sınıfta kalan kentler

sınıfta kalan kentler

AB Komisyonu'nun 'Avrupa'nın Kentlerinde Yaşam Kalitesi' araştırmasına göre insanların kendilerini en az güvende hissettikleri kent İstanbul çıktı.

Miras kalan tarla kime devredilir?

6537 sayılı Toprak Koruma Kanunu gereğince, mirasa konu tarımsal arazi ve yeter gelirli tarımsal arazilerde mülkiyetin devri esas oluyor. Peki, miras kalan tarla kime devredilir?

Mesut Akgül: Mamak, marka kentler arasına girecek!

KENTSEL dönüşümde olduğu kadar sosyal dönüşümde de marka atılımlar gerçekleştirdiklerini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Mamak'ı marka kentler arasına sokma hedefiyle yola çıkarak emin adımlarla ilerliyoruz.

Beşiktaş Belediyesi, Dünya Akıllı Kentler Zirvesi’nde!

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ve belediye meclis üyeleri ve muhtarlardan oluşan bir heyet, 18 – 20 Kasım tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen Dünya Akıllı Kentler Fuarına katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği’nden dördüncü ödülünü aldı!

Tarihi Kentler Birliği’nin ödül gerekçesinde, “İzmir Büyükşehir Belediyesi, kente bütünsel bir bakış açısı ve sahip olduğu mirasa layık bir bilinç seviyesi sergilemesi nedeniyle bu ödüle layık görülmüştür” ifadelerine yer verildi.

Eskişehir Odunpazarı Projesi'ne Tarihi Kentler Birliği'nden ödül geldi!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Odunpazarı Bölgesi’nde yapım çalışmaları devam eden “Büyükşehir Belediyesi Tarihi Odunpazarı Bölgesi Kentsel-Turistik Gelişim Projesi” Tarihi Kentler Birliği tarafından proje ödülüne layık görüldü.

Akdeniz Kentler Birliği İzmir'de toplandı!

Akdeniz Kentler Birliği Başkanı Mohamed İdaomar ve İspanya Barselona Metropolitan Alanı Başkan Yardımcısı Jordi Portebella I Calvete, izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte bir basın toplantısı düzenlendi.

Burak Karaca: Kentsel dönüşümün amacı yaşanabilir kentler elde etmek olmalı!

Evrenol Architects ortaklarından Mimar Burak Karaca; “İstanbul’da kentsel dönüşüm acil bir zorunluluk. Ancak kentsel dönüşüm sürecinde esas amaç kaliteli ve yaşanabilir kentler elde etmek olmalı” dedi.

Soma için hazırlanan Akıllı Kentler projesine AB desteği!

Manisa'nın Soma ilçesi için hazırlanan "Akıllı Kentler" projesi, Avrupa Birliği (AB) Araştırma, Geliştirme ve Yenilik Çerçeve Programları kapsamında Türkiye'nin en yüksek fon miktarını almaya hak kazanan projesi oldu.

Miras kalan tarla satışı!

4 Kasım 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yapılan bir yönetmelik değişikliği ile miras kalan tarla satışı nasıl olacak? İşte ayırma ve birleştirmeler hakkında yönetmelik değişiklikleri..

Miras kalan tarlanın paylaşımı nasıl olacak?

15 Mayıs 2014 tarihinde yapılan düzenlemelere göre, miras kalan tarlalarda mülkiyetin devri esas oluyor. Ancak 4 Kasım 2014 tarihinde yapılan değişikliklere göre, miras kalan tarlanın paylaşımı nasıl olacak?

Soma Akıllı Kentler projesine AB'den 8 milyon Euro'luk destek!

Manisa'nın Soma ilçesi için hazırlanan "Akıllı Kentler" projesi, Avrupa Birliği Araştırma, Geliştirme ve Yenilik Çerçeve Programları kapsamında Türkiye'nin en yüksek fon miktarını almaya hak kazanan projesi oldu

Soma'nın Akıllı Kentler projesinde AB'den 8 milyon Euro'luk destek!

Manisa'nın Soma ilçesi için hazırlanan "Akıllı Kentler" projesi, Avrupa Birliği Araştırma, Geliştirme ve Yenilik Çerçeve Programları kapsamında Türkiye'nin en yüksek fon miktarını almaya hak kazanan projesi oldu

AB, Soma Akıllı Kentler projesi için 8 milyon Euro destek verecek!

Manisa'nın Soma ilçesi için hazırlanan "Akıllı Kentler" projesi, Avrupa Birliği Araştırma, Geliştirme ve Yenilik Çerçeve Programları kapsamında Türkiye'nin en yüksek fon miktarını almaya hak kazanan projesi oldu.

sınıfta kalan kentler

sınıfta kalan kentler sınıfta kalan kentler

Eurobarometre tarafından 75 Avrupa kentinde yapılan araştırmaya Türkiye'den İstanbul, Ankara, Antalya ve Diyarbakır dahil edildi.

Avrupalılar'ın yaşamaktan en fazla memnuniyet duyduğu kentlerin Hollanda'dan Gröningen, Polonya'dan Krakow ve Almanya'dan Leipzig olarak sıralandığı araştırmada İstanbul, sondan 3. olurken yalnızca Napoli ve Atina'yı geride bıraktı. 'Bu kentte yaşamaktan memnun musunuz?' sorusuna verilen yanıtlara göre 75 kent arasında Ankara 59., Antalya 60. ve Diyarbakır 71. sırada yer aldı.

Avrupa'da iş bulmanın en kolay olduğu kentlerin Prag, Kopenhag ve Dublin olarak sıralandığı Eurobarometre araştırmasında Antalya 51., İstanbul 60., Ankara 65. ve Diyarbakır 71. sırada kaldı.

Araştırmada konut fiyatlarının en uygun olduğu konut Leipzig olurken, Diyarbakır 15., Antalya 24., Ankara 27. ve İstanbul da 56. sırayı aldı.

Avrupa'da yabancıların entegrasyonunda Romanya ve Bulgaristan...