su sorunu küresel ısınma

su sorunu küresel ısınma

Yıllardır çözüm bekleyen su sorunu, küresel ısınmanın da etkileriyle kangrene dönen Bodrum Yarımadası'nda, denizden içme suyu elde edilmesi projesi heyecan yarattı.

Kayseri Büyükşehir'den inşaatların ruhsat sorunu için önemli karar!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, inşaatların ruhsat sorunu ve bu sorun nedeniyle elektrik ve su aboneliğinde yaşanan problemlerin çözümü için önemli bir karar aldıklarını açıkladı.

İzmir Alsancak Stadı'nda ruhsat sorunu!

Başbakan Binali Yıldırım tarafından 9 Eylül'de temeli atılan İzmir Alsancak Stadı toplu ulaşım ağının kesişme noktasında yer alıyor. İzmir Alsancak Stadı'nda şu sıralar ruhsat sorunu yaşanıyor.

Yüksekova'nın su sorunu çözülüyor!

Yüksekova Belediye Başkan Vekili Kaşıkçı, Yüksekova'nın yeniden bir yapılanma ve değişim sürecine girdiğini söyledi.

Denizli Karahayıt'taki altyapı sorunu meclis gündeminde!

Denizli Karahayıt'taki turizm işletmelerinden sıcak su kullanımı için istenen bedeller ve altyapı yatırımı yapılmaması sorunu TBMM gündemine taşındı..

Antalya Akseki'nin 35 yıllık su sorunu çözüldü!

Akseki Susuz Şahap Mahalle Muhtarı Kemal Ulaş, 100 yıllık su sorunlarını tarihe gömen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret ederek, teşekkür plaketi verdi. Türel, Susuz Şahap’ın adının artık Sulu Şahap olması gerektiğini söyledi.

Konya'nın 3 mahallesinin su sorunu çözüldü!

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, Selçuklu Aşağıpınarbaşı, Yunak Saray ve Sarayönü Boyalı mahallelerinin su sorununu gidermek üzere başlattığı sağlıklı içme ve kullanma su temini çalışmasını tamamladı.

Şanlıurfa Siverek'in içme suyu sorunu çözüldü!

Siverek'in Gögercin kırsal mahallesi sakinlerinin 80 yıllık su sorunu tarih oldu. Büyükşehir Belediyesi'nin fizibilite çalışmaları başlattığı kırsal mahallede vatandaşlar nihayet içme suyuna kavuştu.

Gülenyaka'nın su sorunu çözülüyor!

MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir Gülenyaka Mahallesi’ne yeterli su temin etmek için mahallede yürüttüğü sondaj çalışmasını tamamlayarak, su numune alımını gerçekleştirdi.

Konya Büyükşehir, 3 mahallenin su özlemini giderdi!

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, sağlıksız ve yetersiz su sorunu yaşayan Hüyük Çukurkent, Beyşehir Yunuslar ve Yenidoğan mahallelerinde gerçekleştirdiği çalışmayla sağlıklı su özlemini giderdi.

Bafra Sarpın'ın yol sorunu çözülüyor!

Bafra ilçesi Sarpın Mahallesinde yol çalışmalarının başlayacağını müjdeleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,” Sarpın’ın derdini yüreğimize koyduk, kasap çengeli gibi kafamıza taktık. Su ve alt yapı sorunu bitti. Yol derdini de bitiyoruz” dedi.

Hatay Yoğunoluk'un su sorunu çözülüyor!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Samandağ ilçesine daha temiz ve kesintisiz içmesuyunun sağlanması adına çalışmaların sürdürdüğünü bildirdi.

Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesindeki atık su sorunu mecliste!

Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesi'nin atık su kirliliğine ilişkin soru önergesi hazırladı. Ağbaba sorularını Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'ye sordu.

Denizli Acıpayam Alcı’nın su sorunu çözülüyor!

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Acıpayam İlçesi Alcı Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacı için 20.000 metre içme suyu hattı inşa edecek.

su sorunu küresel ısınma

su sorunu küresel ısınma su sorunu küresel ısınma

Bodrum Yarımadası'ndaki su sıkıntısına çözüm bulmak amacıyla, Yalıkavak Belediyesi'nin girişimiyle, merkezi Amerika'daki E-Tech USA ve Türk şirketi Hidroteknik Su Arıtma A.Ş. tarafından Yalıkavak sahiline 'Deniz suyundan içme suyu elde etme ünitesi' kuruldu. Bir haftalık deneme süreci olumlu geçti. Projenin hayata geçirilmesiyle Bodrum Yarımadası'nda mesken ve işletmelere metreküpü 1.1-1.5 YTL arasında fiyatla verilen suyun, kurulan sistemle 60 Ykr'a mal edileceği belirtildi.

YAP-İŞLET-DEVRET: Hidroteknik Su Arıtma A.Ş. temsilcisi çevre mühendisi Gürkan Göçmen, yatırım ve işletmenin Türk ve Amerikan şirketleri konsorsiyumu tarafından gerçekleştirilebileceğini, yap işlet devret modeliyle, yaklaşık 2 milyon YTL'ye kurulacak sistemle beldenin 10 bin kişilik nüfusunun günlük 2 bin metreküplük su ihtiyacının karşılanabileceğini söyledi. Göçmen, ''Denizden içme suyu...