sancaklar camii ödülü

sancaklar camii ödülü

Emre Arolat'ın tasarladığı Sancaklar Camisi, Singapur’da düzenlenen Dünya Mimarlık Festivali'nde, bu yıl dini yapılar kategorisinde birincilik ödülü aldı. Arolat, Antakya Müze Otel ve Abdullah Gül Üniversitesi Sümer Kampüsü projeleriyle ödüller kazanmıştı

Büyükçekmece Mimarsinan İbrahim Sancak Camii ne zaman açılacak?

Sancaklar ailesi ve Büyükçekmece Belediyesi işbirliği ile yapımı devam eden Mimarsinan İbrahim Sancak Camii Kurban Bayramı'nda ibadete açılacak.

Sancaklar Camii Dünya Mimarlık Festivali'nde 1. oldu!

Hz. Muhamed'e ilk vahyin geldiği, Mekke'de bulunan Hira mağarasından esinlenerek inşa edilen Büyükçekmece'deki Sancaklar Camisi, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Sancaklar Camii en iyi tasarlanmış 15 bina arasında!

Dünyanın en önemli tasarım kültürü merkezlerinden London Design Museum, yılın en iyi mimari tasarımlarını seçti. Yılın en iyi tasarlanmış 15 binası arasında, Emre Arolat’ın çizdiği Sancaklar Camii de var. Kazanan Haziran’da açıklanacak...

Sancaklar Camii 2015'in en iyi tasarım adayları arasında!

Londra Tasarım Müzesi’nin düzenlediği Yılın En İyi Tasarım Yarışması’nın 20 adayı arasında İstanbul’da bulunan Sancaklar Camii yer aldı..

Sancaklar Camii 2015'in en iyi tasarımına aday!

2015 yılının en iyi tasarımlarının belirleneceği yarışmanın adayları arasında Türk mimar Emre Arolat’ın tasarladığı Sancaklar Cami de bulunuyor.

Sancaklar Camii belgesel oldu!

Mimarlık ve tasarım alanında faaliyet gösteren yaratıcı medya prodüksiyon ekibi SGMStudio, EAA – Emre Arolat Architects tasarımı Sancaklar Camii için bir kısa belgesel filme imza attı.

Sancaklar Camii belgeseli Prag Mimarlık Haftası'nda gösterildi!

Mimarlık ve tasarım alanında faaliyet gösteren medya prodüksiyon ekibi SGMStudio, EAA - Emre Arolat Architects, Buyükçekmece'deki Sancaklar Camii için bir kısa belgesel filme imza attı.

SGMStudio, Sancaklar Camii kısa belgesel filmine imza attı!

Mimarlık ve tasarım alanında faaliyet gösteren yaratıcı medya prodüksiyon ekibi SGMStudio, EAA – Emre Arolat Architects tasarımı Sancaklar Camii için bir kısa belgesel filme imza attı...

SGMSTUDİO Sancaklar Camii'nin dört mevsimini filmleştirdi!

Mimarlık ve tasarım alanında faaliyet gösteren yaratıcı medya prodüksiyon ekibi SGMStudio, EAA – Emre Arolat Architects tasarımı Sancaklar Camii için bir kısa belgesel filme imza attı.

Sancaklar Camii yol tarifi!

Sancaklar Camii yol tarifi nasıldır? Sancaklar Camii nerede? Sancaklar Camii'ne nasıl gidilir? Sancaklar Camisi yol tarifi nedir? Sancaklar Camii adresi nedir? Sancaklar Camii Büyükçekmece Toskana Vadisi adresi nasıl? İşte Sancaklar Camii yol tarifi!

Sancaklar Camii'ne nasıl gidilir?

Sancaklar Camii nerede? Sancaklar Camisi nerede açıldı? Sancaklar Camisine nasıl gidilir? Sancaklar Camii yol tarifi nasıldır? Sancaklar Camii İstanbul Büyükçekmece Toskana Vadisi'nde nerede? İşte Sancaklar Camii'ne nasıl gidilir? sorusunun cevabı...

Sancaklar Camii Büyükçekmece adres bilgisi!

Sancaklar Camii nerede? Sancaklar Camii açıldı mı? Mimar Emre Arolat'ın tasarladığı ödüllü Sancaklar Camii nerede açıldı? Sancaklar Camii Büyükçekmece Toskana Vadisi adresi nedir? İşte Sancaklar Camii Büyükçekmece adres bilgisi!

Sancaklar Camii Büyükçekmece'de nerede?

Sancaklar Camii nerede? Sancaklar Camii Büyükçekmece adresi nedir? Sancaklar Camii Büyükçekmece Toskana Vadisi'ne nasıl gidilir? Sancaklar Camii Büyükçekmece'de nerede? İşte tüm bu sorulara cevap veren haberimiz...

sancaklar camii ödülü

sancaklar camii ödülü sancaklar camii ödülü


Singapur’da düzenlenen Dünya Mimarlık Festivali'nde, bu yıl dini yapılar kategorisinde birincilik ödülü alan Sancaklar Camisi için seçici kurul, ışık ve maddenin en saf şekilde ortaya konduğu bu yapının iç mekanında hissedilen sükunet ve arınmışlık duygularından çok etkilendiklerini vurguladı. Mihrap duvarından sızan ve gün içinde sürekli değişkenlik gösteren doğal ışık ve kullanılan malzemelerin doğallığı övgüye değer bulundu. 

Sancaklar Camisi projesi, EAA-Emre Arolat Architects tarafından, biçim ve simgelere dayalı güncel mimari yönelimlerin aksine, sadece dinsel bir mekanın özüne odaklanarak tasarlandı. Bildik cami tipolojilerine referans veren tasarım vurgusundan olabildiğince uzak duran, kısırlaştırıcı kültürel yüklerden arınmış, neredeyse ilksel bir iç dünya yaratımı fikriyle yola çıkılan projede; yapının içinde yer aldığı çevre ile hemhal olmak üzere, bulunduğu arazinin eğiminde kaybolması, sanki hep o yerde imiş...