29 / 06 / 2022

Şehir hastaneleri kirası

Şehir hastaneleri kirası

Şehir hastaneleri için ödenen kira ve hizmet bedelleri meclis gündemine taşındı. CHP'li Şahin, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Şehir hastanelerine 14 milyar lira kira ödenecek!

CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal, bu yıl yapımı tamamlanan şehir hastaneleri için 14 milyar lira kira ödeneceğini, bu rakamın 2021’de 16 milyar 670 milyon liraya ulaşacağını söyledi.

Şehir hastanelerine 30 milyar dolar kira!

Kalkınma Bakanlığı, kamu- özel sektör ortaklığı ile hayata geçirilen 18 sağlık kurumu için 30 milyar dolar kira ödeneceğini açıkladı.

Şehir hastanelerinin kirası döner sermaye ile ödenecek!

Yükleniciler, proje kapsamında kampüsleri ve hastane binalarını inşa edecek ve 25 yıl süreyle uygun biçimde kullanımı konusunda sorumlu olacak. Şehir hastanelerinin kirası bütçe ve döner sermaye ile ödenecek...

2022 bütçesinde şehir hastaneleri için 14.1 milyar TL kira ödeneği ayrıldı!

2022 yılı bütçesinde sağlık için ayrılan kaynakta en büyük payın sahibi şehir hastaneleri oldu. Şehir hastanelerinin kiraları için 14 milyar 91 milyon 904 bin TL ödeme yapılacak. 

Şanlıurfa Şehir Hastanesi'nin inşaatında son durum ne?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 25 Mayıs 2015’te “Şehir hastaneleri benim aşkımdır, sevdamdır” diyerek temelini attığı Şanlıurfa Şehir Hastanesi’nin inşaatında son durum ne?

Türkiye'deki şehir hastaneleri Rusya'ya ilham oldu!

Koronavirüs salgınında başarılı hizmet veren şehir hastaneleri Rusya'nın dikkatini çekti. Moskova'da 1600 yataklı şehir hastanesi inşa edecek olan Rusya inşaatta Türkiye'yi örnek alacak. 

Fikret Şahin'den şehir hastaneleri açıklaması!

Şehir hastaneleri, bütçeleriyle ve kira bedelleriyle tartışılıyor. CHP, şehir hastanelerini Anayasa Mahkemesi'ne taşıyacak. CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, sağlık hastanelerine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Rönesans Holding'ten şehir hastaneleri açıklaması!

Rönesans İşletme Hizmetleri şirketi; Adana, Bursa, Elazığ, Yozgat ve İstanbul Başakşehir şehir hastanelerinin işletmesinin Danimarkalı ISS şirketine satılması ile ilgili açıklama yaptı. 

Şehir hastaneleri için yapılan kira ödemeleri artık açıklanmayacak mı?

Müteahhitlerin işlettiği şehir hastanelerine kira ve hizmet bedeli adı altında dolar üzerinden yapılan ödemeler artık halka duyurulmayacak.

Şehir hastaneleri için 2020'de 8.7 milyar TL kira ve hizmet bedeli ödendi!

Sağlık Bakanlığı, şehir hastaneleri için 2020’de müteahhitlik şirketlerine 8,7 milyar TL kira ve hizmet bedeli ödedi.

Şehir hastaneleri için üstlenici firmalarla imzalanan sözleşmelerin içeriği mecliste!

Şehir hastaneleri için üstlenici firmalarla imzalanan sözleşmelerin içeriği ve Tekirdağ'da bulunan şehir hastanesiyle ilgili bazı veriler meclis gündemine taşındı. CHP'li Yüceer, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Ankara'da şehir hastaneleri nedeniyle kapatılan hastaneler TBMM'de!

Ankara'da açılan ve açılması planlanan şehir hastaneleri nedeniyle kapatılan hastaneler meclis gündemine taşındı. CHP'li Yeşil, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Şehir hastaneleri için 2020’de 5.5 milyar TL kira ödendi!

Sağlık Bakanlığı, 2020'ye ilişkin mali tablolarını yayımladı. Buna göre, bakanlık, şehir hastanelerine 2020'de 5 milyar 516 milyon TL kira ödedi.

Eskişehir'de Kızılay kirasını ödeyemeyen esnafı icraya verdi!

Kızılay, Eskişehir'de kiracısı olan esnafa icra gönderdi. Kovid-19 sslgını sebebiyle iflasın eşiğine gelen kebapçı Ömer Kaya'ya kirasını ödeyemediği için icra yolladı. Kaya, "Saat 15.00'e kadar bir çay satıp, 1 TL kazandım. İntihar edeceğim" dedi.

Şehir hastaneleri için yapılan sözleşmeler TBMM gündeminde!

Şehir hastaneleri için yapılan sözleşmeler meclis gündemine taşındı. CHP'li Ünsal, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Şehir hastaneleri için yapılan sözleşmeler meclis gündeminde!

Şehir hastaneleri için yapılan sözleşmeler meclis gündemine taşındı. CHP'li Ünsal, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Şehir hastaneleri kirası Haberi

Şehir hastaneleri kirası

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, şehir hastaneleri için ödenen kira ve hizmet bedellerine ilişkin soru önergesi hazırladı. Şahin, sorusunun Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

CHP'li Şahin, ''Şehir Hastanelerinin hizmete açılmasının ardından, özellikle bu hastanelerin kira ve hizmet bedelleri kamuoyunda ciddi tartışmalara neden olmuştur. Sağlık Bakanlığımın merkezi yönetim bütçesinde ” Yap-Kirala-Devret Modeli ile Yaptırılan Hastanelerin Kira Bedelleri ve Hizmet Bedelleri” olarak bulunan iki farklı gider kaleminde her yıl ciddi artışlar gözlenmektedir. 2020 yılı Sağlık Bakanlığı Merkezi Bütçesi 58 milyon 875 bin 829 Türk Lirası olarak belirlenmiş; şehir hastanelerinin ” kira ve hizmet bedelleri” için 2019 yılında 6 milyon 150 bin Türk Lirası ayrılmışken, 2020 yılı için bu miktar 10 milyon 414 bin 919 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. 2020...