Sivas Hafik Gölü

Sivas Hafik Gölü

SİVAS İl Özel İdaresi, Hafik Gölü'nü turizme kazandırmak amacıyla başlatığı çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda, Hafik Gölü kenarına restoran yapılması amacıyla protokol imzalandı.

Gökpınar Gölü için imza kampanyası: İnşaat faaliyetleri durdurulsun!

Sivas’ın Gürün ilçesinde bulunan ve Doğal Sit Alanı olarak tescil edilmesi beklenirken inşaat başlatılan Gökpınar Gölü’nde yapılacak düzenlemeler için değiştirilen imar planına yapılan itiraz sonuçlanmadan Sivas Valiliği yeni bir imar planını onayladı.

TOKİ Sivas Hafik alt gelir başvuruları yarın başlıyor!

TOKİ Sivas Hafik alt gelir grubu başvuruları yarın itibariyle başlıyor...

Sivas Gökpınar Gölü’ne 'bungalov evler' projesi!

Sivas Valiliği, Gökpınar Gölü’nün alt kısımlarına doğal yapıya uygun olarak, yürüyüş alanları ve bungalov evler yapılacağını duyurdu. Proje hakkında konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, ''Göle zarar verecek bir uygulamaya asla müsaade etmeyiz" dedi.

Davut Gül kimdir?

1 Haziran 2016 tarihli atama kararı ile Sivas Valisi olan Davut Gül kimdir? Davut Gül, bugüne kadar hangi işlere imza attı? İşte Davut Gül..

Sivas Hafik Gölü'ne restoran yapılacak!

SİVAS İl Özel İdaresi, Hafik Gölü'nü turizme kazandırmak amacıyla başlatığı çalışmalarını hızlandırdı. Bu kapsamda, Hafik Gölü kenarına restoran yapılması amacıyla protokol imzalandı.

Van Gölü Ekspresi 5 ay sonra yeniden seferlere başladı!

Tatvan-Muş-Bingöl-Ankara arası tren seferleri, beş ay aradan sonra yeniden başladı. Tatvan-Muş-Bingöl (Kale)-Genç-Elazığ-Malatya-Sivas ve Kayseri güzergâhından Ankara’ya sefer yapan Van Gölü Ekspresi, Muş-Tatvan arasındaki demir yolu yenileme çalışmaları

Gökpınar Gölü ziyaretçi akınına uğruyor!

Sivas'ın Gürün ilçesindeki Gökpınar Gölü, turkuaz mavisi görünümü ve doğasıyla göz kamaştırıyor Sivas kent merkezine 147, Gürün ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Gökpınar Gölü, adeta "doğal akvaryum"u andırıyor.

Sivas-Hafik-Zara yolunda yapım ve onarım çalışmaları devam ediyor!

Karayolları Genel Müdürlüğü Yol Durum Bülteni'ne göre, Sivas -Hafik -Zara yolunun 59-64. kilometreleri arasında yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor...

Hafik Gölü'nü kuraklık vurdu!

Sivas'ın Hafik ilçesine 2 kilometre uzaklıkta bulunan Türkiye'nin uluslararası öneme sahip 135 sulak alanından biri olan Hafik Gölü'nde kuraklığın etkisiyle su seviyesi büyük oranda düştü.

Hafik Gölü kuraklıktan etkilendi!

Sivas' ın Hafik ilçesine 2 kilometre uzaklıkta bulunan ve çok sayıda yabani kuşun yaşadığı Hafik Gölü'nde su seviyesinin düşmesinin ardından kuraklığı andıran görüntüler ortaya çıktı...

Dipsiz Göl ve Şelalesi ziyaretçileri bekliyor!

Sivas-Doğanşar karayolu üzerinde bulunan Dipsiz Göl ve yaklaşık 25 metre yükseklikten dökülen Dipsiz Göl Şelalesi, etkileyici manzarasıyla dikkati çekiyor. Dipsiz Göl ve Şelalesi, tabiî güzelliğiyle keşfedilmeyi bekliyor.

Gül World Gayrimenkul İnşaat Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Gül World Gayrimenkul İnşaat Ticaret Limited Şirketi, Mehmet Gül tarafından 10 bin TL'lik sermaye bedeli ile 11 Haziran 2014 tarihinde Esenyurt, Sivas Kongre Caddesi'nde kuruldu.

Lota Gölü su seviyesi düştü!

Sivas'ın Hafik ilçesindeki Lota Gölü'nün su seviyesi, bölgenin bugünlerde mevsim normallerinin altında yağış alması nedeniyle düştü. Gölün kıyısına gelen kimi vatandaşların, suların çekildiği bölümlerde yürüdüğü görüldü...

Sivas Hafik Gölü Haberi

Sivas Hafik Gölü

Hafik Gölü çevre düzenleme projesi içerisinde; açık hava spor alanları, rekreasyon alanları , piknik alanları, iskele, kuş gözlem kuleleri, bisiklet ve yürüyüş yolları, çay bahçesi, restoran, kamp alanları yapılması planlanıyor. Projenin tüm göl çevresi düşünülerek master planlarının hazırlandığını belirten Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, "İdaremiz, Hafik Kaymakamlığı ve Hafik Belediye Başkanlığı ile birlikte 'Hafik Gölü Çevre Düzenleme Projesi'ni hayata geçirmek için çalışmalara başladık. Bu kapsamda İdaremiz ile Hafik Kaymakamlığımız arasında protokol imzalayarak Hafik Gölü'ne ilk olarak restoran yapacağız. Altyapı çalışmalarımızı tamamlayarak Hafik Gölü'ne nazır nitelikli bir mekan yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. 'Hafik Gölü Çevre Düzenleme Projesi' tamamlandığı zaman ülkemize örnek bir mekan olacak. Çalışmalarımızı etaplara bölerek, yapımını tamamlayacağız. Göl kenarında yer alan ve şahıslara ait arazilerin...