Selahattin Varan

Selahattin Varan

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, İzmir Karaburun açıklarında meydana gelen depremin ardından, yapıların depreme karşı güvenli hale getirilmesi gerektiğine dikkat çekti...

İzmir'de denizin kaçak olarak doldurulması ile ilgili soruşturma başlatıldı!

Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndaki taşıt alt geçidi inşaatında gerekli yasal onay alınmadan denizi dolduran sorumlular hakkında 3621 sayılı kıyı kanununa muhalefetten işlem yapılacağı bildirildi.

Selahattin Varan: İzmir'deki kentsel dönüşüm hızlanmalı!

Çevre ve Şehircilik izmir İl Müdürü Selahattin Varan, İzmir'de 1 milyon 400 bin birim konut ve işyerinin yıkılması gerektiğini söyleyerek, "Deprem yıkmadan biz yıkalım" dedi.

Selahattin Varan: İzmir'de kentsel dönüşüm kaçınılmaz!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, kentteki binaların yaş ortalamasının 25'in üzerinde seyretmesi ve kaçak yapıların fazla olmasından dolayı, "Kentsel dönüşüm kaçınılmaz" diye konuştu.

İzmir'de 1 milyon konut dönüşecek!

İzmir Çevre ve Şehircilik İL Müdürü Selehattin Varan: "İzmir'de 1 milyonun üzerinde konutun hemen dönüşmesi gerektiği görülmektedir. Kentsel dönüşümde çok ciddi bir ameliyat masasına yatırılması lazım" dedi.

İzmir'de 1 milyon konut riskli bulundu!

Şehrin Geleceği, Geleceğin Şehri Kentsel Dönüşüm Kongresi 'nde konuşan İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Varan, İzmir'de 1 milyonun üzerinde konutun acilen dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.

İzmir'de 1 milyon konutun hemen dönüşmesi gerekiyor!

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Varan: "İzmir'de 1 milyonun üzerinde konutun hemen dönüşmesi gerektiği görülmektedir. Kentsel dönüşümde çok ciddi bir ameliyat masasına yatırılması lazım" dedi.

İzmir kentsel dönüşümle değer kazanacak!

Müteahhitler Federasyonu ( MÜFED ) Başkanı Necip Nasır, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan 'ı makamında ziyaret etti; toplantıya kentsel dönüşüm konusu damgasını vurdu.

İzmir'deki yapı stoğunun yüzde 40'ı riskli!

İzmir'de Avrupa'dan gelen yapı denetim kurulu üyelerinin katılımıyla düzenlenen kentsel dönüşüm toplantısında, Türkiye'deki 19 milyon binanın sadece 5 milyonunun sağlıklı olduğu, İzmir'deki yapı stoğunun yüzde 40'ının riskli olduğu açıklandı...

İmar barışına en çok başvuru İzmir'den geldi!

İmar Barışı’nda Türkiye’nin en fazla başvuru yapılan kenti İzmir oldu. Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü Selahattin Varan, “İzmir’deki başvurulardan devletin kasasına 1 milyar 25 milyon lira para girdi” dedi.

MÜSİAD İzmir'den imar barışı toplantısı!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, “imar barışı” toplantısı düzenledi. İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, sektör temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

Selahattin Varan mahalle mahalle gezip imar barışını anlatıyor!

İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürü Selahattin Varan, 10 günde 150’nin üzerindeki toplantıyla, imar barışını anlatıyor. 

İTO’da imar barışı masası kurulacak!

Çevre Şehircilik İzmir İl Müdürü Selahattin Varan, 80 bin üyesi olan İzmir Ticaret Odası’nda (İTO) imar barışı için işlemlerin yapılabileceği masa kuracaklarını açıkladı.

Selahattin Varan: İmar Barışı tarihi bir fırsat!

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, İmar Barışı ile ilgili merak edilenleri anlattı. Varan, Yapı Kayıt Belgesi alan binalar için yıkılma endişesinin son bulacağını açıkladı. 

İzmir'de 1 milyon 500 bin konut dönüştürülecek!

İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, İzmir'deki yaklaşık 2 milyon 500 binlik yapı stokunun 1 milyon 500 bininin dönüşüme tabi tutulacağını açıkladı. 

İzmir'de 45 milyon metrekarelik alan dönüşecek!

Tüm Yönleriyle Yalıtım Semineri'ne katılan İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, "İzmir’de yaklaşık 4 bin 500 hektar, yani 45 milyon metrekarelik alanda dönüşüm yapılacak." dedi.

İzmir'deki binaların yüzde 65'i depreme dayanıksız!

Çevre Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, İzmir'deki konutların yüzde 65'inin depreme dayanıksız olduğunu açıkladı.

Selahattin Varan: İzmir'de kentsel dönüşüm acil olmalı!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, İzmir Karaburun açıklarında meydana gelen depremin ardından, yapıların depreme karşı güvenli hale getirilmesi gerektiğine dikkat çekti...

İzmir'de 16 bin kişinin kirası devletten!

Çevre Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, kentsel dönüşüm yasasıyla bugüne kadar 9 bine yakın binanın yıkıldığının belirtti.

İzmir'deki konutların yüzde 65'i riskli!

Çevre Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, İzmir'deki konutların yüzde 65'inin depreme dayanıksız olduğunu söyledi.

İzmir Karabağlar'da dönüşüm başlıyor!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, İzmir'in kentsel dönüşüm konusunda uzun süredir bir aşama kaydedemediği algısının, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin ziyaretiyle olumlu yönde değiştiğini söyledi.

İzmir'in kent sorunları Ankara'ya taşındı!

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan başkanlığında Ankara'ya giden kurum temsilcileri Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile üç saatlik toplantı yaptı...

Selahattin Varan Haberi

Selahattin Varan


Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selahattin Varan, 12 Haziran'da İzmir Karaburun açıklarında meydana gelen depremin ardından, kentsel dönüşümün gerekliliğine dikkat çekti.


İzmir'de yapıların depreme karşı güvenli hale getirilmesi gerektiğini ifade eden Varan, yerel yönetimlere de çok görev düştüğünü belirtti.  "Kentsel dönüşüm projeleri, İzmir gibi öncelikle büyük kentlerimiz olmak üzere acil gerekliliktir" dedi.Milliyet...