Socar izmir arazisi

Socar izmir arazisi

DEVLET İzmir Aliağa’da aynı arazi için Socar’a rafineri, Buhar Enerji’ye ise jeotermal lisansı vermiş, iki şirket de mahkemelik olmuştu. Torba yasaya konulan düzenleme hayata geçerse kurulacak jeotermal kurulu bu düğümü çözecek...

TMMOB'dan İzmir Alsancak'taki Tariş arazisi imar planlarına dava!

TMMOB Mimarlar Odası İzmir Şubesi ve TMMOB Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi, Alsancak'taki 140 bin metrekare alanda Tariş arazilerini kapsayan imar planlarına yeniden dava açacaklarını açıkladı. 

İzmir'de yıkılan binanın arazisi tarla çıktı!

İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki deprem, çok sayıda binanın yıkılmasına neden oldu. Hürriyet köşe yazarlarından Fatih Çekirge bugünkü köşe yazısında; İzmir'de yıkılan binalardan birinin sulak arazi üzerine inşa edildiğini dile getirdi.

İzmir Menderes'te 50 dönümlük hazine arazisi Diyanet'e devredildi!

İzmir’in Menderes ilçesinde yer alan ve mülkiyeti Hazine’ye ait yaklaşık 50 dönümlük arazi Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, daha önce Etibank tarafından kullanılan alanın planlarında da değişiklik yaptı. 

Eski Pastavilla makarna fabrikası arazisi satılıyor!

Mülkiyeti Tat Gıda Sanayi A.Ş.'ye ait olan İzmir ili, Bornova ilçesi, Kazımdirik Mahallesi, 14246 ada 2 parselde kayıtlı eski Pastavilla makarna fabrikası arazisi 5-9 Ekim 2020 haftasında E-ihale ile satışa sunulacak. 

Soner Yalçın’ın Çeşme’deki kaçak köşkünün arazisi sit alanı mı?

Oda TV’nin sahibi Soner Yalçın’ın İzmir'in Çeşme ilçesindeki kaçak köşkünün arazisi sit alanı çıktı. Kanunu hiçe sayarak, sit alanının ortasına 3 katlı lüks köşk diken Soner Yalçın’a belediye göz yumdu.

İzmir Konak'ta tapu sevinci!

İzmir'in Konak ilçesine bağlı Gültepe semtinde ikamet eden halk tapularına kavuşuyor. 'Çıtak arazisi' olarak adlandırılan bölgede yaşayan gecekondu sakinleri tapularını almanın mutluluğunu yaşıyor.

İzmir Gültepe'nin 40 yıllık tapu sorunu çözüldü!

İzmir’in kalbi Konak’ın Gültepe Semti’nde bulunan ve halk arasında ‘Çıtak Arazisi’ olarak anılan bölgenin 40 yıllık tapu sorunu çözüldü.

İzmir’de 2017'de 2.3 milyar liralık kamu arazisi satıldı!

Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan verilere göre, İzmir’de 2017'de 2 milyar 349 milyon lira değerinde kamu arazisi satıldı. 

İzmir Bornova'da 4.2 milyon TL'ye icradan satılık 2 arsa!

İzmir İli, Bornova İlçesi, Doğan Köyü'nde yer alan tarım arazisi ve arsa vasıflı 2 adet gayrimenkul toplamda 4 milyon 264 bin 660 TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı.

Küçükbay Grubu’nun İzmir'deki arazisi mecliste konu oldu!

CHP İzmir Milletvekili Ahmet Tuncay Özkan, Sahibi FETÖ/PDY soruşturmasında tutuklu bulunan bir firmaya İzmir'de bir fabrika arazisi için 2014 yılı Nisan ayında imar izni verildiğine dair iddialara ilişkin soru önergesi hazırladı..

SOCAR, Aliağa'daki termik santral yatırımından vazgeçti!

SOCAR'ın, İzmir Aliağa’da yapmayı planladığı kömürlü termik santrali yatırımını gerçekleştirmeyeceği iddia edildi.

Mahall Bomonti İzmir'de satışlar başladı!

Türkerler Holding’in İzmir’de eski Bomonti Fabrikası arazisi üzerine inşa ettiği ‘Mahall Bomonti İzmir’ projesinde satışlar başladı.

Mahall Bomonti İzmir! Alsancak ve Kordon'a bir adım!

Eski Şaraphane arazisi üzerinde inşa edilen Mahall Bomonti İzmir Alsancak ve Kordon'a bir adım sloganıyla tanıtılıyor. Projede fiyatlar 324 bin liradan başlıyor.

Socar izmir arazisi

Socar izmir arazisi Socar izmir arazisi

DEVLET İzmir Aliağa’da aynı arazi için Socar’a rafineri, Buhar Enerji’ye ise jeotermal lisansı vermiş, iki şirket de mahkemelik olmuştu. Torba yasaya konulan düzenleme hayata geçerse kurulacak jeotermal kurulu bu düğümü çözecek.


Ak Parti’nin iki gün önce Meclis’e verdiği, torba yasaya koyulan bir teklif maddesi İzmir Aliağa’da yıllardır devam eden bir kavganın da sonunu getirebilir.  

Hangi kavga derseniz… Socar’ın, İzmir Aliağa’da 5 milyar dolarlık rafineri kuracağı sahada,  Buhar Enerji isimli şirketin de jeotermal lisansı bulunması nedeniyle yıllardır iki şirket arasında süregelen tartışma... 

Meclis’e ulaşan teklif, özel bir “jeotermal kurulu” kurulmasını öngörüyor. Bu özel kurul, jeotermal kaynaklı arama ve işletme faaliyetleri ile enerji tesisleri gibi yatırımların birbirini engellemesi, faaliyetin yapılamaz hale gelmesi durumunda, jeotermal kaynaklı yatırımla ilgili bir karar verecek. Yani “yerin altındaki...