşıdı..

Ankara'da yapılacak yeni stat TBMM'de konu oldu!

Bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Ankara'da uluslararası standartlara uygun olarak yapılacak yeni stat projesini meclis gündemine taşıdı..

Yaylalardaki kaçak yapılara yeni planlama geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yaylalardaki kaçak yapıları önlemeye ilişkin yapılacak yeni planlama çalışmalarının başladığını açıkladı..

Yenişehir Belediyesi tarafından yapılacak yeni lojmanın temeli atıldı!

Kırsal mahallelere yaptığı hizmetlere devam eden Yenişehir Belediyesi, yeni bir lojman inşa ediyor. Lojmanın temel atma töreni gerçekleşti..

Sakaryaya yapılacak yeni hal alanı birinci dereceden tarım arazisi mi

Sakaryaya yapılacak yeni hal alanı birinci dereceden tarım arazisi mi Sakaryaya yapılacak yeni hal alanı birinci dereceden tarım arazisi mi

ANLAYAMIYORUM

Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Arifiye Kirazca Mahallesi’nde sebze ve meyve hali yapılması planlanan arazinin 1. dereceden tarım arazisi olduğunu ileri sürdü. Başkan Hamdi Şenoğlu, “Bu halde 80 tane dükkân olacakmış, 60’ı mevcut esnafa, 16’sı da Patates Hali esnafına verilecekmiş. Kalan 4 dükkân da birliklere ayrılmış. Ben bu halin 1. dereceden tarım arazisi olan bir araziye yapılmasını anlayamıyorum” dedi.

ALANCUMA UYGUN

Yeni yapılacak halin bölge hali yapılmak istenmesine dikkat çeken Şenoğlu, “Madem bu hali bölge hali yapmak istiyorsunuz, o zaman halin en az iki kat daha büyük olması gerekiyor. Alancuma Mahallesi’nde o kadar ikinci dereceden tarım arazisi var, oraya yapılabilir. Ben bu kararı alanları vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum. Bu karara onay veren bütün meclis üyelerini de tek tek kutluyorum” ifadelerini...