seçim sonrası olumlu beklenti

seçim sonrası olumlu beklenti

Son birkaç haftadır Amerika'daki mortgage krizine bağlı olarak dünya piyasalarında yaşanan global dalgalanma, Türkiye'de ev almak isteyenleri üzecek gibi görünüyor. Çünkü bankalar dış dalganın etkisiyle artan maliyetlerini faiz artışı olarak tüketiciye ya

Seçim sonrası hangi bankalar konut kredi faizlerini düşürdü?

Kamu bankalarının da içinde olduğu sekiz banka son iki haftada konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı. Seçim sonrası hangi bankalar konut kredisi faiz oranlarını düşürdü?

Seçim sonrası konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Bankaların konut kredisi faiz oranları seçim sonrasında ne oldu? Kamu bankalarının faizleri yükseldi mi?

Nef’ten seçim sonrası 47 milyon TL tutarında satış!

2017 yılında yaklaşık 2 bin adetlik konut satışı ve 1,5 milyar liralık ciro elde eden Nef seçim sonrasında sadece iki günde 70 daire sattı...

Seçim sonrası gayrimenkul sektörünü neler bekliyor?

PropertyTR Genel Müdürü Yusuf Boz, 24 Haziran seçimleri sonrası gayrimenkul sektörünü neler beklediğini açıkladı. İşte, PropertyTR Genel Müdürü Yusuf Boz'un seçim değerlendirmesi... 

Müteahhitler seçim öncesi sektör için somut adımlar bekliyor!

İMKON Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, inşaat sektörünün sorunlarına seçim öncesi somut adımlar beklediklerini açıkladı. 

CHP'nin seçim vaatleri! Kira stopajı kalkacak!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 24 Haziran seçimleri için seçim bildirgesini açıkladı. İşte CHP'nin seçim vaatleri;

Erken seçim Kanal İstanbul'u nasıl etkileyecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçim tarihini açıkladı. Seçimler 24 Haziran'da yapılacak. Peki mega projeler erken seçimden nasıl etkilenecek?

Gayrimenkul sektörü erken seçim için ne diyor?

KONUTDER Başkanı Elmas, GYODER Başkanı Yetgin ve TMB Başkanı Yenigün erken seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Peki gayrimenkul sektörü erken seçim için ne diyor?

Altan Elmas'tan erken seçim yorumu!

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, erken seçim kararını değerlendirdi. Elmas, "Belirsizliği ortan kaldıracağı için erken seçim son derece yerinde bir karar. Ülkemize, milletimize hayırlı olacağına inanıyoruz" dedi.

Feyzullah Yetgin'den erken seçim değerlendirmesi!

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin, "Cumhurbaşkanımız Erdoğan tarafından açıklanan erken seçim kararının tüm milletimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyoruz." dedi..

Mithat Yenigün'den seçim kararı açıklaması!

TMB Başkanı Mithat Yenigün, "Seçim kararı, iş dünyası için yılın ikinci yarısının kazanılması anlamına gelmektedir" dedi.

Erken seçim kararı gayrimenkul sektörünü nasıl etkiler?

Erken seçim parlamentoda çoğunluğa sahip siyasi partilere tanınan bir imtiyaz olarak belirtiliyor. Peki, erken seçim kararı gayrimenkul sektörünü nasıl etkiler?

2018 yılı seçim öncesi hazırlık yılı olacak!

2018 yılı seçim öncesi hazırlık yılı olacak. Seçim öncesi hazırlık yılı olması ile yatırımlar artacak ve inşaat sektörü hareketlenecek

seçim sonrası olumlu beklenti Haberi

seçim sonrası olumlu beklenti


Konut kredi faizlerinin yüzde 1.3'lerden 1.40-1.45 bandına yükselmesi beklenirken, bankacılar faiz artışının kaçınılmaz olduğunu söylüyor.


Global piyasalar ve Türkiye'yi etkisi altına alan Amerika'daki mortgage krizi, Türkiye'de konut alma planları yapan yatırımcıları da üzecek gibi görünüyor. Çünkü bankalar dış dalganın etkisiyle artan maliyetlerini faiz artışı olarak tüketiciye yansıtmak için çalışmalar yapıyor. Piyasa faizlerini 1 hafta kadar daha takip etmeyi planlayan bankalar, önümüzdeki haftadan itibaren faiz silahını çekecek gibi görünüyor. Bu durumda konut kredi faizlerinin yüzde 1.45-1.40 bandına yükselmesi beklenirken, bankacılara, "Yurtdışının Türkiye'yi de içine aldığı giderek derinleşen sorun nedeniyle maliyetler arttı. Faiz artışı kaçınılmaz" dedi.