Sivas kentsel dönüşüm projeleri 2020

Sivas kentsel dönüşüm projeleri 2020

Sivas'ta düzenlenen Altyapı, Çevre ve Şehircilik Çalıştayı'nda, Sivas'ın şehir kimliği, şehirde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projeleri ve tarihi binalarda yapılan çalışmalar konuşuldu...

Sivas Esentepe'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Sivas Esentepe sakinlerinin yıllardır beklediği kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili Sivas Belediyesi'nden sevindiren haber geldi. Kentsel dönüşüm ilçede 480 konut yenilecek. 

Sivas'ın kentsel dönüşüm projeleri masaya yatırıldı!

Sivas'ta düzenlenen Altyapı, Çevre ve Şehircilik Çalıştayı'nda, Sivas'ın şehir kimliği, şehirde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projeleri ve tarihi binalarda yapılan çalışmalar konuşuldu...

Sivas'ta kentsel dönüşüm çalışması başlayacak!

Sivas'ta, "Kale Projesi Yatırım ve İşletme" konulu değerlendirme çalıştayı gerçekleşti. Proje ile ilgili konuşan Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, bölgede kentsel dönüşüm çalışmasının olduğunu söyledi.

Sivas Esentepe Yunus Emre Kentsel Dönüşüm Projesi tanıtıldı!

Sivas Belediyesi tarafından hayata geçirilecek Esentepe Yunus Emre Kentsel Dönüşüm Projesi vatandaşa tanıtıldı. Belediye Başkanı Sami Aydın projeyle ilgili bilgi verdi.

Sivas Kalesi'nde kentsel dönüşüm başlıyor!

Kale projesi kapsamında önceki gün Sivas Belediyesi ekipleri ile Müze Müdürlüğüne bağlı yetkililer tarafından kazı çalışması yapıldı. Kazı çalışmalarının tamamlanmasından sonra tarihi Sivas Kalesi'ndeki kentsel dönüşüm projesinin hayata geçirilecek.

Mehmet Muaz Uzun Sivas'taki kentsel dönüşümü anlattı!

Esentepe, Alibaba, Eski Sebze Hali ve Eski Sanayi kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor. Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, konu hakkında açıklama yaptı.

Sivas'ta kentsel dönüşüm başlıyor!

Esentepe, Alibaba, Eski Sebze Hali ve Eski Sanayi kentsel dönüşüm çalışmaları başlıyor. Konu hakkında açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, ilk olarak Şems-i Sivasî Meydanı hakkında bilgi verdi.

Sivas kentsel dönüşümle değerlenecek!

Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Naci Süha, Sivas Esentepe ve Yunusemre Mahallerinde uygulanacak kentsel dönüşüm projesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. Kentsel dönüşüm projesi 100 hektarlık alanı üzerinde gerçekleşiyor.

Sivas için 'Kentsel Dönüşüm' başladı!

Sivas tarihinin en büyük projelerinden birisi olan "Esentepe Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi" için protokol imza töreni düzenlendi. Programın açış konuşmasını Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın yaptı.

Sivas'ta kentsel dönüşüm imza töreni düzenlendi!

Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe güren Esentepe ve Yunus Emre Mahalleleri kentsel dönüşüm projesi imza töreni düzenlendi. İki bakanın katıldığı törende Başkan Aydın'a kentsel dönüşüm yetki belgesi verildi.

Sivas Esentepe'nin kentsel dönüşümü için ilk adım atıldı!

Sivas “Esentepe Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi” için ilk adım atıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Millî Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katılımıyla protokol imza töreni düzenlendi.

Sivas kentsel dönüşüm protokolü imzalandı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce, kentsel dönüşümün yürek, bilek, emek ve gayret isteyen bir iş olduğunu ifade etti. Yılmaz, Güllüce ve Aydın, Esentepe ve Yunus Emre mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm protokolünü imzaladı.

Sivas Esentepe ve Yunus Emre'de kentsel dönüşüm başlıyor!

Esentepe ve Yunus Emre Mahalleleri'nin kentsel dönüşüm kararınının ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin katılımı ile Cuma günü Sivas'ta İmza töreni gerçekleştirilecek.

Sivas kentsel dönüşüm projeleri 2020 Haberi

Sivas kentsel dönüşüm projeleri 2020

Sivas Öğretmenevi'nde 'Dünden Bugüne Bugünden Yarına' sektörel çalıştayları kapsamında Altyapı, Çevre ve Şehircilik Çalıştayı düzenlendi.

Milliyet'te yer alan habere göre, Çalıştaya Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Üniversitesinden ilgili akademisyenler ve il protokolü katılım gösterdi.

Çalıştayda konuşma yapan Vali Salih Ayhan, "Yapılanları değerlendirmek ve sektörel bazda daha spesifik sonuçlara ulaşmak adına 6 ana başlıkta 8 oturumda gerçekleştirdiğimiz çalıştayların son toplantısı için bir araya geldik. Sivas Belediyemiz öncülüğünde ve paydaş kurumlarımızın katkılarıyla bugün şehrimiz adına çok önemli paylaşımlarda bulunacağız. Şehirleşme meselesini konuşurken üzerinde çok durmamız gereken bir kavram da elbette şehir kimliği. Bugün gerek teknolojik gerekse demografik olarak değişen dünya karşısında şehirlerin büyük bir kimlik bunalımı yaşadığına şahit oluyoruz. Şehirleşmeyi sadece büyüme olarak görmenin o şehrin kimliğine...