site yönetimi güvenlik

site yönetimi güvenlik

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez Emlakkulisi.com okurları için 'Site Güvenliği'' konusunu kaleme aldı. İşte, Nihat Dönmez'in yazısı....

Site yönetimleri hırsızlık olaylarından sorumlu!

Mahkeme, bir evin soyulmasında kusurlu bulduğu site yönetimini ve güvenlik şirketini emsal bir kararla tazminata mahkûm etti

Çözümsel Site Yönetimi Danışmanlık Emlak Ve Temizlik Limited Şirketi kuruldu!

Çözümsel Site Yönetimi Danışmanlık Emlak Ve Temizlik Limited Şirketi bugün Tuzla'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Aytekin Akkurt ve Kezban Dincel ortaklığında kuruldu.

42 Maslak'ın tesis yönetimini Atalian Türkiye üstlendi!

Bay İnşaat imzası ile Maslak'ta 250 bin metrekare alan üzerinde yapılan 42 Maslak projesinin site yönetimi, temizlik, güvenlik ve teknik hizmetler yönetimini Atalian Türkiye yapacak...

Kolay Yaşam Site Yönetimi ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Kolay Yaşam Site Yönetimi ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Kartal'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Cihan Kaleli tarafından kuruldu. 

Arlı Site Yönetimi Emlak İnşaat Turizm Temizlik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Arlı Site Yönetimi Emlak İnşaat Turizm Temizlik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 50 bin TL sermaye bedeli ile Osman Serhan Arlı tarafından kuruldu.

CİA Danışmanlık Temizlik ve Site Yönetimi Limited Şirketi kuruldu!

CİA Danışmanlık Temizlik ve Site Yönetimi Limited Şirketi bugün Büyükçekmece'de 50 TL sermaye bedeli ile Betül Sevim tarafından kuruldu.

17 maddede site yönetimi tanımları!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, "site yönetimi tanımları" konusunu Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı. İşte Nihat Dönmez'in yazısı...

Site yönetimi mevzuatı ve kuruluşuyla ilgili 102 soru!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, "Site yönetimi mevzuatı" konusunu Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı. İşte Nihat Dönmez'in yazısı...

KZY Site Yönetimi ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

KZY Site Yönetimi ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 100 bin TL sermaye bedeli ile Musa Serhan Yüksel tarafından kuruldu.

Kurallara uymayan site yöneticisini şikayet edebilirsiniz!

Bazı durumlarda hem yönetim, hem de sitede yaşayan kendi sorumluluklarını aksatırlar veya yerine getirmezler. Peki site yönetimi nereye şikayet edilir?

Mentor Site Yönetimi Hizmetleri Anonim Şirketi kuruldu!

Mentor Site Yönetimi Hizmetleri Anonim Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 200 bin TL sermaye bedeli ile Hüseyin Tarık Arda tarafından kuruldu.

Bina ve Site Yönetimi Destek Hizmet Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Bina ve Site Yönetimi Destek Hizmet Ticaret Limited Şirketi Maltepe'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Çetin Turan ve Sultan Murat Eyüboğlu ortaklığıyla kuruldu.

12 maddede bazı kamu alanlarının site yönetimi idaresine verilmesi!

Konut Siteleri Yönetimleri Danışmanı Nihat Dönmez, 'bazı kamu alanlarının site yönetimi idaresine verilmesi' konusunu Emlakkulisi.com okurları için kaleme aldı. İşte Nihat Dönmez'in yazısı...

Rönesans Site Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi kuruldu!

Rönesans Site Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri Limited Şirketi Büyükçekmece'de 300 bin TL sermaye bedeli ile Beytullah Sinan Bektaş ve Ertan Eyriay ortaklığında kuruldu.

site yönetimi güvenlik

site yönetimi güvenlik site yönetimi güvenlik

İkamet temel insanlık ihtiyacıdır ve yalnızca güvenli alanlarda yapılır. Aşağıda özetle temel site güvenliği tavsiyeleri sıralanmıştır.


1. Sitenin güvenliğinin sağlanması, yönetim için  bir keyfiyet değil, kanuni bir zorunluluktur, yönetimlerin sorumluluğu güvenliğin etkinliğini sağlamaktır.


2. Site yönetimleri güvenlik elamanı ücret/maliyet pazarlığını değil, güvenlik hizmetini amaç edinmelidir. Bu cümle güvenlik personelinin maliyeti önemli değildir, anlamına gelmez; asıl olan güvenlik personelinin güvenlik değil, güvenliğin bir parçası olduğu anlamına gelir.


3. Amaç, güvenlikli site değil, emniyetli-güvenli sitedir. Emniyet, site yönetimince (personel-malzeme-eğitim-prosedür dörtgeninde) alınan tedbirler, güvenlik ise bu çabaların muhataplarda oluşturduğu etki demektir.


4. Konut siteleri, özel güvenlik iznine tabi olmak zorunda değildir. Bu izni aldıktan sonra ise, site güvenliği 5188 sayılı kanuna tabidir. Bu tabilikle,  olası mevzuata uygunsuzlukta ve elaman –şirket arasındaki iş mevzuatına muhalefette site yönetimi...