S&P ve Fitch kredi notu

S&P ve Fitch kredi notu

S&P, Türkiye'nin yabancı para cinsinden kredi notunun "BB", yerli para cinsinden notunun "BB+" seviyesinde teyit edildiğini, not görünümünün ise "durağan"dan "negatif"e indirildiğini açıkladı.

S&P Çin'in kredi notunu teyit etti!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's (S&P), Çin'in kredi notunu teyit etti.

S&P: ABD ekonomisinde toparlanma yavaş olacak!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), ABD ekonomisinde resesyonun başladığı gibi hızlı bitebileceğini ve ekonomik toparlanmanın yavaş olabileceğini ifade etti.

S&P Fransa ve Almanya'nın kredi notunu teyit etti!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) Fransa'nın ve Almanya'nın kredi notunu teyit etti.

S&P: Koronavirüs Asya- Pasifik piyasalarından 211 milyar dolar silebilir!

Standard & Poor’s'dan (S&P) yapılan açıklamada Avustralya, Hong Kong, Singapur, Japonya, Güney Kore ve Tayland’ın bu yıl ya resesyona gireceği ya da resesyona çok yakın düşük bir büyüme göstereceği de duyuruldu.

Süleman Arghandewal İnşaat ve Mühendislik Limited Şirketi kuruldu!

Süleman Arghandewal İnşaat ve Mühendislik Limited Şirketi bugün Esenyurt 3 milyon TL sermaye bedeli ile Mohammad S. Arghandewal ve Nadia Rowzabaghi tarafından kuruldu.

Pearl Of East İnşaat ve Tekstil Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Pearl Of East İnşaat ve Tekstil Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi Fatih'te 1 milyon TL sermaye bedeli ile Ayad Sallama S. Saleem ve İsmail M.I. Abuzour tarafından kuruldu.

Moody's: ABD ve İran geriliminin geniş çaplı ekonomik etkileri olabilir!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in açıklamasında, "Uzun sürecek bir gerilimin potansiyel olarak yankıları olabilir; özellikle gerilimin petrol fiyatlarındaki etkisi yoluyla" ifadeleri yer aldı.

Standard & Poor’s İngiltere’nin görünümünü durağana çevirdi!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) İngiltere’nin kredi notunu teyit ederken, kredi notu görünümünü negatiften durağana çevirdi.

Al Sawljan Group Gayrimenkul İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Al Sawljan Group Gayrimenkul İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 200 bin TL sermaye bedeli ile Kamal Omar S. Mohammed ve Yacoub I.Y. Alagheani ortaklığında kuruldu.

ABD'de 20 kentte konut fiyatları yüzde 2 arttı!

ABD'de S&P CoreLogic CaseShiller 20 Kentte Konut Fiyat Endeksi Temmuz ayında yıllık yüzde 2 yükseldi ve Ağustos 2012 yılından bu yana en yavaş artış kaydetti.

Cloud International İnşaat Müteahhitlik ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Cloud International İnşaat Müteahhitlik ve Dış Ticaret Limited Şirketi Kağıthane'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Ahmad O.S.S Alenezi ve Mustafa Bayrak ortaklığıyla kuruldu.

Mirva Gayrimenkul İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Mirva Gayrimenkul İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi Başakşehir'de 400 bin TL sermaye bedeli ile Marwa Amin S. Hussein ve Mervat Mahmoud Abuzuhri ortaklığında kuruldu.

NHJ Turki Gayrimenkul İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu! 

NHJ Turki Gayrimenkul İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 100 bin TL sermaye bedeli ile Aymen Mohamed S. Ali ve Zeyana M.Q. Al Shibani ortaklığında kuruldu.

S&P ve Fitch kredi notu

S&P ve Fitch kredi notu S&P ve Fitch kredi notu

S&P, Türkiye'nin yabancı para cinsinden kredi notunun "BB", yerli para  cinsinden notunun "BB+" seviyesinde teyit edildiğini, not görünümünün ise  "durağan"dan "negatif"e indirildiğini açıkladı.

S&P'den yapılan açıklamada, para politikasının kur ve enflasyon  baskılarına cevabının yeterli olmadığı, enflasyon ve kur baskılarının  Türkiye'deki şirketlerin ve bankaların finansman gücünü zayıflatarak büyümeyi  olumsuz etkileyebileceği belirtildi.


Türkiye ekonomisinin geçen yılın ikinci çeyreğinde yüzde 1,8 daraldığı  ifade edilen açıklamada, 2016'da ekonominin yaklaşık yüzde 2 büyüdüğünün tahmin  edildiği ve bu sene de ekonomik büyümenin yüzde 2,4 olacağının öngörüldüğü  kaydedildi.


S&P, daha önce açıkladığı 2017 büyüme tahmininde Türkiye ekonomisinin  bu yıl yüzde 3,2 büyümesinin beklendiğini belirtmişti.


Açıklamada, Türkiye'nin bütçe açığının 2017-2020 yılları arasında  ortalama yüzde 4,3 seviyesinde gerçekleşmesinin beklendiğini ifade edildi.


En son Fitch tarafından Türkiye'nin kredi notu değerlendirmesinin  yapıldığı 4 Kasım 2016'dan...