Sarıyayla Karakolu

Sarıyayla Karakolu

Türkiye'nin dört bir yanındaki toplam 125 birlik karakolu yeniden inşa edilecek

Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının ruhsatı onaylandı!

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, yeni inşa edilecek Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Selimpaşa Polis Karakolu hizmet binalarının ruhsatını onayladı.

Fatih'teki tarihi kapı karakolu yıkılıyor!

Fatih’teki Mevlanakapı’nın girişine Sultan 2’nci Mahmud döneminde yaptırılan kapı karakolunun yıkımı için çalışmalara başlandı.

Silivri’ye kurşun geçirmez jandarma karakolu yapılacak!

İstanbul Valiliği, Silivri'ye kurşun geçirmez jandarma karakolu yaptırmak için ihale açtı. Yaklaşık 12 bin metrekarelik alan üzerine kurulacak kompleks içinde yer alacak olan jandarma karakolu kurşun geçirmeyecek şekilde inşa edilecek. 

‘Cibali Karakolu’ polis müzesi olacak!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, uzun zamandır metruk durumda bulunan üç katlı tarihi binayı polis müzesi yapmak için Vakıflar Genel Müdürlüğü ile temas haline geçti.

Batman İtfaiye Müdürlüğü binasının inşaatı tamamlandı!

Batman Huzur Mahallesi 10 Nisan Polis Karakolu bitişiğinde yaklaşık 600 metrekare alan üzerine inşa edilen İtfaiye Müdürlüğü binası tamamlandı.

Burdur 100.Yıl Karakolu taşınıyor!

Burdur Bozkurt Mahallesi (Deprem Evleri)’nde kentsel dönüşüm projesi ile TOKİ konutları yapılması kararının ardından, 100.Yıl Karakolu'nun taşınmasına karar verildi.

Adana’da şaşırtan ilan! Milli Emlak'tan satılık karakol!

Milli Emlak Müdürlüğü, Adana'nın ilk polis karakollarından biri olan Hacı Bayram Karakolu'nu satışa çıkardı. Adana'nın en eski karakolu olan binanın ihalesi ise 26 Kasım'da düzenlenecek.

İzmit Kuruçeşme Polis Karakolu yeniden açılıyor!

Kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam eden İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan Kuruçeşme Polis Karakolu’nun Cuma günü tekrar açılacağını açıkladı.

Tarihi Eyüpsultan Karakolu restore edildi!

Yüzlerce tarihi karakol içerisinde ayakta kalmayı başaran bu karakollardan biri olan Tarihi Eyüpsultan Karakolu restore ediliyor.

Altındağ'da yeni polis karakolu binası inşa ediliyor!

Ankara Altındağ Belediyesi tarafından önemli bir yatırım daha hayata geçiriliyor. Belediye, Zübeyde Hanım Mahallesi’nde polis karakolu inşa ediyor.

Pendik Esenyalı Karakolu yeniden inşa edilecek!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Pendik Belediyesi, Doğu Mahallesi’nde yapımını tamamladığı Şehit Polis Adil Gözalıcı Karakol binasının ardından Esenyalı Mahallesi’nde yer alan karakol binasını da baştan aşağı yeniliyor.

Osmangazi Çarşı Karakolu hizmete açıldı!

Osmangazi Belediyesi tarafından yürütülen düzenleme çalışmalarının ardından Fomara’daki eski İl Emniyet Müdürlüğü binasının giriş katına taşınan Çarşı Polis Karakolu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katıldığı törenle açıldı

Gaziantep Düztepe Karakolu'nun inşaatı tamamlandı!

Gaziantep Düztepe Çamlık Parkı'nın yanındaki Düztepe Karakolu yeni yerine taşınıyor. Yeni hizmet binası Çamlık Parkı'nın içinde yükseliyor.

Sarıyayla Karakolu

Sarıyayla Karakolu Sarıyayla Karakolu

TOKİ, Jandarma Genel Komutanlığı ile İçişleri Bakanlığı için, Batman, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak'ta 25, Genelkurmay Başkanlığı, Milli Savunma Bakanlığı için de Hatay'da 18 adet olmak üzere 2008'de başlatılan 43 karakolun inşaatını tamamladı. Sırada Tunceli'deki Sarıyayla Karakolu'na benzer birlik karakollarını yenileme çalışmaları var. Türkiye'nin dört bir yanındaki toplam 125 birlik karakolu yeniden inşa edilecek. Bugüne kadar 187 milyon TL harcanan yenileme kapsamında başta 17 askerin şehit olduğu Aktütün Karakolu olmak üzere 43 karakol 80 cm'lik zırhla kaplanarak her türlü roket saldırısına karşı korunaklı hale getirildi. Karakolların etrafına hareket sensörleri yerleştirildi, termal kamera sayısı arttı. Karakollara, personelin dışarı çıkmadan 15 gün boyunca yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılayabileceği depolar yapıldı.
Sabah/Ceyda...